اشتراک گذاری
  • مقالات
  • ترفندهایی برای کاهش مصرف جوهر در پرینتر

ترفندهایی برای کاهش مصرف جوهر در پرینتر

جوهر هر پرینتر مهم ترین مواد مصرفی آن است. برای استفاده ی نسبتا متوسط از پرینتر، معمولا باید مرتبا به فکر شارژ کارتریج و خرید دوباره ی جوهر مصرفی سیستم چاپ باشید. متاسفانه این موضوع ارتباط چندانی به نوع، مدل و برند سازنده ی پرینتر ندارد و برای هر کاربری هزینه بر خواهد بود. به نظر شما چگونه می توان میزان مصرف جوهر در پرینتر را کنترل کرد؟ احتمالا به ذهنتان خطور می کند که کمی در چاپ اسناد با احتیاط عمل کنید و چاپ تیتراژ بالا را فراموش کنید. اما این مسئله پاک کردن صورت مسئله است. با ما باشید تا به شما بگوییم چگونه با چند ترفند ساده موفق به کاهش مصرف جوهر در پرینتر شوید.

کاهش مصرف جوهر در پرینتر

راهکارهایی برای کاهش مصرف جوهر در پرینتر

پرینتری بخرید که دارای کارتریج های مجزا باشد.

اولین گام کاهش مصرف جوهر در پرینتر به زمانی برمی گردد که قصد خرید پرینتر را دارید. در همان دقیقه هایی که به انتخاب پرینتر مورد نیاز خود می پردازید، باید به مصرف جوهر هر چاپگر دقت کنید. پرینترهایی که از چندین کارتریج رنگی استفاده می کنند؛ در صورت تمام شدن یکی از رنگ ها به تعویض کامل کارتریج احتیاج دارند.

اما ممکن است هنوز یک یا دو رنگ دیگر کارتریج دارای جوهر کافی باشند و شما به اجبار آن را به دور بریزید. در نتیجه پیشنهاد می کنیم  پرینتری را انتخاب کنید که کارتریج های آن به صورت مجزا باشند. به این ترتیب هریک از کارتریج های تمام شده به شکل مجزا جایگزین می شوند. با حضور در نمایندگی رسمی برادر به راحتی چنین پرینترهایی را بیابید.

کیفیت چاپ را کمی کاهش دهید.

یکی دیگر از مسائلی که کاهش مصرف جوهر در  پرینتر را ممکن می سازد، تنظیم دوباره ی کیفیت چاپ است. پرینترها به صورت پیش فرض بر روی بهترین کیفیت تنظیم می شوند. این کیفیت عالی در گرو مصرف بالای جوهر اتفاق می افتد. اینکه همواره به کیفیت بی نظیری در پرینت اسناد نیاز داشته باشید، غیر ممکن است. کیفیت مناسب باید بر اساس اهمیت سند و نوع آن انتخاب شود. پیشنهاد می کنیم تنظیمات کیفیت چاپ را در حالت نرمال تنظیم نمایید و تنها در صورت نیاز از گزینه ی High Quality بهره مند شوید.

به ظرفیت کاری پرینتر توجه کنید.

برای کاهش مصرف جوهر در پرینتر باید دقیقا بدانید چاپگر مورد استفاده ی شما چه قابلیت هایی دارد و براساس چه ظرفیتی طراحی شده است. این مسئله می تواند جلوی مصرف بی رویه ی جوهر را بگیرد و پرینت هایی را تشکیل دهد که خوانا و کاربردی باشند. اگر شما ندانید پرینتر دارای چه ویژگی هایی است، احتمال تعداد چاپ نادرست و در نتیجه میزان مصرف جوهر بالا خواهد بود.

در انتخاب فونت اسناد دقت کنید.

زمانی که یک متن را در محیط رایانه تایپ می کنید و قصد چاپ آن را دارید، باید در انتخاب فونت دقت داشته باشید. فونت های مختلف ضخامت های مختلفی هم دارند که می توانند تا حدی در مصرف جوهر پرینتر موثر واقع شوند. برای کنترل مصرف جوهر در پرینتر فونتی را انتخاب کنید که ضخامت بالایی نداشته باشد.

چاپ سیاه و سفید را بر رنگی مقدم بشمارید.

چاپ سیاه و سفید به جای رنگی، راهکاری کاربردی برای کاهش مصرف جوهر در پرینتر است. عموما بسیاری از اسناد و فایل هایی که به صورت سیاه و سفید برای پرینتر ارسال می شوند؛ به جز رنگ مشکی از کارتریج رنگی نیز استفاده می کنند. برای کنترل این موضوع گزینه Grayscale only را انتخاب کنید تا پرینتر جوهرهای رنگی را وارد میدان چاپ نسازد و چاپ دستگاه تنها به شکل سیاه و سفید انجام شود.

سرویس های دوره ای پرینتر را فراموش نکنید.

بسته به مقدار استفاده ای که از پرینتر دارید، باید به صورت دوره ای آن را سرویس کنید. همواره احتمال اینکه کارتریج مقداری جوهر از خود پخش کند و باعث به هدر رفتن جوهر و افت کیفیت اجزای داخلی سیستم باشد، وجود دارد. این مسئله با سرویس دهی اصولی قابل حل است. جهت کاهش مصرف جوهر در پرینتر و افزایش طول عمر اجزای آن با یک تماس کوتاه از خدمات مرتبط با سرویس در محل نمایندگی رسمی برادر استفاده کنید.

تعمیرات پرینتر برادر در نمایندگی های مرکز سخت افزار ایران

نمایندگی تعمیرات پرینتر برادر مجموعه ای تخصصی است که با استفاده از دانش به روز تعمیرکاران حرفه ای و در اختیار داشتن آرشیوی کامل از قطعات داخلی و جانبی اورجینال، انواع پرینترهای کوچک و بزرگ برادر را تعمیر می نماید. خدمات تخصصی نمایندگی تعمیر پرینتر برادر دارای هیچ گونه محدودیتی نبوده و تمامی مشکلات احتمالی در چاپگرهای ساخت برادر را در بر می گیرد. لازم به ذکر است که کیفیت کلیه ی اقدامات تعمیراتی این مجموعه با گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی نیز تضمین شده می باشند.

3/5(2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

نوزده − 15 =