اشتراک گذاری

مین برد فتوکپی

برای تعمیر مین برد فتوکپی برادر و اطلاع از علائم خرابی این قطعه، ادامه مقاله را دنبال کنید. شاید جالب باشد بدانید که بسیاری از مشکلات عملکردی دستگاه کپی، ناشی از خرابی برد اصلی است. مین برد، قطعه ای کلیدی در پرینتر و دستگاه کپی است که بر سایر بخش ها نیز کنترل دارد. خرابی اجزای برد، منجر به معیوب شدن عملکرد این قطعه و نهایتا از کار افتادن آن می شود. در این شرایط، دستگاه به درستی کار نکرده و ممکن است دیگر قطعات هم آسیب ببینند. با تعمیر مین برد فتوکپی برادر یا تعویض این قطعه در صورت نیاز، می توان این مشکلات را برطرف کرد. اگر نیاز به دریافت خدمات تخصصی برای تعمیر برد اصلی کپی دارید، تکنسین های تعمیر دستگاه کپی در نمایندگی برادر مرکز سخت افزار ایران در کنار شما هستند.

تعمیر مین برد فتوکپی برادر

تعمیر مین برد فتوکپی

تعمیر مین برد کپی برادر یکی دیگر از تخصصی ترین سرویس های ارائه شده در نمایندگی برادر است که توسط تیمی از مجرب ترین کارشناسان و با استفاده از پیشرفته‌ترین متدهای این حوزه انجام می‌پذیرد. کارشناسان واحد تعمیر مین برد کپی Brother با جدیدترین تجهیزات این حوزه اشکالات مرتبط با سوختگی مادربرد، نوسانات شدید ولتاژی، درگاههای خروجی و ورودی و مواردی از این دست را برطرف می سازند و کیفیت اولیه این قطعه را به آن بازمی‌گردانند.

کارشناسان حاضر در مرکز تعمیر مین برد فتوکپی برادر، تست محتوایی و پایه‌ای اختلالات را جهت تشخیص شکستگی های برد الکترونیکی با استفاده از اسیلوسکوپ، سیگنال ساز، آمپرسنج، ولت متر و نرم افزارهای عیب یابی انجام می دهند و اشکالات پیش آمده در این بخش از دستگاه را به بهترین شکل ممکن مرتفع می سازند. متدهای بکار رفته در مرکز تعمیر فتوکپی برادر به دلیل عیب یابی تخصصی دستگاه و استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات تعمیر، بالاترین تأثیر را داشته و بازگرداننده کیفیت نخستین به تمامی دستگاه‌های کپی بوده است.

علائم خرابی مین برد دستگاه فتوکپی

مهم ترین نشانه خرابی یا سوختن مین برد، خاموش شدن دستگاه فتوکپی است. در اثر بروز مشکلاتی مثل نوسانات جریان برق، مین برد یکی از اولین قطعاتی است که در معرض خطر قرار می گیرد. معمولا در این شرایط برد دستگاه کپی می سوزد و دستگاه را به طور کلی از کار می اندازد. البته باید بدانید که نوسانات شدید ولتاژی هم یکی دیگر از اختلالاتی است که می تواند منجر به خرابی و یا حتی سوختن مین برد شود. اگر کارتریج را به تازگی شارژ کرده اید اما عملیات چاپ انجام نمی شود، احتمالا نیاز به تعمیر مین برد دستگاه کپی برادر است. گاهی هم در اثر وجود یک ایراد در درگاههای خروجی و ورودی کپی، ممکن است مین برد دچار ایراد گردد.

هزینه تعمیر مین برد کپی برادر  

هزینه تعمیر مین برد دستگاه کپی برادر یا هر برند دیگری، با توجه به نوع و شدت آسیب دیدگی این قطعه متفاوت است. برای ترمیم این قطعه باید اجزای آن بررسی شده و تعویض گردند و این کار معمولا هزینه زیادی ندارد. اما همیشه مسئله به همین سادگی نیست. گاهی شدت آسیب دیدگی و خرابی قطعات برد به اندازه ای است که عملا امکان تعمیر مین برد فتوکپی برادر وجود ندارد. در این صورت باید برد را با یک نمونه جدید جایگزین کرد تا عملکرد دستگاه به حالت عادی بازگردد. تعویض مین برد کپی معمولا هزینه بر است. با این حال، تا عیب یابی دقیق دستگاه، نمی توان در مورد هزینه تعمیر مین برد آن نظر دقیقی داد.

هزینه تعمیر مین برد کپی برادر

نحوه تعمیر برد اصلی دستگاه کپی برادر

برای تعمیر مین برد فتوکپی برادر، باید اجزای آن را ترمیم کرده و یا به طور کامل این قطعه را تعویض نمود. درواقع اگر یکی از قطعات برد آسیب دیده باشند، آن قطعه تعویض شده و مشکل برد برطرف می شود. اما در صورت سوختن برد، امکان ترمیم آن وجود ندارد و باید این قطعه را با یک برد جدید جایگزین کرد. با این حال اگر برد نسوخته باشد، می توان با تعویض قطعاتی همچون مقاومت ها، خازن ها، ترانزیستورها و …  این قطعه را تعمیر کرد.

تعویض مین برد فتوکپی برادر

تعویض مین برد دستگاه کپی

کارشناسان ما در واحد تخصصی تعمیر مین برد دستگاه کپی برادر پس از بررسی دستگاه و طی مراحل عیب یابی، اختلالات پیش آمده در این بخش را شناسایی کرده و با استفاده از کارامدترین روش های تعمیر، برطرف می سازند. در صورتی که بررسی کارشناسان ما به این نتیجه منجر شود که امکان تعمیر مین برد فتوکپی وجود ندارد، خدمات مرتبط با تعویض مین برد دستگاه کپی، پس از کسب اجازه از صاحب دستگاه، بر روی دستگاه کپی اِعمال می گردد.

توصیه می شود عملیات مرتبط با تعویض و تعمیر مین برد دستگاه کپی، به دلیل حساسیت و ظرافت بالای این دستگاهها توسط تعمیرکاران انجام شود. مگر آنکه کاربر خود تخصص و مهارت انجام این کار را داشته باشد. تعمیر مین برد فتوکپی برادر یکی دیگر از تخصصی ترین خدمات ارائه شده توسط کارشناسان نمایندگی برادر است که با استفاده از تجهیزات سازگار با این قطعه و پیشرفته‌ترین متدها تعمیر انجام می پذیرد.

کیفیت تعمیر مین برد در این واحد ضمن تجربه و تخصص کارشناسان، مرهون ابزارآلات پیشرفته‌ای است که مطابق با به‌روزترین فناوری‌های تعمیر فتوکپی برادر، تهیه و خریداری شده‌اند. این امر ضمن سرعت‌بخشی و کیفیت‌دهی به خدمات ارائه شده، رضایت مشتریان این مرکز را در پی داشته است.

تعمیر قطعات دستگاه کپی برادر

دستگاه کپی برادر در جایگاه یکی از تجهیزات پرکاربرد در حوزه چاپ، متشکل از قطعات ریز و درشت بسیاری است. همین موضوع سبب گشته تا تعمیر این دستگاه برای کاربران عادی و غیرحرفه‌ای اندکی دشوار گردد. توصیه ما به این گروه از کاربران آن است که پیش از هر گونه دستکاری، فیلم‌های آموزشی مرتبط با تعمیر فتوکپی برادر را مشاهده کرده و مقالات موجود در این زمینه را مطالعه کنند.

در همین وبسایت، -در بخش مقالات،- مطالب مفید متعددی در ارتباط با شیوه تعمیر قطعات دستگاه کپی بارگذاری شده است که می‌تواند کمک شایانی در تعمیر دستگاه کپی برادر به کاربران این دستگاه نماید. در صورت عدم آشنایی با فرآیندهای تعمیر دستگاه کپی می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در وبسایت با کارشناسان ما در مرکز تعمیرات دستگاه کپی برادر تماس گرفته و درخواست خود مبنی بر نیاز به حضور کارشناس تعمیر دستگاه کپی را ثبت نمایید.

Rate this post