اشتراک گذاری

تعمیر درام پرینتر

اگر از کاربران پرینترهای لیزری باشید، حتما می‌دانید که یکی از اصلی‌ترین قطعات بکاررفته دراین پرینترها، درام است. (البته درام از قطعات بکاررفته در دستگاه های کپی نیز هست. تفاوت درام دستگاه های کپی با درام پرینتر مربوط به نحوه انتقال تصاویر است). درام بکاررفته در پرینترهای لیزری، تصویر را بر روی کاغذ موجود در دستگاه انتقال می‌دهد و بدین ترتیب چاپ تصویر را نهایی می‌سازد. بدیهی است در صورت خرابی درام، خراشیدگی، استهلاک و یا فرسودگی درام، کار چاپ به درستی انجام نخواهد شد.

به طور کلی در صورت پایین بودن کیفیت پرینت، درام یکی از قطعاتی است که می‌بایست کیفیت آن مورد بررسی قرار گیرد. برای مثال اگر خطوط و یا نقاطی غیرعادی روی کاغذ پرینت شده مشاهده کردید، احتمالاً اشکالی در درام ایجاد شده و می‌بایست این قطعه تعویض و یا تعمیر گردد. در صورت عدم آشنایی با چگونگی تعمیر درام پرینتر می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیرات پرینتر برادر تماس گرفته و سرویس‌های لازم را دریافت نمایید.

تعمیر درام پرینتر

درام پرینتر

پیش از پرداختن به روش تعویض و تعمیر درام پرینتر بد نیست با ساختار این قطعه و عملکرد آن آشنا شویم. درام پرینتر معمولاً از جنس سلنیوم ساخته می‌شود و رویه‌ی آن از موادی حساس به نور پوشانده می‌شود. در زمان چاپ، پرینتر، نور یا لیزری را که بر روی شکل تابانده شده و در حافظه ذخیره شده است را بر روی لایه بیرونی درام میتاباند. درام ویژگی الکتریکی این نور یا لیزر را تغییر میدهد تا بتواند آن را بر روی کاغد انتقال دهد.

در ادامه درام، تونر را به خود جذب می کند. از آنجا که تونر بار مثبت دارد به مناطقی از درام که از بار منفی تخلیه شده‌اند می‌چسبد و پس از آن بوسیله درام بر روی کاغذ میریزد. در انتها در قسمت فیوزینگ، تونر پخته شده و به کاغذ میچسبد و کاغذ پس از آن توسط غلطک های خروجی از دستگاه خارج می‌شود. بدین ترتیب تصویر مورد نظر توسط درام بر روی کاغذ چاپ می‌شود.

تعمیر درام پرینتر

در صورت خرابی درام پرینتر، نیاز است تا کاربر جهت تعویض و تعمیر درام پرینتر اقدام کند. در تعویض درام پرینتر باید به این نکته توجه داشت که درام و تونر کارتریج گاهی جدا و گاهی در کنار هم هستند. در صورتی که درام از تونر کارتریج جدا باشد، کار تعویض آنها نیز به صورت جداگانه انجام می‌شود. در صورتی که تونر کارتریج ها به همراه درام باشد، در حین تعویض درام نیاز به تعویض کارتریج نیز خواهد بود. تجربه نشان داده که معمولا پس از هر ٣ بار شارژ کارتریج، نیاز به تعویض درام نیز خواهد بود.

بد نیست بدانید که پرینترهای لیزری رنگی نیاز به یک درام جداگانه و کارتریج تونر برای هر رنگ دارند، که احتمال خسارت را بالا برده و هزینه‎های تعمیر و نگهداری را افزایش می‎دهد. در مورد تعمیر درام پرینتر برادر باید توجه داشت که حتما درام اصلیِ خودِ دستگاه تهیه و بر روی آن نصب شود.

اگر درام دستگاه پرینتر اصلی و اورجینال شرکت سازنده نباشد هم باعث مصرف بالاتر پودر کارتریج و هم باعث افزایش فشار وارد شده به دستگاه می گردد. نکته دیگری که می‌بایست از آن اطلاع داشته باشید آن است که یونیت درام در قیاس با کارتریج تونر عمر بالاتری دارد. در صورت نیاز به سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعویض و تعمیر درام پرینتر می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیر پرینتر برادر تماس بگیرید. (علاوه بر این می‌توانید از ویدئو‌های موجود در فضای اینترنت با عنوان ویدئوی آموزش تعمیر درام پرینتر استفاده نمایید).

درام پرینتر

نمایندگی تعمیرات برادر

نمایندگی تعمیرات برادر ارائه‌دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تعمیر، بهسازی، ترمیم و بازیابی دستگاه های برادر به مراجعان محترم است. در نمایندگی تعمیرات برادر تمرکز عمده‌ی متخصصان بر تعمیر و ترمیم محصولات معیوبی است که به هر دلیل دچار اختلال در عملکرد گشته‌ و کیفیت نخستین خویش را از دست داده‌اند.

نمایندگی برادر با تکیه بر مهندسان باسابقه و متعهد خود، از معدود شركت‌هاي حال حاضر کشور است که در زمينه ارائه‌ی خدمات تخصصی و فوق تخصصی تعمیر Brother مشغول به کار است و خدمات متنوعی را در زمينه‌هاي مختلفِ تعمیر و بهسازی محصولات این برند عرضه می‌دارد. دستگاه‌های تعمیر شده توسط کارشناسان نمایندگی تعمیرات برادر نه تنها کیفیت اولیه خویش را باز می یابد بلکه به دلیل انجام برخی گردگیری‌ها و عملیات تخصصی توسط کارشناسان، امکان خرابی مجدد آنها به صفر می رسد. (خدمات ارائه شده در این مرکز مشمول گارانتی است).

Rate this post