اشتراک گذاری

تعمیرات برد پاور دستگاه کپی

بسته به نوع اشکال پیش آمده در برد پاور و مین برد، تعمیر این بخش از دستگاه گاه ممکن و گاه غیرممکن است. در صورتی که امکان تعمیرات برد پاور دستگاه کپی وجود نداشته باشد، کارشناسان تعمیر ناچار به تعویض برد پاور و یا مین برد خواهند بود. در اینصورت پس از تأمین نمونه اورجینال این قطعه و کسب اجازه از صاحب دستگاه، جهت تعویض برد پاور دستگاه کپی اقدام می‌گردد. انچه در تعمیرات برد پاور دستگاه کپی از اهمیت بسزایی برخوردار است، طی صحیح فرآیند عیب‌یابی و به تبع آن انتخاب برترین روش تعمیر است.

بد نیست بدانید که قدرت برد پاور دستگاه کپی در قیاس با پرینتر بسیار بیشتر است که البته این امر چندان هم عجیب نیست زیرا دستگاه کپی برای کار نیاز به قدرت و انرژی بیشتری دارد و جریان انرژی بیشتری را استفاده می کند. در هر حال اگر دستگاه کپی شما دچار اختلال شده است و حدس می زنید که این اشکال ناشی از برد پاور آن است می توانید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در وب سایت با کارشناسان ما تماس بگیرید و راهنمایی های ممکن را دریافت نمایید.

تعمیرات برد پاور دستگاه کپی

برد پاور دستگاه کپی

برد پاور، همانگونه که از نام آن پیداست، درگیر با بخش پاور و انرژی دستگاه کپی است. در واقع این برد، وظیفه تنظیم و کنترل برق دستگاه کپی را بر عهده دارد و بدیهی است که خرابی آن –به دلیل ارتباط با برق دستگاه کپی- تأثیر مستقیمی بر عملکرد سایر قطعات دستگاه کپی داشته باشد. درصورت خرابی این بخش، نیاز است تا بخش‌های معیوب مراحل تست محتوایی را گذارنده و تعمیر شوند.

تست محتوایی و پایه‌ای اختلالات جهت تشخیص شکستگی های برد الکترونیکی با استفاده از اسیلوسکوپ، سیگنال ساز، آمپرسنج، ولت متر و در نهایت نرم افزارهای عیب یابی، برخی از سرویس‌هایی است که جهت تعمیر برد پاور دستگاه کپی ضروری می‌گردد. کاربران دستگاه‌های کپی می‌توانند در صورت مشاهده اشکال در این بخش با مرکز تعمیر دستگاه کپی برادر تماس گرفته و درخواستی مبنی بر نیاز به تعمیرات برد پاور دستگاه کپی را ثبت نمایند.

علل خرابی و تعمیرات برد پاور دستگاه کپی

به دلیل ارتباط مستقیم برد پاور با برق دستگاه کپی، خرابی این قطعه عمدتاً ارتباط مستقیمی با میزان کارکرد دستگاه و نوسانات پیش آمده در آن دارد. تجربه نشان داده از میان عللی که سبب خرابی برد پاور دستگاه کپی می‌گردند، عواملی چون ولتاژ بیش از حد، استفاده‌های طولانی و بیش از توان از دستگاه کپی و در نهایت کثیفی و انباشت گردوغبار در برد پاور جزو شایع‌ترین ها هستند. ورود ولتاژ بیش از حد به هر دستگاهی، از جمله دستگاه کپی برادر، سبب ایجاد اختلال و اشکال در عملکرد دستگاه می‌گردد.

عامل دیگری که احتمال خرابی این قطعه را دوچندان می سازد، همانگونه که گفته شد، کار کردن‌های بی‌وقفه و طولانی مدت با دستگاه است. چنانچه دستگاه بیش از حد ظرفیتش کار کند، یکی از اولین قسمت هایی که به آن آسیب می رسد برد پاور است. به منظور پیشگیری از بروز این اتفاق، تا حد امکان تلاش کنید که فشار کاری زیادی به دستگاه خود وارد نکنید. توصیه می‌شود جهت پیشگیری از خرابی برد پاور، هر هفته و یا دست کم هر ماه یک بار، این قطعه را بررسی کرده و در صورت نیاز سرویس نمایید.

نکته اخر آنکه اگر دستگاه کپی شما دچار اختلال شده است و حدس می زنید که این اشکال ناشی از برد پاور آن است می توانید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در وب سایت با کارشناسان ما تماس بگیرید و درخواست خود مبنی بر نیاز به دریافت خدمات مرتبط با تعمیرات برد پاور دستگاه کپی برادر را ثبت نمایید.

بیشتر بخوانید: آشنایی با قطعات دستگاه کپی

علائم خرابی برد پاور دستگاه کپی برادر

برد پاور در دستگاه کپی و پرینتر، با برق در ارتباط است و ولتاژ مورد نیاز قطعات دستگاه فتوکپی را تامین می کند. بنابراین می توان چنین نتیجه گرفت که اصلی ترین علامت از کار افتادن این قطعه، روشن نشدن فتوکپی است. یعنی زمانی که دستگاه کپی روشن نمی شود، احتمالا برد پاور آسیب دیده و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. البته خاموش شدن فتوکپی دلایل دیگری هم دارد. اما در بسیاری از موارد، پس از تعمیرات برد پاور دستگاه کپی برادر، این مشکل هم برطرف می شود.

چرا برد پاور دستگاه کپی از کار می افتد؟

به طور کلی برد پاور قطعه ای بسیار ظریف و حساس است که گاها با یک ضربه کوچک هم ممکن است از کار بیفتد. حتی وجود کوچک ترین نوسان در جریان برق می تواند برد پاور را دچار آسیب دیدگی کند. به طور کلی، دو دلیل برای خرابی این قطعه وجود دارد. یا ولتاژ اضافی وارد دستگاه شده و یا بیش از توان دستگاه کپی از آن کار کشیده شده است. بهتر است برای این که نیاز به تعمیر برد پاور دستگاه کپی برادر نداشته باشید، از یک محافظ برق مطمئن و با کیفیت برای دستگاه کپی استفاده کرده و تنها متناسب با ظرفیت تعیین شده از این دستگاه کار بکشید.

تعویض برد پاور دستگاه کپی برادر

باید بدانید که تعمیرات برد پاور دستگاه کپی برادر و دیگر برندها در بیشتر موارد امکان پذیر نیست. به ویژه اگر این قطعه بسوزد، عملا نمی توان آن را ترمیم کرد. اگر تیم تعمیرات کپی برادر تشخیص دهند که این قطعه قابل ترمیم نیست و نیاز به تعویض دارد، آن را با یک برد پاور جدید و اصل جایگزین می کنند. دستگاه با رعایت نکات ایمنی و حرفه ای و به شکل کاملا صحیح باز شده و برد پاور معیوب از آن خارج می شود. پس از تعویض برد پاور کپی برادر، دستگاه تست شده و در صورت عملکرددرست و بی نقص، به شما تحویل داده می شود.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید دستگاه کپی

نمایندگی دستگاه کپی برادر

نمایندگی‌ دستگاه کپی برادر پیشرفته ‌ترین امکانات و تجهیزات، در حوزه «تعمیر» و «فروش» را در اختیار نیروی انسانی و کادر فنی خویش نهاده تا با ارائه برترین و باکیفیت‌ ترین خدمات، رضایت کاربران و مشتریان این مرکز را کسب نماید. نمایندگی دستگاه کپی برادر ، در بخش فروش، عرضه کننده تمامی دستگاه‌های کپی و در بخش خدمات پس از فروش ارائه دهنده تمامی خدمات مرتبط با ترمیم، تعویض و تعمیر دستگاه کپی است.

کاربران گرامی می توانند پیش از مراجعه به نمایندگی فروش و تعمیر دستگاه کپی برادر مشکلات و پرسش‌های احتمالی خود را به صورت تلفنی و از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در وب سایت با کارشناسان ما در میان بگذارند و راهنمایی ها و اطلاعات لازم را دریافت نمایند.

Rate this post