اشتراک گذاری

پیکاپ رولر پرینتر برادر

پیکاپ رولر پرینتر برادر از قسمت های اصلی آن است و وظیفه هدایت کاغذ به داخل دستگاه را برعهده دارد. این قطعه با نام کاغذکش نیز در بین کاربران و تعمیرکاران پرینتر شناخته می شود. paper pick-up roller کاغذ با مکش کاغذ از داخل سینی، آن را به دستگاه هدایت کرده و پس از چاپ، آن را خارج می کند. پیکاپ معمولاً به صورت بیضی بوده و از اولین قطعاتی است که در فرآیند چاپ شروع به کار می کند. کاغذکش پرینتر، با یک بار چرخش که اصطلاحاً به آن درایو کردن می گویند کار کشیدن کاغذ به داخل چاپگر را انجام می دهد.

بنابراین تمامی نقش این قطعه در کشیدن کاغذ و خارج کردن آن در پرینتر خلاصه می شود. چنانچه کاغذ وارد دستگاه نشده و یا گیر کند، احتمال خرابی کاغذکش بیش از دیگر قطعات است. البته دلایل دیگری نیز برای بروز این مشکل وجود دارد و لزوماً نمی توان گفت پیکاپ رولر خراب شده است. در ادامه با ما همراه باشید تا برخی از خرابی ها و مشکلات پیکاپ رولر را بررسی کنیم.

پیکاپ رولر پرینتر برادر

نشانه های خرابی پیکاپ رولر پرینتر برادر

خرابی پیکاپ رولر با نشانه هایی همراه است که معمولاً تعمیرات پرینتر را به همراه دارند. رایج ترین نشانۀ خرابی کاغذکش پرینتر آن است که پس از روشن شدن پرینتر، کاغذها شروع به تکان خوردن کرده و پرینتر نمی تواند کاغذ را به داخل دستگاه هدایت کند. گیر کردن کاغذ در دستگاه نیر دومین نشانه خرابی پیکاپ رولر پرینتر برادر است. گیر کردن کاغذ در هر یک از مسیرها می توان از ضعیف شدن کاغذکش یا خرابی آن باشد. در مواردی وجود یک شی خارجی روی غلتک پیکاپ رولر مثل تکه کاغذ، سوزن منگنه یا سایر قطعات، می تواند باعث عدم مکش کاغذ توسط این قطعه شود.

تعمیر پیکاپ رولر پرینتر برادر

درصورتی که پیکاپ رولر خراب شود، نیاز به تعمیر پرینتر برادر خواهد بود. در تعمیر پرینتر ممکن است مشکل کاغذکش چندان جدی نبوده و با انجام برخی اقدامات مشکل آن برطرف شود و یا اینکه آسیب وارد شده به آن زیاد باشد و باید تعویض شود. برای تعمیر پیکاپ رولر پرینتر، تکنسین های تعمیر پرینتر برادر با استفاده از دستگاه های پیشرفته و تجهیزات مناسب، تمیزکاری پیکاپ، تعویض غلتک یا تعویض پدهای پیکاپ را انجام می دهند. توجه داشته باشید که این اقدامات تنها در صورتی انجام می شود که پیکاپ رولر فرسوده نشده و کارایی خود را از دست نداده باشد.

تعویض پیکاپ رولر پرینتر برادر

تعویض کاغذکش، منطقی ترین و بهترین گزینه در شرایط خرابی آن است. چنانچه پیکاپ رولر دستگاه دچار فرسودگی، شکستگی یا کاهش کارایی شده باشد، نیاز است تا این قطعه تعویض شود. جهت تعویض کاغذکش پرینتر کافی است کارتریج دستگاه را جدا کرده سپس خارهای کوچک سفید رنگ کنار غلطک کاغذ کش را به سمت خارج فشار داد. با این کار پیکاپ رولر پرینتر برادر به راحتی خارج می شود و می توان پیکاپ رولر نو و غلتک های جدید را جایگزین پیکاپ رولر فرسوده کرد.

نمایندگی تعمیرات پرینتر

نمایندگی تعمیر پرینتر برادر، تمامی مشکلات دستگاه شما را در کمترین زمان و مناسب ترین هزینه برطرف می کند. این نمایندگی ضمن برخورداری از قطعات اصلی و فابریک، از پیشرفته ترین تجهیزات حوزه تعمیر و ترمیم پرینتر استفاده می نماید. لازم به ذکر است تکنسین های مستقر در این مرکز از باتجربه ترین و ماهرترین مهندسین کشور هستند و طی آزمون های تخصصی به گزینش این مجموعه درآمده اند. نمایندگی تعمیر پرینتر برادر باتوجه به استانداردهای کمپانی برادر، تمامی خدمات خود را به روز کرده و جدیدترین متدها را در فرآیند تعمیر پرینتر به کار می برد.

5/5(1 امتیاز)