اشتراک گذاری

تعویض کاغذکش پرینتر برادر

تعویض کاغذکش پرینتر برادر معمولاً به این دلیل صورت می گیرد که این قسمت خراب شده و نمی‌تواند کاغذ را به درستی داخل دستگاه هدایت کند. کاغذکش از اجزای اصلی دستگاه محسوب می شود که درصورت بروز مشکل در آن، عمل چاپ انجام نمی‌شود. پیکاپ نام دیگر کاغذکش پرینتر است. این قطعه در ابتدای شروع فعالیت دستگاه، برگه را به داخل پرینتر هدایت کرده و پس از اینکه عمل چاپ روی آن انجام شود، برگه را از دستگاه خارج می‌کند. تا زمانی که این بخش از دستگاه سالم باشد، عمل پرینت به درستی انجام می‌شود اما اگر مشکلی در آن به وجود آید، عملکرد دستگاه با اختلال روبرو می شود.

بیشترین مواردی که سبب از کار افتادگی کاغذکش یا خرابی آن می شود گرد و غبار و عدم نظافت دستگاه و استفاده از کاغذهای نامرغوب و چین و چروک دار است. اگر با مشکل نکشیدن کاغذ در پرینتر برادر خود مواجه شده اید در این مطلب نحوه تعویض پیکاب را به شما آموزش می دهیم. البته توجه داشته باشید، تعویض کاغذکش دستگاه مستلزم باز کردن پرینتر می باشد. از این رو در صورتی که با این کار آشنایی ندارید، توصیه می شود شخصاً اقدام به تعویض کاغذکش پرینتر نکنید و این کار را به متخصصان نمایندگی تعمیرات پرینتر برادر بسپارید.

تعویض کاغذکش پرینتر برادر

نکات مهم در تعویض کاغذکش پرینتر برادر

قبل از اینکه اقدام به بازکردن کاغذکش و تعویض آن کنید بهتر است به چند نکته توجه داشته باشید. اول اینکه، از قبل تمامی وسایل و تجهیزات مورد نیاز مانند انواع پیچ گوشتی را تهیه کنید. سعی کنید محیط مناسبی را برای این کار انتخاب کنید. انجام این کار در محیط های نامنظم و شلوغ ممکن است باعث گم شدن قطعات و پیچ‌های دستگاه شود. نکته دیگری که باید در تعویض کاغذکش پرینتر برادر مورد توجه قرار دهید این است که همواره نکات ایمنی را رعایت کنید و از زدن دستگاه به برق تا پایان کار خوداری کنید.

نحوه تعویض کاغذکش پرینتر برادر

برای تعویض کاغذکش می توانید با دنبال کردن مراحل زیر این کار را انجام دهید. مجدداً توصیه می‌شود در صورت عدم آشنایی با تعمیر پرینتر و نداشتن تخصص در این زمینه بهتر است این کار را به متخصصان مربوطه بسپارید. برای این کار می توانید از طریق تماس با کارشناسان فنی نمایندگی دستگاه کپی برادر، از توصیه ها و راهنمایی های آنان برخوردار شوید. توجه داشته باشید که این روش برای همه مدل های پرینتر برادر کاربرد ندارد و بیشتر برای مدل های 2130HL، HL-L2320D، HL-L2365DW و موارد مشابه کاربرد دارد. اما مراحل تعویض کاغذکش پرینتر برادر شامل موارد زیر است:

1. ابتدا دو قاب پشت چاپگر را بکشید تا بتوانید پوشش جانبی سمت چپ را باز کنید.

2. با چرخش آن به سمت جلو چاپگر، پوشش را بردارید.

3. برای باز کردن پوشش سمت راست از یک سوپاپ فلزی استفاده کنید تا ۳ زبانه را باز نگهدارید و در سمت چپ قرار دهید. حال این پوشش را نیز بردارید.

4. پیچ های قاب پشتی را باز کرده و آن را از دستگاه جدا کنید.

5. اکنون با جدا کردن کابل پنل کنترل پرینتر می توانید پوشش بالا را بردارید.

6. در مرحله بعد شما باید سینی دوبلکس را خارج کنید. برای این کار زبانه آن را به سمت بیرون بکشید.

7. کارتریج را از دستگاه خارج کنید.

8. اکنون به کاغذکش یا پیکاب دستگاه دسترسی دارید. با چرخاندن برگه های سفید به سمت بالا و کشیدن آنها به خارج می توانید کاغذ کش را بیرون بیاورید و کار تعویض کاغذکش پرینتر برادر را به پایان برسانید.

9. برای بستن قطعات و قاب های پرینتر، مراحل را از آخر به اول تکرار کنید.

نمایندگی پرینتر برادر پیشرو در ارائه خدمات

نمایندگی فروش و تعمیر پرینتر برادر، خدماتی متنوع و باکیفیت به هموطنان ارائه می کند. عرضه جدیدترین پرینترهای اورجینال برادر و تعمیرات تخصصی با استفاده از قطعات اصلی و فابریک، سبب شده تا تعداد مشتریان عزیزی که به این مرکز مراجعه می کنند روز به روز افزایش یابد. شعار این نمایندگی ارائه خدمات مطلوب و رفع نیازهای کاربران می باشد. این موضوع در مرحله شعار باقی نمانده و در عمل نیز این مرکز نشان داده می تواند رضایت خاطر بیشتر مشتریان را فراهم کرده و به تمامی نیازهای آنان پاسخ مناسب ارائه دهد. برای دریافت خدمات مورد نیاز خود کافی است با نمایندگی Brother گرفته و یا به یکی از شعب آن مراجعه نمایید.

1/5(1 امتیاز)