اشتراک گذاری

تعمیر مگنت پرینتر برادر

پیش از پرداختن به سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعویض و تعمیر مگنت پرینتر برادر و شیوه عیب‌یابی این بخش از دستگاه، بد نیست نگاهی به ساختار و عملکرد این قطعه داشته باشیم. مگنت رولر یکی از قطعات بکاررفته در کارتریج‌ پرینترها و دستگاه‌های کپی است که قطر آن کمتر از طول آن بوده و تا حدودی از نظر ظاهری شبیه فوم رولر است. این قطعه، همانگونه که از نام آن پیداست، دارای خاصیت مغناطیسی است؛ وجود جریانات مغناصیسی موجود در این قطعه سبب می‌گردد تا میزان مناسب تونر، متناسب با طرح، به درام انتقال داده شود.

از همین رو، در صورتی که اسناد چاپ شده توسط پرینتر، از کیفیت مناسبی برخوردار نباشند، خرابی مگنت می‌تواند یکی از علل احتمالی این اتفاق باشد. در صورتی که شما نیز از دارندگان و کاربران پرینترهای برادر هستید اما در حال حاضر اشکالاتی در مگنت این دستگاه مشاهده می نمایید، با حضور در مرکز تعمیر پرینتر brother می توانید تخصصی ترین سرویس های مرتبط با این قطعه را دریافت نمایید.

تعمیر مگنت پرینتر برادر

علل خرابی مگنت پرینتر برادر

اگر کارتریج پرینترهای لیزری در معرض رطوبت قرار گیرند تونر درون آنها آسیب دیده و در این مواقع پودر داخل کارتریج، پس از مدتی کاملاً خشک می‌شود. این امر سبب می‌گردد تا قطعات داخلی کارتریج از قبیل چرخ دنده‌ها، اتصالات، فوم رول، مگنت و نهایتاً درام از حرکت ایستاده و اصطلاحاً قفل شوند. در این حالت است که به قطعات داخلی پرینتر از جمله مگنت پرینتر آسیب جدی وارد می شود و حرکت چرخ‌دنده‌های کارتریج و در نهایت فرآیند چاپ مختل می شود. در صورت خرابی مگنت نیاز است تا میزان خرابی این بخش از دستگاه بررسی شود و نیاز به تعمیر و یا تعویض مگنت پرینتر برادر مشخص شود.

ناگفته پیداست که در صورت خرابی مگنت‌ها، تونرها به خوبی باردار نشده و کیفیت چاپ پائین خواهد آمد. در صورت درست عمل نکردن مگنت صفحات چاپ شده ابری شکل و یا کمرنگ خواهند بود. بنابراین در صورتی که خروجی دستگاه شما چنین نشانه‌هایی را به همراه داشت، می‌توانید علت اشکال پیش آمده را در بخش مگنت دستگاه و کارتریج جستجو کنید.

نکته آخر آنکه اگر پس از پرینت، نقاط پرینت گرفته شده یکسان دیده نمی‌شوند، بدین معنا که برخی نقاط پر رنگ و برخی دیگر کمرنگ دیده می‌شوند، در این‌صورت نیز احتمالاً مگنت پرینتر خراب شده است. البته این مسئله می‌تواند به دلیل آمیخته شدن و تداخل پودر نیز به وجود آمده باشد. سرویس‌های تخصصی مرتبط با مگنت پرینتر برادر و البته سایر قطعات این دستگاه را می‌توانید با حضور در مرکز تعمیر پرینتر برادر دریافت نمایید.

اینو بخون حتما به کارت میاد : علت کم رنگ بودن کپی چیست؟

تعمیر مگنت پرینتر برادر

در حال حاضر مگنت های موجود در بازار را می‌توان در دو گروه جای داد. مورد نخست مگنت استوانه‌ای شکلی است که در کارتریج‌های اصل و در کارتریج‌های با مخزن کوچک‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد و مورد دوم مگنت فنر داری است که در کارتریج‌های چینی و یا کارتریج های مخزن بزرگ استفاده می‌شود. از این رو در تعویض و تعمیر مگنت پرینتر برادر به نوع مگنت خریداری شده توجه ویژه‌ای داشته باشید. اما پاسخ این مسئله که زمان تعویض آهنربای پرینتر برادر را چگونه می‌توان تشخیص داد، چیزی جز نشانه‌های مشاهده شده در برگه‌های پرینت شده نیست.

در صورتی که پس از انجام شارژ کارتریج، چاپ انجام شده توسط دستگاه، به فاصله 5 سانتی متر کم رنگ بود، این به معنای آن است که زمان تعویض مگنت پرینتر فرا رسیده است. البته خرابی مگنت کارتریج نشانه‌های دیگری نیز دارد که در بخش‌های فوق به آنها اشاره شد. شما کاربران گرامی می‌توانید در صورت مشاهده هر گونه اشکال و اختلال در مگنت پرینتر Brother خود و یا سایر قطعات مرتبط با این دستگاه به مرکز تعمیرات پرینتر برادرمراجعه کرده و سرویس‌های تخصصی مرتبط با این دستگاه را دریافت نمایید.

هزینه تعمیر مگنت پرینتر برادر

هزینه تعمیر مگنت پرینتر برادر وابسته به مدل و نوع پرینتر، مشکلات آن و قطعات داخلی است. هزینه تعمیر مگنت پرینتر ممکن است با توجه به مدل و وضعیت پرینتر برادر شما متغیر باشد. برای کسب اطلاعات از هزینه تعمیر مگنت پرینتر، به نمایندگی تعمیر پرینتر برادر مراجعه کنید.

3/5(1 امتیاز)