اشتراک گذاری
  • مقالات
  • ترفندهایی برای افزایش کیفیت چاپ پرینتر

ترفندهایی برای افزایش کیفیت چاپ پرینتر

اگر از کاربران همیشگی پرینتر باشید، مطمئنا تاکنون برایتان پیش آمده است که از سطح کیفی چاپ سند خاصی رضایت نداشته باشید. این موضوع در اکثر اوقات ارتباط چندانی به نوع و یا برند سازنده ی پرینتر مورد استفاده ی شما ندارد. بنابراین بهتر است خرید پرینتر جدید دیگری را از خاطر ببرید و با چند ترفند ساده که در این مقاله عنوان می شود، نسبت به بهبود کیفیت چاپ پرینتر مورد استفاده ی خود اقدام کنید. جهت آشنایی با راهکارهای رفع مشکل پرینت نگرفتن پرینتر نیز می توانید به مقاله ی مربوطه مراجعه نمایید.

بهبود کیفیت چاپ پرینتر

7 ترفند برای بهبود کیفیت چاپ پرینتر

اجزای داخلی آن تمیز کنید.

ساده ترین ترفندی که در بهبود کیفیت چاپ پرینتر برادر و یا هر برند دیگری نقش دارد، تمیز کردن اجزای داخلی آن است. آلودگی های حاصل از تونرهای اضافی و یا گرد و غبار به شدت بر روند کاری پرینتر تاثیرگذار می باشد.

بنابراین بهتر است در دوره های منظم ساختار داخلی پرینتر را تمیز کنید. برای این کار می توانید از دستورالعمل های درون دفترچه ی راهنمای چاپگر استفاده کنید و یا از کارشناسان ما در نمایندگی رسمی برادر کمک بگیرید. مطلب آموزش تمیز کردن درام پرینتر را بخوانید.

در نگهداری از کارتریج اضافی پرینتر کوشا باشید.

سلامت کارتریج و تونر مصرفی عامل مهمی در روند بهبود کیفیت چاپ پرینتر می باشد. اگر کارتریج دومی برای پرینتر مورد استفاده ی خود تهیه کرده اید، باید در نگهداری از آن دقت بسیاری داشته باشید. در صورتی که کارتریج‌ پرینتر را نیاز ندارید، حتما آن را در بسته‌بندی نگهداری کنید.

تونرهای کارتریج بسیار سریع دچار اختلال می شوند. در این حالت پس از تعویض کارتریج، دستگاه پرینتر با مشکلات بسیاری رو به رو می شود. از این رو پیشنهاد می کنیم پیش از ضرورت یافتن تعویض و یا شارژ کارتریج، از خرید آن خودداری نمایید.

از تصاویر با کیفیت برای چاپ بهره بگیرید.

در راستای بهبود کیفیت چاپ پرینتر باید بر رزولوشن تصویری که قصد چاپ آن را دارید، دقت داشته باشید. به طور کلی تصویری که برای چاپ انتخاب می شود، باید از وضوح و شفافیت بالایی برخوردار باشد تا کیفیت متناسبی در چاپ ملاحظه گردد. هرچه قدر مقدار dpi عکس بیشتر، نتیجه چاپ بهتر خواهد بود.

سرعت چاپ پرینتر را برای افزایش کیفیت چاپ پرینتر تنظیم کنید.

سرعت چاپ در پرینترهای لیزری حائز اهمیت است. زمانی که سرعت نامناسبی برای عملیات چاپ انتخاب کنید، از شفافیت برگه های به چاپ رسیده کاسته می شود. محدوده‌ی ایده آل برای سرعت چاپ اکثر پرینترهای موجود در بازار از جمله پرینتر برادر حدود ۵ تا ۲۰ برگه در هر دقیقه است. از این رو جهت بهبود کیفیت چاپ پرینتر، تعداد برگه های به چاپ رسیده را کنترل نمایید.

برای بهبود کیفیت چاپ پرینتر، تنظیمات پیش فرض دستگاه را تغییر دهید.

یکی دیگر از ترفندهایی که در بهبود کیفیت چاپ پرینتر دست دارد، تغییر تنظیمات پیش فرض چاپگر است. به قسمت تنظیمات پرینتر تحت عنوان ” printing preferences ” یا ” default settings” وارد شوید. در بخش کیفیت چاپ سه حالت low، normal و high دیده می شود. با انتخاب high کیفیت را افزایش دهید.

از کاغذهای استاندارد استفاده کنید.

جنس و شرایط ساختاری کاغذ یکی دیگر از معیارهای تاثیرگذار بر کیفیت چاپ است. کاغذهای بسیار سبک، زبر، مرطوب، شیاردار و رنگی نه تنها باعث افت کیفیت چاپ می شوند، بلکه می توانند باعث خرابی اجزای پرینتر شوند. بنابراین برای حفظ سلامت قطعات چاپگر و بهبود کیفیت چاپ پرینتر، حتما از کاغذهای استاندارد استفاده کنید. خصوصیات اصلی کاغذ استاندارد هر پرینتر در دفترچه ی راهنمای آن درج می شود.

نرم افزارهای پرینتر را به روزرسانی نمایید.

جهت بهبود کیفیت چاپ پرینتر همواره باید نسخه‌ی درایور و فریمور دستگاه را آپدیت کنید. بروزرسانی فریمور تاثیر زیادی در افزایش کیفیت چاپ خواهد داشت. برای این منظور به سایت سازنده ی سیستم مراجعه کرده و آخرین نسخه را دانلود و نصب کنید.

نمایندگی تعمیر پرینتر برادر

نمایندگی تعمیر پرینتر برادر مرکزی ایمن و مجاز در راستای دریافت خدمات فروش و پس از فروش انواع چاپگرهای کمپانی برادر است. این مجموعه ضمن به کارگیری تخصص کارشناسان خبره ی خود با استفاده از آخرین فناوری های روز دنیا به فعالیت می پردازد.

گستره ی خدمات و سرویس های ویژه ی نمایندگی تعمیر پرینتر برادر بسیار وسیع بوده و انواع پرینترهای جوهر افشان، لیزری، کوچک و بزرگ  برادر را در بر می گیرد. لازم به ذکر است که تمامی امور تعمیراتی و بازیابی در نمایندگی تعمیر پرینتر برادر مطابق با استانداردهای جهانی شکل گرفته و به همراه گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی ارائه می گردند.

5/5(1 امتیاز)