اشتراک گذاری

تعمیر تاچ پنل دستگاه کپی

تعمیر تاچ پنل دستگاه کپی، در نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی برادر توسط کارشناسان خبره و با استفاده از تجهیزات مدرن انجام می شود. تاچ پنل یا صفحه نمایش دستگاه کپی، یکی از قطعاتی است که در دستگاه های کپی جدیدتر طراحی شده است. به عبارت دیگر در دستگاه کپی های قدیمی تر به جای تاچ پنل با استفاده از دکمه های فیزیکی می توانستید دستورات و تنظیمات دستگاه را اعمال کنید اما امروزه در اغلب دستگاه های کپی از صفحه نمایش لمسی استفاده می شود که هم کار را برای کاربر راحت کرده و هم به دستگاه زیبایی خاصی بخشیده است.

تاچ پنل دستگاه فتوکپی برادر، وظیفه دریافت انتقال دستورات کاربر و پیاده ‌سازی آنها در دستگاه را برعهده دارد. در واقع زمانی که شما انگشت خود را روی صفحه نمایش دستگاه کپی می گذارید و یکی از گزینه ها را انتخاب می کنید، تاچ پنل این فرمان شما را به برد و از آنجا به بخش مربوطه انتقال می دهد.

از این طریق، شما می‌توانید، مانند آنچه که در تلفن‌های هوشمند امروزی انجام می شود، دستورات مدنظر خود را به دستگاه داده و منتظر پاسخ از سوی آن باشید. حال که با کارکرد تاچ پنل آشنا شدید باید بدانید که کار نکردن و یا وجود اشکال در آن می تواند کار با دستگاه کپی را دشوار سازد و یا در برخی شرایط غیرممکن کند. در ادامه به مهمترین دلایل خرابی تاچ پنل اشاره می کنیم.

تعمیر تاچ پنل دستگاه کپی

دلایل خرابی تاچ پنل دستگاه کپی برادر

یکی از اصلی ترین دلایل خرابی تاچ پنل نفوذ آب و رطوبت به دستگاه است. به طور کلی آب و رطوبت به هر قطعه الکترونیکی نفوذ کند باعث خرابی و یا حداقل از کار افتادن موقت آن می شود. در این میان اگر کاربر، بلافاصله پس از نفوذ آب به دستگاه متوجه این موضوع گردد، بهتر است دستگاه را در معرض گرمای غیرمستقیم قرار دهد تا رطوبت آن تبخیر شود. درصورتی که پس از خشک شدن صفحه و روشن کردن دستگاه، تاچ پنل کار نکند احتمال اینکه تاچ پنل دچار خرابی شده باشد، بسیار زیاد است.

از میان عوامل دیگری که می‌توانند خرابی تاچ پنل و به تبع آن تعمیر تاچ پنل دستگاه کپی را در پی داشته باشند می توان مواردی چون وارد شدن ضربه، نوسانات برق و خرابی برد دستگاه اشاره کرد. در این شرایط باید دستگاه توسط کارشناسان بررسی شده و با شناسایی مشکل مربوطه، نسبت به رفع مشکل تاچ پنل اقدام شود. در صورت بروز مشکل در صفحه لمسی دستگاه کپی برادر می توانید به نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی مراجعه کنید. همکاران فنی ما در این بخش در صورت قابل تعمیر بودن صفحه نمایش، آن را برای شما تعمیر خواهند کرد.

تعمیر تاچ پنل دستگاه کپی در صورت بروز چه نشانه هایی صورت می گیرد؟

از آنجا که تاچ پنل در دستگاه کپی به طور مرتب مورد استفاده قرار می گیرد از این رو خرابی و بروز اختلال در آن نیز دور از انتظار نیست. خرابی این قطعه معمولاً با کندی عملکرد و عدم اجرای دستورات همراه است. به عبارت دیگر از نشانه های بارز خرابی صفحه لمسی دستگاه کپی، کاهش سطح کیفی عملکرد تاچ است. در این شرایط فرمان های لمسی به درستی انجام نشده و یا تاچ به طور کلی از کار می افتد.

خرابی تاچ پنل دستگاه کپی همانند خرابی تاچ در تلفن های هوشمند، کاربر را با مشکل مواجه می کند. گاهی تاچ برخورد انگشت با صفحه نمایش را دیر تشخیص داده و در نتیجه، عملکرد مورد نظر با تأخیر زیادی انجام می شود. گاهی نیز تاچ پنل به طور کلی فرمان را اجرا نکرده و در نتیجه نمی توانید از دستگاه استفاده کنید. این همان مشکلاتی است که باید برای رفع آنها به فکر تعمیر تاچ پنل دستگاه کپی باشید.

نمایندگی دستگاه کپی برادر

نمایندگی برادر در راستای خدمات رسانی بهتر به هموطنان، واحد نمایندگی دستگاه کپی را راه اندازی کرده است. این واحد به صورت تخصصی و حرفه ای به تعمیر دستگاه کپی فعالیت داشته و خدمات مرتبط با آن را به کاربران ارائه می کند. خدماتی نظیر تعمیر مین برد دستگاه کپی، رفع ارورهای مختلف دستگاه کپی، تعویض درام، تعمیر یونیت فیوزینگ، تعمیر برد پاور، تعویض کاغذکش دستگاه کپی و تعمیر یا تعویض بلید دستگاه کپی از مهمترین خدمات نمایندگی دستگاه کپی برادر می باشد.

شما سروران گرامی می توانید برای رفع مشکل و تعمیر دستگاه خود با نمایندگی تماس گرفته و منتظر حضور تعمیرکاران در محل مورد نظر خود باشید. البته در این نمایندگی فروش دستگاه های کپی برادر نیز انجام شده و جدیدترین و باکیفیت ترین دستگاه های ساخت این شرکت برای خرید عموم در بخش های مختلف قرار داده شده است.

3/5(2 امتیاز)