اشتراک گذاری

تعمیرات بلید دستگاه کپی

پیش از پرداختن به سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیرات بلید فتوکپی بد نیست نگاهی به مشخصات این قطعه و کارکرد آن در دستگاه‌های کپی داشته باشیم. بلید، یکی از صدها قطعات ریز و درشت بکاررفته در دستگاه کپی است که معمولا با جنسی از لاستیک شفاف ساخته می‌شود. البته در دستگاه‌های کپی قطعه مشابه دیگری به نام داکتر بلید نیز وجود دارد که علی‌رغم شباهت‌های ظاهری به بلید، تفاوت هایی با آن نیز دارد.

کاری که بلید انجام می‌دهد تمیز کردن تونرِ اضافه‌ی موجود در سطح درام است. این تمیز کردن، درام را برای چاپ بعدی آماده می‌کند. در حقیقت تیغه‌ی بلید کمک می‌کند تا همواره مقدار مشخص و حساب شده‌ای از تونر به مگنت برسد. تونرهایی که توسط بلید از سطح درام جمع‌آوری می‌شوند در مخزن خاصی که در کارتریج قرار دارد منتقل می‌شوند. (اگر از کاربران حرفه‌ای و همیشگی دستگاه کپی هستید توجه داشته باشید که این مخزن می‌بایست در بازه‌های زمانی مشخص باز و تخلیه شود).

تعمیرات بلید دستگاه کپی در محل

تعمیرات بلید دستگاه کپی چگونه انجام می‌شود؟

برای تعمیرات بلید دستگاه کپی ابتدا سیم شارژر، سپس درام و در نهایت بلید کپی خارج می‌شود. پس از خارج کردن بلید، بررسی‌های مورد نیاز بر روی این قطعه انجام شده و نیاز به تعویض یا تعمیر بلید مشخص می‌گردد. در صورتی که میزان آسیب وارده به بلید جزیی باشد و این خرابی تأثیری در نتیجه چاپ نداشته باشد، کارشناسان معمولاً از تعویض بلید صرف‌نظر می‌کنند.

اما در شرایطی که میزان آسیب وارده به بلید بیش از اندازه بوده و بلید دستگاه کپی دفرمه شده باشد، کارشناسان جهت پیشگیری از ایجاد خرابی‌های دوچندان در دستگاه، اقدام به تعویض بلید دستگاه کپی می‌کنند. در صورت تعویض بلید دستگاه فتوکپی باید دقت داشت که حتما لبه بلید را به مقدار کمی پودر بچه آغشته کرد. این کار کمک می‌کند تا بلید در موقع تماس گرفتن با درام اصطلاحاً قفل نکند. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر در ارتباط با تعویض و تعمیرات بلید دستگاه کپی می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی برادر تماس بگیرید.

علت خرابی بلید دستگاه کپی را بشناسید

لبه بلید، از پلاستیک بسیار حساسی تشکیل شده است که خراش و یا دفرمه شدن آن، افت کیفیت چاپ را در پی خواهد داشت. معمولاً آنچه که سبب خرابی و اختلال در عملکرد بلید دستگاه فتوکپی می‌گردد استهلاک آن است. کار کردن بیش از حد این قطعه و عدم تعویض آن، حتی ممکن است به شکستگی این قطعه نیز بیانجامد. جهت پیشگیری از خرابی بلید دستگاه کپی توصیه می شود استانداردهای مرتبط با این قطعه در حین کار با دستگاه کپی رعایت گردد.

برای مثال کارشناسان تعمیرات دستگاه کپی توصیه می‌کنند مخزن‌های بلید هر چند وقت یکبار تخلیه شوند. دیگر آنکه در صورت تعویض بلید دستگاه فتوکپی باید دقت داشت که حتما لبه بلید را به مقدار کمی پودر بچه آغشته کرد. این کار کمک می‌کند تا بلید در موقع تماس گرفتن با درام اصطلاحاً قفل نکند. دیگر آنکه اگر ایرادات ایجاد شده در چاپ به دلیل انباشت گردوغبار و کثیفی در بلید اتفاق افتاده است بهتر است تمیز کردن این قطعه با یک پارچه‌ی نرم، مرطوب، بدون پرز و عاری از هر گونه محلول و شوینده انجام شود.

کاربرانی که آشنایی‌ با این قطعه و عملکرد آن ندارند بهتر است سرویس‌های مرتبط با تعمیرات بلید و سایر خدمات مرتبط با این دستگاه را از مراکز مجاز تعمیر دستگاه کپی دریافت نمایند.

کیفیت را در نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی برادر تجربه کنید

نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی برادر با تجهیز فضایِ خویش به پیشرفته ترین ابزارآلات تعمیر و فراخوانی زبده‌ترین همکارانِ این حوزه، موفق به ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات در حیطه ترمیم، تعمیر، بازیابی و بهبود دستگاه‌های فتوکپی برادر گشته است. تمامی خدمات ارائه شده در نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی برادر توسط تیمی از کارشناسان متخصصِ حوزه تعمیر انجام می‌پذیرد و تلفیق مجموعه در این مرکز، -یعنی «کارشناسان متخصص» و «امکانات و تجهیزات حرفه‌ای»- سبب گشته تا نمایندگی دستگاه کپی برادر موفق به ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات به کاربران خویش گردد.

تمامی سرویس‌های ارائه شده در این مرکز مبتنی بر اصول و استانداردهایی است که از سوی شرکت های سازنده مطرح شده اند. مدیریت این مرکز به سبب اطمینان از تخصص و دانش کادر فنی حاضر در این مجموعه، تمامی خدمات ارائه شده توسط کارشناسان خویش را گارانتی و ضمانت نموده است.

5/5(1 امتیاز)