اشتراک گذاری

تونر دستگاه کپی

تونر دستگاه کپی به همان پودری اشاره دارد که با فشردگی و غلظت زیاد، در کارتریج ذخیره می‌شود. تونر به طور کلی دارای دو نوع مشکی و رنگی است. تونر رنگی شامل رنگ‌های آبی، زرد و قرمز است. تونر دستگاه کپی به صورت پودری و از نوع پلاستیک با بار منفی است. چیزی که در رابطه با تونر فتوکپی قابل توجه است، این است که تونر از مواد مصرفی بوده و قابلیت تعویض یا شارژ مجدد را دارد. با اینکه تونرهای دستگاه کپی همانند تونرهای پرینتر لیزری هستند اما تونرهای دستگاه کپی از نظر قیمت و هزینه به طور متوسط از تونر چاپگرهای لیزری گرانتر هستند.

برخی از افراد به تونر دستگاه فتوکپی، تونر کارتریج نیز می‌گویند که منظور همان تونر است. تونر نقش مهمی در کیفیت چاپ و کارکرد قطعاتی مثل کارتریج دارد، از این رو هنگام خرید تونر باید دقت داشت که مواد اصلی و مرغوب خریداری شود. به طور کلی تونر شامل ترکیبات پودر کربن، پلیمرهای خاص، پلی‌استر، رزین و اکسید آهن می باشد. شرکت‌های بزرگی در زمینه ساخت تونر فعالیت دارند که در این زمینه اچ پی، کانن و برادر برخی از شرکت های پیشرو هستند. تونر دستگاه های کپی رنگی و سیاه و سفید به طور معمول در سایزهای ۱۴ تا ۱۶ میکرومتر است اما با توجه به میزان کیفیت مورد انتظار تصاویر، می‌توان این میزان را افزایش یا کاهش داد.

تعویض تونر دستگاه کپی

خرید تونر مناسب برای دستگاه کپی

کیفیت تونری که در دستگاه کپی مصرف می شود، تعیین کننده کیفیت چاپ این دستگاه است. از طرفی اگر به صورت دائم از تونرهای نامرغوب استفاده کنید، سلامتی دستگاه به خطر افتاده و قطعات دیگر در معرض آسیب دیدگی قرار می گیرند. بد نیست بدانید که تونر نوعی پودر ساخته شده از پلاستیک، پلیمر، کربن، پلی استر، اکسید آهن و … است که در اثر حرارت ذوب شده و روی کاغذ می‌ چسبد.

 حال آنکه کیفیت تونر را از روی ذرات آن می‌ سنجند. هرچه ذرات تونر ریزتر و پودری‌ تر باشد، کیفیت بالاتر بوده و چاپ نهایی هم مطلوب تر خواهد بود. پیش از خرید تونر دستگاه کپی، حتما به این نکته توجه کرده و بهترین مدل را خریداری نمایید.

شارژ کارتریج تونر دستگاه کپی

همانطور که گفتیم، تونر از مواد مصرفی دستگاه کپی است و پس از اتمام آن لازم است تا کارتریج مجدداً شارژ شود. شارژ کارتریج متناسب با نوع دستگاه کپی، تعداد تونر و رنگ موجود در آن‌ها متفاوت خواهد بود. دستگاه‌هایی که رنگی هستند، در هنگام شارژ باید تونرهای رنگی آنها نیز شارژ شود. شارژ کارتریج دستگاه کپی یکی از راه‌هایی است که در آن کاربران با هزینه کمتری تونر دستگاه را تعویض می کنند.

به عبارت دقیق‌تر، در صورت تمام شدن تونر دستگاه کپی، سازندگان دستگاه کپی توصیه می‌کنند کارتریج و تونر با هم تعویض شده تا کیفیت و کارایی دستگاه افت نکند. اما برخی از کاربران تمایل دارند بدون تعویض کارتریج، تنها تونر آن را شارژ کنند. این امر هزینه کمتری دارد. شارژ تونر بهتر است توسط متخصصان انجام شود تا به مجموعه کارتریج آسیبی نرسد.

تعویض تونر دستگاه فتوکپی برادر

برای تعویض تونر دستگاه کپی برادر یا هر برند دیگری، بهتر است از یک تعمیرکار حرفه ای کمک بگیرید تا تمامی مراحل به درستی انجام شوند. اما اگر خودتان اقدام به انجام این کار کردید، اول پوشش جلوی دستگاه را باز کنید. در گام بعدی، سینی کارتریج را بیرون آورده و کارتریج تونر را مستقیم به طرف بالا بکشید و از دستگاه خارج کنید. سپس کارتریج جدید را آماده کرده و نوار روی بسته بندی آن را جدا نمایید. در ادامه بهتر است کارتریج را چند بار تکان دهید تا تونر به صورت یکنواخت داخل آن پخش شود. نهایتا کارتریج جدید را نصب کرده و تمامی اجزای باز شده را مجددا ببندید.

قیمت تونر دستگاه کپی

قیمت تونر با توجه به نوع و برند مورد نظر، متفاوت است. تونرهای اصلی و مرغوب، در درون کارترج دستگاه به فروش می‌ رسند. این نوع تونرها تنها توسط تولیدکنندگان اصلی ساخته می شوند. اما برای خرید این تونرها، کاربر ناگزیر است کارتریج را نیز خریداری کند که این موضوع هزینه تعویض تونر را کمی بیشتر می کند. اما تولیدکنندگان فرعی تونر را در بطری ‌ها و بسته ‌های متفاوتی از 45 گرم تا 10 کیلوگرم عرضه می‌ کنند. در این شرایط، برای شارژ تونر دستگاه کپی هزینه کمتری پرداخت می شود و نیازی به تعویض کارتریج نیست.

قیمت تونر دستگاه کپی

نمایندگی تعمیر دستگاه کپی

نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی با تجهیز کارگاه های خود به آخرین تکنولوژی های تعمیر فتوکپی و به روز کردن تکنسین های خود از آخرین استانداردهای آموزشی، تلاش دارد، کلیه خدمات و سرویس‌های مورد نیاز کاربران دستگاه کپی را ارائه کند. جهت دسترسی آسان‌تر کاربران به خدمات این مرکز، تیم مدیریتی نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی، اقدام به توسعه شعب خود در تهران، کرج و شهرستان‌ها کرده است.

بنابراین تمامی هموطنان عزیز می توانند از طریق راه‌های ارتباطی ذکر شده در این وب سایت، خدمات مورد نیاز خود را دریافت نمایند. شایان ذکر است در این مرکز جهت تعمیر دستگاه کپی از قطعات اصلی و مواد باکیفیت استفاده می‌شود. اطمینان از کیفیت خدمات ارائه شده در نمایندگی تعمیر تخصصی دستگاه کپی سبب شده تا کلیه سرویس‌های ارائه شده توسط کارشناسان این مجموعه در نمایندگی برادر دارای ضمانت و گارانتی معتبر باشد.