اشتراک گذاری

شارژ کارتریج برادر

اگر از کاربران حرفه‌ای تجهیزات چاپ برادر نظیر دستگاه کپی، پرینتر و .. باشید حتما اطلاع دارید که یکی از تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با این دستگاه‌ها، سرویس شارژ کارتریج است. زمان مناسب شارژ کارتریج، وقتی است که دستگاه، پیغامی ‌دال بر اتمام جوهر یا تونر کارتریج را به نمایش می‌گذارد. توصیه می‌شود در صورت مشاهده این پیغام، بلافاصله جهت تعویض یا شارژ کارتریج پرینتر اقدام شود.

اگر دستگاه قدیمی ‌است و چنین قابلیتی یعنی نمایش پیغام مرتبط با میزان جوهر شارژ را ندارد، می‌توان با در نظر داشتن برخی نشانه‌ها، زمان مناسب شارژ کارتریج برادر را تشخیص داد. نشانه نخست آن است که جوهر دستگاه چاپ تمام شده باشد. نشانه دیگر آن است که شاخص جوهر به پایین‌ترین مقدار خود رسیده باشد یا اینکه شش ماه از عمر کارتریج دستگاه گذشته باشد.

دیگر آنکه دستگاه، برگ چاپ شدۀ یکنواختی را تحویل ندهد و پس از تکان دادن کارتریج، این مشکل برطرف شود. هر یک از این نشانه‌ها می‌تواند به شما یادآور شود که زمان شارژ کارتریج فرا رسیده و می‌بایست جهت این کار اقدام کنید. توجه داشته باشيد كه شارژ کارتریج برادر و تونر يك كار سليقه‎اي نيست بلكه يك كار علمي است و می بایست با درنظر داشتن تمامی پارامترها و شرایط لازم انجام پذیرد.

آموزش شارژ کارتریج برادر

1. ابزار مورد نیاز جهت شارژ کارتریج برادر را تهیه نمایید: یک عدد چهار سو کوتاه و قیف کاغذی یا پلاستیکی.

2. توصیه می‌شود زیر کارتریج سفره یک بار مصرف یا روزنامه پهن کنید و از ماسک استفاده کنید؛ چرا که بوی تونر برای سلامتی انسان مضر است.

3. پیش از شارژ کارتریج برادر، تونر کارتریج را به خوبی تکان دهید تا تونر حالت مایع خود را بازیافته و به راحتی به کارتریج منتقل می‌شود.

4. پیچ های کارتریج که در کنار آن قرار گرفته‌اند را باز کنید. با باز کردن قاب کناری درام که میله آبی رنگ یا سبز رنگ است دیده خواهد شد. (نکته: مانع از تابش نور به این فلز (درام) شوید زیرا به آن آسیب می‌زند).

5. پس از درام میله مشکی رنگی را مشاهده خواهید کرد که توسط دستگاه برای چاپ پر از تونر میشود و کار انتقال را روی درام برعهده دارد. کمی‌درام را از روی چرخ‌دنده سفید کناری بلند کنید تا مخزن را بتوانید از طریق قیف پر از تونر کنید.

6. مقداری تونر قابل انتقال به کارتریج حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ گرم است. انتقال تونر کمتر از این میزان آسیبی به کارتریج وارد نمی‌کند اما وارد کردن تونری بیشتر از این میزان سبب سرریز شدن می‌گردد.

7. در صورت وجود پمپ باد، توصیه می‌شود ابتدا کارتریج را با پارچه بدون پرزی پاک کنید وسپس از فاصله دور، فشار باد را تنظیم تا گرد تونر از اطراف کارتریج دور شود.

8. اگر بار سوم است که شارژ کاتریج برادر را انجام می‌دهید باید درام نیز تعویض شود. این قطعه مصرفی است و باعث میشود با تعویض درام کیفیت بهتری در چاپ داشته باشید.

اشکالات احتمالی پس از شارژ کارتریج برادر

در صورتی که شارژ کارتریج برادر با درنظرداشتن استانداردهای این کار، نظیر توجه به زمان مناسب شارژ کارتریج، استفاده از کارتریج باکیفیت و مواردی از این دست انجام شود، احتمال بروز خطا در چاپ به حداقل می‌رسد. با این وجود، معمولاً اشکالاتی پس از شارژ کارتریج مشاهده می‌شود که با اندک دستکاری و تعمیر برطرف می‌شوند.

برخی از این اشکالات عبارتند از: صفحه دارای خطوط ناخواسته باشد، از قسمتی از صفحه چاپ گرفته نشود، صفحه دارای پس زمینه است، چاپ صورت گرفته کم رنگ است، رنگها با یکدیگر تداخل داشته باشند، کارتریج دارای صدای ناهنجار است، کارتریج کاغذ را کثیف می کند، کاغذ پس از فرمان چاپ بصورت کاملا سفید خارج میشود، پرینتر در هنگام چاپ خطا و هشدار کارتریج می دهد، قرار دادن کارتریج در دستگاه سبب خاموشی دستگاه می شود، کارتریج شارژ شده در یک پرینتر تک کاره بخوبی پاسخگوست لیکن در پرینتر سه و چهارکاره بسیار کم رنگ است.

همانگونه که گفته شد در صورتی که شارژ کارتریج برادر با درنظرداشتن استانداردهای این کار، نظیر توجه به زمان مناسب شارژ کارتریج، استفاده از کارتریج باکیفیت و مواردی از این دست انجام شود، احتمال بروز خطا در چاپ به حداقل می‌رسد.

نمایندگی برادر در تهران

تمرکز نمایندگی برادر در تهران بر حوزه تعمیرات به ویژه تعمیرات فکس، تعمیرات کپی، تعمیرات پرینتر، تعمیرات اسکنر، تعمیرات چندکاره و … است. متخصصان و کارشناسان تعمیر در نمایندگی برادر به دلیل بهره مندی از سالها سابقه و در اختیار داشتن بروزترین ابزارآلات تعمیر و ترمیم قادر به رفع و حل تمامی ایرادات و مشکلاتی هستند که ممکن است به هر دلیل در محصولات این شرکت پدید آیند.

بخشی از تبحر کارشناسان تعمیر در نمایندگی برادر به دلیل حضور در دوره های تعمیر تخصصی است که از سوی مدیریت این مرکز در سیکل های شش و دوازده ماهه برگزار می گردند. کاربران گرامی می توانند جهت بهره‌مندی از خدمات ارائه شده در نمایندگی برادر در تهران از طریق شماره های تماس نمایندگی برادر که در وب سایت این مرکز درج شده است اقدام نمایند. کارشناسان ما با صبر و شکیبایی به پرسش‌های شما گوش فرا داده و پاسخگوی تمامی آن‌ها خواهند بود.

5/5(1 امتیاز)