اشتراک گذاری

کاغذ کش پرینتر برادر

کاغذ کش قطعه‌ای است که نقش ویژه‌ای در شروع فرآیند چاپ و انجام صحیح آن توسط پرینتر برادر و البته سایر پرینترهای مورد استفاده دارد. این قطعه، همانگونه که از نام آن پیداست، کاغذ مورد نیاز را در اختیار پرینتر قرار می‌دهد تا روند چاپ آغاز گردد. بدیهی است در صورت خرابی پیکاپ (کاغذ کش)، چاپگر امکان مکش کاغذ را نداشته و به تبع آن فرآیند چاپ انجام نخواهد شد.

خوشبختانه خرابی کاغذ کش پرینتر با اندک دستکاری، گردگیری و تغییر در تنظیمات قابل رفع است. باید توجه داشت که گیر کردن کاغذ در پرینتر لزوماً به معنای خرابی این بخش از دستگاه نیست. گیر کردن کاغذ در دستگاه پرینتر می تواند علل مختلفی داشته باشد که تشخیص درست این علت نیاز به بررسی کارشناسانه و تخصصی دستگاه دارد.

(در بخش‌های آتی به برخی از علل گیر کردن کاغذ در پرینتر اشاره خواهد شد). شما کاربران گرامی می توانید با حضور در مرکز تعمیر پرینتر برادر تخصصی‌ترین سرویس های مرتبط با این دستگاه از جمله سرویس‌های مرتبط با تعمیر کاغذ کش پرینتر برادر را دریافت نمایید.

بررسی علل گیر کردن کاغذ در پرینتر برادر

اگرچه کار انتقال کاغذ در دستگاه پرینتر به عهده کاغذ کش هاست (شامل کاغذ کش ورودی و کاغذ کش خروجی) لیکن توجه داشته باشید که گیر کردن کاغذ در دستگاه پرینتر لزوماً به معنای خرابی این بخش از دستگاه نیست. گیر کردن کاغذ در دستگاه پرینتر می تواند علل مختلفی داشته باشد که در بخش زیر به برخی از آنها اشاره خواهد شد :

1. در صورتی که داخل کلاچ ها و نیز کاغذ کش های شماره ۱ و ۲ کثیف باشند کاغذ از کاست بالا نخواهد آمد و پنل دستگاه پیغام گیر کردن کاغذ را به نمایش در خواهد آورد.

2. جهت رفع این اشکال کارشناسان ما در مرکز تعمیر کاغذ کش پرینتر برادر اقدام به تمیزی کلاچ و کاغذ کش ها خواهند کرد. اگر با تمیزی کاغذ کش ها باز هم کاغذ گیر کرد نیاز به تعویض کاغذ کش ها می باشد.

3. کثیفی یا سوختن سنسورهای مسیر عبور کاغذ نیز باعث گیر کاغذ و یا روشن شدن نشانگر گیر کاغذ روی صفحه پانل می گردد که می بایست اقدامات لازم جهت رفع این اشکال بر روی دستگاه پیاده شود.

4. در صورتی که سر نوشته های پرینتر قطع می شود لازم است کلاچ ها تمیز و در صورت نیاز توسط کارشناسان تعمیر کاغذ کش پرینتر برادر، تعویض گردند.

خرابی چرخ دنده ها:

1. موضوع دیگری که سبب گیر کردن کاغذ در دستگاه می گردد خرابی چرخ دنده های رابط درایور به تانک دولوپر و درام است.

2. کثیفی سینی ورودی هیتر نیز باعث گیر کاغذ در ابتدای هیتر می گردد. بعلاوه شکستن چرخ دنده سر هات رولر یا تفلون نیز باعث گیر کاغذ در ابتدای هیتر می گردد.

3. در صورتی که رجیستور و فنرهای زیر آن خراب باشد کاغذ به صورت چند برگی از کاست خارج می شود در چنین وضعیتی لازم است کثیفی و یا خرابی کلاچ های PS و استاپر رفع شود. خرابی های مرتبط با این بخش نیز توسط کارشناسان مرکز تعمیر کاغذ کش پرینتر برادر ارائه می گردد.

4. کثیفی ناخنک های هیتر باعث گیر کاغذ در بین تفلون و پرس می گردد. این اشکال نیز ممکن است کاربر را ناچار به دستکاری و تعمیر پیکاپ پرینتر نماید.

آموزش تعمیر کاغذ کش پرینتر برادر

کارشناسان ما در مرکز تعمیرات پرینتر برادر ارائه دهنده تخصصی ترین سرویس ها و خدمات مرتبط با تعمیرات چاپگر برادر به شما کاربران گرامی هستند. در صورتی که امکان حضور در تعمیرگاه را ندارید می توانید از سرویس تعمیر در محل برادر استفاده نمایید.

در صورت داشتن تخصص و مهارت در تعمیر پرینتر برادر می توانید با پیاده سازی مراحل زیر، تعمیر پیکاپ پرینتر برادر را انجام دهیدو توجه داشته باشید که نکات ذکر شده در بخش زیر جهت تعمیر کاغذ کش پرینتر برادر را با دقت انجام دهید تا آسیبی به سایر بخش های دستگاه وارد نشود.

مراحل آموزش تعمیر کاغذ کش پرینتر

1. کابل برق را از پرینتر جدا نمایید و اجازه بدهید پرینتر خنک شود.

2. در تونر کارتریج را باز نمایید و تونر کارتریج را در آورید.

3. محل غلطک کاغذ کش را پیدا نمایید.

4. خارهای کوچک سفید رنگ کنار غلطک کاغذ کش را با انگشت به سمت بیرون فشار دهید و غلطک کاغذ کش را به سمت بیرون بچرخانید.

5. به آرامی غلطک کاغذ کش را بیرون بیاورید.

6. غلطک کاغذ کش جدید را در شکاف غلطک کاغذ کش قبلی قرار دهید.

نکته:

1.زائده های دایره ای و مستطیلی دو طرف غلطک کاغذ کش قبلی قرار دهید.

2. بالای غلطک کاغذ کش را بچرخانید تا غلطک کاغذ کش در محل خود قفل شود.

3. تونر کارتریج را در محل خود قرار دهید و در تونر کارتریج را ببندید.

4. کابل برق را به دستگاه وصل نموده و دستگاه را روشن نمایید.

5. در صورتی که اشکال ایجاد شده در دستگاه مرتفع نشد می توانید به مرکز تعمیرات برادر، پارت تعمیر کاغذ کش پرینتر برادر مراجعه نمایید.

Rate this post