اشتراک گذاری

تعمیر مین برد پرینتر برادر

یکی از قطعات موجود در انواع پرینتر برادر که گاه با خرابی‌های خود کاربر را به دردسر می‌اندازد، مین برد پرینتر است. مین برد از قطعات حیاتی تمامی پرینترهاست که وظیفه پردازش اطلاعات را برعهده دارد. این قطعه، داده‌های مورد نیاز را دریافت کرده و پس از پردازش، درباره‌ی نحوه ایجاد خروجی تصمیم می‌گیرد. متأسفانه در غالب موارد خرابی‌های پیش آمده در مین برد پرینتر برادر، قابل تعمیر نبوده و نیاز به تعویض این قطعه است.

در صورت اطمینان از خرابی مین برد پرینتر، نیاز است تا مراحلی جهت دسترسی به این قطعه و تعویض آن طی شود؛ این مراحل به ترتیب عبارتند از: باز کردن پنل دسترسی پرینتر، باز کردن محافظ شیشه، برداشتن پیچ های بالا و پایین صفحه ی پرینتر، حذف سیم های متصل به مادربرد، بیرون آوردن مین برد آسیب دیده از پرینتر، جای‌گذاری مین برد جدید در دستگاه، بستن پیچ‌های صفحه، بستن محافظ شیشه‌ی پرینتر و در نهایت بستن پنل دسترسی دستگاه.

اگر شما نیز جزو آندسته از کاربرانی هستید که در طول روزهای اخیر متوجه بروز اشکال و خرابی در مین برد پرینتر خود شده‌اید، می‌توانید به نمایندگی برادر مراجعه کرده و سرویس‌های تخصصی مورد نیاز را دریافت نمایید. در صورتی که امکان مراجعه به این نمایندگی را ندارید، می‌توانید از سرویس تعمیر پرینتر در محل استفاده نمایید. شایان ذکر است کلیه خدمات ارائه شده توسط کارشناسان این مرکز از جمله خدمات مرتبط با تعویض و تعمیر مین برد پرینتر برادر مشمول گارانتی و ضمانت است.

مین برد پرینتر برادر

علل خرابی مین برد پرینتر برادر

عمده‌ترین مشکل پیش آمده در مین برد پرینتر برادر، و البته سایر پرینترهای موجود در بازار، مشکل سوختگی است. به عبارت دیگر سوختگی عمده‌ترین علتی است که سبب خرابی این قطعه می‌گردد. سوختگی مین برد غالباً به دلیل نوسانات مداوم و مکرر برق است. گاهی هم ممکن است ولتاژهای ورودی دستگاه دچار نوسان شود؛ در این حالت هم مین برد جزء اولین قطعاتی است که دچار مشکل شده و عمل نمی کند. البته درست کار نکردن درگاه های خروجی و ورودی پرینتر نیز نقش بسزایی در افت عملکرد مین برد دارد.

تمامی این موارد در نهایت منجر به ایجاد اختلال در عملکرد مین برد و در نتیجه، بروز تاخیر در فرایند پرینت خواهد شد. اگر مین برد بسوزد، این قطعه به صورت کامل از کار می‌افتد و پرینتر نه قادر به شروع و نه قادر به اتمام فرایند چاپ خواهد بود. در صورت بروز اشکال در مین برد پرینتر نیاز است تا این بخش از دستگاه و کارکرد آن توسط کارشناسان زبده این کار بررسی گردد و سطح خرابی پیش آمده مشخص گردد. در صورت نیاز به سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعویض و تعمیر مین برد پرینتر برادر می‌توانید به نمایندگی تعمیرات پرینتر برادر مراجعه نمایید و این سرویس را به صورت تعمیر پرینتر در محل دریافت نمایید.

نقش مین برد در پرینتر

درصورتی که کاربران متعدد قصد استفاده از یک پرینتر مرجع است را دارند باید هرکدام از آنان، از یک رایانه اختصاصی استفاده نمایند و با آن به پرینتر مرجع وصل گردند. در چنین وضعیتی برد اصلی یا همان مین برد دستگاه پرینتر، درخواست هر یک از کاربران را بصورت جداگانه پردازش می‌کند. برای آنکه مین برد پرینتر توان پردازش دستورات کاربران متعدد را داشته باشد می‌بایست جهت اتصال و تشخیص فورمتر در هر کامپیوتر از یک زبان برنامه نویسی و کد نویسی استفاده شود. بعضی از پرینترها برای این کار از یک دستگاه اینترفیش گرافیکی GDI که تغییر یافته PCL استاندارد هستند، استفاده می‌نمایند.

در اکثر پرینترهای لیزری تک رنگ و پرینترهای لیزری رنگی، فورمتر دستگاه پرینتر می‌بایست عملیات مربوط به سازمان دهی داده‌ها و پارامترهای دریافتی از کامپیوتر را نیز انجام دهد. این اطلاعات شامل دستورات مربوط به اندازه کاغذ (A5،  A4، A3، …)، نحوه برخورد با فونتها، نوع عملیات، نوع کاغذ و… است. در هر حال، شما کاربران گرامی می‌توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره‌های مرتبط با تعمیر مین برد پرینتر برادر به نمایندگی تعمیرات برادر مراجعه کرده و در پارت تخصصی مرتبط با این سرویس حضور یابید. در صورتی که امکان مراجعه به این نمایندگی را ندارید، می‌توانید از سرویس تعمیر پرینتر در محل استفاده نمایید.

تعمیر پرینتر در محل

تعمیر پرینتر برادر در محل خدمتی ارائه شده از سوی نمایندگی برادر برای آندسته از کاربرانی است که به هر دلیل –مثلاً ضیق وقت، ترافیک بالا، عدم دسترسی به تعمیرگاه، عدم امکان جابجایی دستگاه، بدی آب و هوا و مواردی از این دست- امکان تحویل دستگاه به مرکز تعمیرات را ندارند. در راستای ارائه خدمات به این گروه از کاربران، نمایندگی برادر کارشناسان تعمیر خود را به مکان تعیین شده از سوی کاربر اعزام نموده تا تمامی خدمات مورد نیاز -از جمله خدمات مرتبط با تعویض و تعمیر مین برد پرینتر برادر- را بر روی دستگاه معیوب اِعمال گردد.

کارشناسان اعزامی جهت تعمیر پرینتر برادر در محل، علاوه بر آرشیوی جامع از ابزارآلات تعمیر، آرشیوی کامل نیز از قطعات جانبی را با خود به همراه خواهند داشت تا در صورت لزوم نسبت به تعویض هر یک از قطعات دستگاه اقدام نمایند. این امر -یعنی به همراه داشتن آرشیوی از قطعات – به منظور صرفه‌جویی در زمان و سرعت‌بخشی به روند تعمیر دستگاه های معیوب صورت گرفته است و شما را از جستجوهای کسالت‌بار جهت یافتن قطعات جانبی دستگاه رهایی خواهد بخشید.

Rate this post