اشتراک گذاری

تعمیر یونیت لیزر پرینتر برادر

پیش از پرداختن به سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعویض و تعمیر یونیت لیزر پرینتر برادر بد نیست نگاهی به ساختار این قطعه و عملکرد آن در پرینترهای لیزری داشته باشیم. یونیت لیزر یکی از قطعات محوری در ساختار دستگاه پرینتر برادر است که خود، متشکل از قطعات برد لیزر، لیزر، برد موتور گرداننده و آینه کوچک عدسی است.

خرابی و اختلالات لیزر پرینتر، نشانه هایی دارد که توجه به این نشانه ها می توانند در شناسایی سریع اشکال پیش آمده و تشخیص منشاء آن، کاربر را یاری کند. برخی از نشانه‌هایی که با مشاهده آنها توصیه به بررسی یونیت لیزر پرینتر برادر می‌گردد عبارتند از: خرابی سوکت یونیت لیزر، تار بودن تصویر، آلودگی لنز، در آمدن پین آینه و … . اختلالات شناسایی شده در یونیت لیزر، به دلیل تأثیر مستقیم بر کیفیت چاپ، می بایست بلافاصله تعمیر و رفع گردد. تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تعویض و تعمیر یونیت لیزر پرینتر برادر با حضور در نمایندگی برادر قابل دریافت است.

تعمیر یونیت لیزر پرینتر برادر با گارانتی

یونیت لیزر پرینتر چیست؟

یونیت لیزر پرینتر برادر یکی از قطعات تشکیل دهنده این دستگاه است که خود، متشکل از قطعات برد لیزر، لیزر، برد موتور گرداننده و آینه کوچک عدسی است. در برخی از پرینترها، آینه انتهائی، همان شیار وسنسور دریافت نور لیزر است. وظیفه این آینه، رساندن نور از لیزر به لنز لیزر است. در ادامه این نور به آئینه در حال گردش و پس از آن به عدسی اول و در بعضی از دستگاهها به عدسی دوم می رسد.

وجود عدسی در پرینترهای لیزری به علت باز کردن نور لیزر یا زاویه دادن بیشتر به نور آن است. بعد از عدسی، نور به آئینه آخر برخورد کرده و از شیار آن از یونیت لیزر خارج می شود. شما کاربران گرامی می توانید در صورت بروز ایراد در این بخش از دستگاه به مرکز تعمیرات پرینتر برادر، واحد تعمیر یونیت لیزر پرینتر برادر مراجعه نمایید و تخصصی ترین سرویس های مربوطه را دریافت کنید.

نشانه‌های خرابی یونیت لیزر پرینتر برادر

در بخش زیر برخی از نشانه‌های مرتبط با خرابی یونیت لیزر پرینتر برادر شرح داده شده است. در صورت مشاهده هر یک از موارد زیر می‌توانید به مرکز تعمیر پرینتر برادر مراجعه کرده و سرویس‌های تخصصی مورد نیاز را دریافت نمایید. در صورتی که به هر دلیل امکان حضور در مرکز تخصصی تعمیرات پرینتر برادر را ندارید، می‌توانید از طریق سرویس تعمیرات در محل پرینتر، خدمات مورد نیاز خود را دریافت نمایید. توصیه می‌شود در زمان تماس با مرکز تعمیرات برادر نوع اشکال پیش آمده در دستگاه را با اوپراتور پاسخگو در میان بگذارید.

در آمدن پین آینه:

یکی از مواردی که در تعمیر یونیت لیزر پرینتر برادر به آن توجه می شود، در آمدن پین آینه هندسی شکل موجود برروی یونیت لیزر می باشد. این اتفاق، پرینت گرفته شده توسط دستگاه را با افت کیفیت مواجه می سازد. در این حالت، تکنسین های ما، با دقت بالا اقدام به جا انداختن پین می کنند.

نکته ای که باید به آن دقت شود این است که این کار نیاز به ظرافت بالایی دارد. اگر پین در حین جا انداختن دچار شکستگی شود، ادامه ی کار با مشکل مواجه خواهد شد. به یاد داشته باشید که در این مرحله، آینه ها نیازی به تنظیم ندارند. این قطعات فقط از لحاظ تمیز بودن بررسی می گردند.

آلودگی لنز :

گاه ممکن است به دلیل عدم پاکسازی پرینتر و یا در معرض گرد و غبار بودن آن، آینه ها یا لنزهای یونیت لیزر، دچار آلودگی شوند. وجود این آلودگی و گرد غبار موجب می شود که لیزر به خوبی عمل نکند. کارشناسان تعمیر یونیت لیزر پرینتر برادر توصیه می کنند هر چند وقت یک بار، این بخش از دستگاه پاکسازی شود. برای گردگیری لیزر پرینتر برادر، کافی است یونیت لیزر را باز کرده و آینه ها و لنزها را تمیز نمایید.

خرابی سوکت یونیت لیزر:

خراب شدن و یا شکستن سوکت یونیت لیزر، از مواردی است که بر عملکرد لیزر پرینتر برادر، تاثیر منفی می گذارد. مشکلات ایجاد شده در این بخش، توسط سیم پیچی این قطعه، برطرف خواهد شد. البته گاهی نیاز به تعویض سوکت می باشد. در این حالت بهتر است از نمونه با کیفیت استفاده شود تا شاهد طول عمر بیشتر آن باشید.

تار بودن تصویر :

چنانچه پرینتی که از دستگاه برادر بیرون می آید، تار بوده و یا اصطلاحا، فوکوس نباشد، باید مشکل را در لیزر آن جستجو کرد. بدیهی است که با تعمیر یونیت لیزر پرینتر برادر، کیفیت پرینت شما، به حد مطلوب خواهد رسید.

در صورت مواجهه با هریک از مشکلات گفته شده در پرینتر برادر خود، می توانید به مرکز تعمیر یونیت لیزر پرینتر برادر مراجعه نموده و از خدمات تخصصی و فوق تخصصی این مرکز، در جهت رفع مشکل و بهبود عملکرد پرینترتان بهره مند شوید.متخصصین پس از عیب یابی و تشخیص مشکل ایجاد شده اقدام به تعمیر لیزر پرینتر برادر خواهند نمود.

نمایندگی برادر در تهران

نمایندگی برادر در تهران با تجهیز فضایِ خویش به پیشرفته ترین ابزارآلات تعمیر و فراخوانی زبده‌ترین همکارانِ این حوزه، موفق به ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات در حیطه ترمیم، تعمیر، بازیابی و بهبود محصولات برادر گشته است. این مرکز در بخش فروش، عرضه‌کنندۀ محصولات این برند و در پارت تعمیر، ارائه دهندۀ خدمات پس از فروش است.

تمامی خدمات ارائه شده در نمایندگی برادر در تهران توسط تیمی از کارشناسان متخصصِ دو حوزه فروش و تعمیر انجام می‌پذیرد و تلفیق این دو مجموعه، -یعنی «کارشناسان متخصص» و «امکانات و تجهیزات حرفه‌ای»- سبب گشته تا این مرکز موفق به ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات به کاربران خویش گردد.

Rate this post