اشتراک گذاری

تعمیر CCD اسکنر برادر

تعمیر CCD اسکنر برادر یکی از خدمات تعمیراتی در حوزه اسکنر است. اسکنر به عنوان یک نمونه از ماشین های اداری و دفتری کمپانی برادر، ممکن است به هر دلیلی دچار ایراد و اختلال شود.

یکی از این ایرادات و اختلالات خرابی CCD است. CCD بخش مهمی از اسکنر برادر و البته تمام اسکنر ها است که نبود آن یا خرابی آن فرایند اسکن را با  اختلال مواجه می کند. در حالت کلی برای اینکه از یک سند یک اسکن گرفته شود، تصویر سند توسط یک آینه زاویه دار به آینه دیگری منتقل می شود.

هر آینه با کمی خمیدگی تصویر را بر روی سطح کوچکتر بعدی انعکاس می دهد. تصویر آینه آخر بر روی یک لنز منتقل شده که در نهایت با تمرکز بالا به حسگر های CCD می رسد.

در این فرآیند، تصاویر توسط لنز به سه نمونه کوچکتر از نسخه اصلی تبدیل شده و هر نسخه کوچک از یک فیلتر رنگ خاص (قرمز، سبز، آبی) عبور می کند و به بخش مجزایی از آرایه CCD ارسال می شود.

می بینید که در انجام یک اسکن موفقیت آمیز CCD تاثیر مستقیم دارد، از همین رو است که تعمیر CCD اسکنر برادر از خدمات و سرویس های تعمیری مهم تلقی می شود.

تعمیر CCD اسکنر برادر

عملکرد سی سی دی اسکنر برادر چگونه است؟

سی سی دی اسکنر برادر اصلی ترین بخش این دستگاه است. سی سی دی مجموعه ای از حسگرهای(Photo sites) کوچک و حساس به نور است که نور را به الکترون (بار الکتریکی) تبدیل کند. در اسکنر، سیستم فوتون های نور به حسگرهای Photo sites ضربه می زند تا الکتریسیته تولید شود.

با وجود اینکه اسکنرها در کیفیت و شفافیت متفاوت هستند، اما سخت افزار بیشتر اسکنر های تخت کیفیت 300 در 300 نقطه در اینچ (dpi) را دارد.

در واقع (dpi) اسکنر ها بر اساس تعداد حسگر های CCD یا CIS موجود در یک سطح (نرخ نمونه برداری سطح X ) تعیین می شود؛ لذا اختلال و خرابی در  CCD عملاً به خرابی و از کارافتادگی کامل اسکنر منتهی می شود. پس با توجه به این موضوع که خرابی CCD در اسکنر در کیفیت تصویر اسکن شده تاثیر مستقیم دارد، تعمیر CCD اسکنر برادر باید در اسرع وقت انجام شود.

این مقاله برای شما مفید است: آموزش نصب و راه اندازی پرینت سرور

CCD اسکنر برادر چگونه تعمیر می شود؟

تعمیر CCD اسکنر برادر به کمک ابزار و تجهیزات مدرن و پیشرفته  انجام می شود؛ از همین رو بهترین و با کیفیت ترین نتیجه را به دنبال دارد. از آنجا که فناوری  CCD رایج ترین فناوری جهت ضبط تصاویر در اسکنرها و دوربین های دیجیتال است، باید در تعمیر آن نکات اساسی و اصول تعمیراتی را رعایت کرد.

اینکه CCD اسکنر تعمیر شود یا تعویض، به عوامل مختلفی بستگی دارد. در هر صورت باید عیب یابی دقیقی انجام شود و با توجه به شدت اختلال درباره تعمیر CCD اسکنر برادر یا تعویض آن تصمیم گرفته شود.

در این میان بدیهی است که مراجعه به یک مرکز تعمیراتی معتبر و مجاز تضمین کننده کیفیت خدمات رسانی خواهد بود. در غیر این صورت نه تنها CCD تعمیر نمی شود، بلکه به باقی قسمت های اسکنر هم آسیب وارد خواهد شد.

CCD اسکنر برادر چگونه تعمیر می شود؟

نمایندگی تعمیرات برادر

نمایندگی تعمیرات برادر به کمک مرکز سخت افزار ایران خدمات و تسهیلات فراوانی را اختصاصا در حوزه تعمیرات ارائه می دهد. این نمایندگی در قالب تعمیرگاه های مستقل و مجزا راه اندازی شده است. هر تعمیرگاه مسئول عیب یابی، تعمیر و ترمیم هر یک از محصولات کمپانی برادر از جمله تعمیر اسکنر برادر است.

نمایندگی تعمیرات برادر به همه کاربران تهرانی و شهرستانی خدمات ارائه می دهد. تمام فضای تعمیراتی این نمایندگی به تجهیزات مدرن و پیشرفته مجهز است. تمام سرویس ها و خدمات نمایندگی تعمیرات برادر همراه با گارانتی کیفیت است. برای اطلاع از آدرس شعب، ساعات کاری و شماره های تماس، روی لینک”تماس با مرکز تعمیرات برادر” کلیک کنید.

5/5(1 امتیاز)