اشتراک گذاری

چرا چراغ کارتریج پرینتر روشن می شود؟

روشن شدن چراغ کارتریج، مربوط به عملکرد برخی از قطعات پرینتر یا کپی است و اگر به موقع پیگیری نشود، ممکن است مشکلات جدی در دستگاه ایجاد کند. برخی از کاربران دستگاه کپی برادر و یا پرینتر، عنوان می کنند که پس از شارژ کارتریج و هنگام روشن کردن دستگاه، چراغ مربوط به تونر آن روشن می شود.

در این حالت یا تونر تمام شده و یا ایرادی در قطعات ایجاد شده است که مانع از عملکرد درست کارتریج و تونر می شود. در ادامه دلایل روشن شدن چراغ کارتریج پرینتر و راهکارهای حل این مشکل را بررسی می کنیم. شما می توانید برای دریافت خدمات تخصصی و مشاوره رایگان در این زمینه با نمایندگی تعمیر پرینتر برادر در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

دلایل روشن شدن چراغ کارتریج پرینتر

دلایل روشن شدن چراغ کارتریج پرینتر

روشن شدن چراغ کارتریج در دستگاه های کپی یا پرینترها، معمولا به تونر مربوط است. در این شرایط کاربر از میزان مواد مصرفی موجود در کارتریج مطلع می شود. بنابراین معمولا روشن شدن این چراغ به شما می گوید که تونر تمام شده است و یا نیاز به بررسی دارد. اما اگر چراغ کارتریج درست بعد از شارژ کردن این قطعه روشن می شود، قطعا مشکلی در دستگاه وجود دارد که نیاز به بررسی و تعمیر تخصصی دارد.

در این حالت معمولا روشن شدن چراغ کارتریج پرینتر، با نمایش ارور Printer is offline همراه است. این مورد می توان نشان دهنده بروز یک ایراد در کارتریج یا درام باشد. احتمال وجود ایرادات نرم افزاری هم ضعیف نیست. مثلا ممکن است درایور پرینتر درست نصب نشده باشد یا نیاز به آپدیت داشته باشد.

رفع مشکل روشن شدن چراغ تونر پرینتر

اقدامات زیر به شما کمک می کنند که مشکل روشن شدن چراغ کارتریج را برطرف کنید. اگر ایراد با این کارها برطرف نشد، با نمایندگی برادر تماس بگیرید و از تکنسین های تعمیرات پرینتر برای عیب یابی و حل مسئله کمک بگیرید:

 • قبل از هر کاری مطمئن شوید که پرینتر به درستی به رایانه وصل شده است.
 • بدون جدا کردن پرینتر از کامپیوتر، آن را خاموش کنید.
 • درب جلوی چاپگر را باز کنید.
 • مجموعه درام و کارتریج را بیرون بیاورید.
 •  کارتریج را از درام پرینتر جدا کرده و پس از چند ثانیه مجددا آن را وصل کنید.
 • کارتریج و درام را در پرینتر قرار داده و مطمئن شوید که به درستی جا گرفته است.
 • دکمه Go را نگه داشته و پرینتر را روشن کنید.
 • در ادامه برای رفع مشکل روشن شدن چراغ کارتریج پرینتر و بعد از روشن شدن چراغ های toner . drum . error ، کلید Go را رها کنید.
 • بعد از 2 ثانیه 2 بار دکمه Go را پشت سر هم فشار دهید.
 • دو ثانیه بعد، مجددا دکمه GO را 5 بار فشار دهید.
 • در نهایت درب جلویی پرینتر را ببندید.
 • پرینتر را روشن کرده و یک بار آن را خاموش و روشن کنید.

برای خالی کردن سطل آشغال کارتریج این مطلب را بخوانید.

چشمک زدن چراغ کارتریج چاپگر

روشن شدن چراغ کارتریج پرینتر، همیشه ثابت نیست و گاهی این چراغ به صورت چشمک زن در می آید. البته این وضعیت بیشتر در مدل های خاصی اتفاق می افتد. اما اگر با آن مواجه شدید، اول اتصالات مربوط به کارتریج و اتصال آن روی برد دی سی را چک کنید. اگر با ساختار داخلی چاپگر آشنا نیستید، حتما از تعمیرکاران این حوزه کمک بگیرید.

یک دریچه کوچک در کنار کارتریج وجود دارد که باید آن را بررسی کنید. معمولا این دریچه بعد از جا زدن کارتریج باز می شود و اتصال زیر آن موجب شناسایی کارتریج در دستگاه می گردد. معمولا وقتی چراغ کارتریج یا تونر شروع به چشمک زدن می کند، یعنی این دریچه باز نمی شود.

3/5(2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

15 − 14 =