اشتراک گذاری

آموزش تمیز کردن درام پرینتر

بسیاری از مشکلات ساختاری پرینترها حاصل از آلودگی اجزای مختلف آن هاست. درام یکی از این قطعات است که در اثر آلودگی کارایی چاپگر را مختل می کند. این قطعه نقش انتقال تصویر از پرینتر لیزری به روی کاغذ را دارد. اگر به تازگی شاهد کیفیت نامناسب برگه های چاپ شده توسط پرینتر بردار و یا هر چاپگر دیگری هستید، بهتر است نسبت به تمیز کردن درام پرینتر اقدام کنید. فراموش نکنید که به تعویق انداختن این موضوع می تواند تا خرابی کامل درام پیش رود.

البته پروسه ی تمیز کردن درام نیز باید با نهایت دقت انجام شود تا کارایی درام را بازیابی کند. همواره می توانید این دسته از سرویس های دوره ای چاپگر خود را به دست کارشناسان ما در نمایندگی پرینتر برادر بسپارید. اما اگر بنابر هر دلیلی قادر به دریافت سرویس های تخصصی پرینتر نمی باشید با استفاده از آموزش های این مقاله درام پرینتر را با نهایت دقت تمیز کنید.

آموزش تمیز کردن درام پرینتر

چه زمانی تمیز کردن درام پرینتر ضروری است؟

همان طور که اشاره شد، درام قطعه ی بسیار مهمی در شکل گیری فرآیند چاپ پرینترهای لیزری است. درامی که از کارایی اصلی خود توسط تجمع آلودگی ها و تونرهای اضافی دور شود، تصاویری کدر، محو و تیره ارائه می دهد. زمانی تمیز کردن درام پرینتر را ضروری می شود که مشکل چاپ بی کیفیت پرینتر تداوم بیابد.

لازم به ذکر است که بازیابی درام تنها به پاکسازی آن ختم نمی شود. گاهی خطوط و خراش های ظریفی بر روی ساختار درام باعث نمایش لکه های اضافی در چاپ اسناد شده و تعمیر و یا تعویض درام را الزامی می نماید. بنابراین در حین پاکسازی درام پرینتر برادر باید دقت کنید هیچ ضربه و فشاری به درام وارد نشود.

نحوه ی تمیز کردن درام پرینتر برادر

برای تمیز کردن درام پرینتر برادر مراحل زیر را طی کنید:

  • در ابتدا پرینتر را از منبع تغذیه جدا سازید.
  • قاب جلویی چاپگر را به دقت باز کنید. توجه داشته باشید که این کار را باید با مطالعه ی دفترچه ی راهنمای دستگاه انجام دهید تا اگر تفاوت و ویژگی خاصی در نحوه ی باز کردن درب جلویی وجود دارد؛ با آن آشنا باشید.
  • درام را از کشوی مخصوصش بیرون بکشید. به احتمال قوی پرینتر مورد استفاده ی شما نیز با یک دسته ی سبز رنگ قرار گرفتن درام در دستگاه را کنترل می کند.
  • درام بیرون کشیده را در فضایی تمیز و مسطح قرار بدهید.
  • در مرحله ی تمیز کردن درام پرینتر باید از یک دستمال پارچه ای بدون پرز و البته خشک استفاده کنید. دقت کنید که به هیچ عنوان نباید از مواردی چون الکل و تینر بر روی پارچه ی مذکور استفاده کنید. همچنین باید از شست و شوی درام و پاکسازی آن با اشیای نوک تیز هم خودداری کنید.

نکته: ساختار درام پرینتر علاوه بر ضربه به نور نیز حساس است. به هنگام پاکسازی درام پرینتر از نفوذ اشعه ی خورشید به سطح آن جلوگیری کنید.

تعویض درام پرینتر برادر

درام پرینتر دارای عمر محدودی است که با استفاده از آن به اتمام می رسد. زمان تعویض درام توسط هشدارهایی از پرینتر نمایان می شود. عموما پس از هر سه بار شارژ کارتریج، باید درام پرینتر تعویض گردد. مراحل تعویض این قطعه نیز باید همانند پروسه ی تمیز کردن درام و یا تعمیرات آن با دقت فراوان انجام شود.

زیرا هرگونه خطا، ضربه و خراش در روند تعویض  ممکن است درام جدید و دستگاه شما را با مشکلات جدی رو به رو سازد. خاطرنشان می نماییم که تیم فنی نمایندگی رسمی برادر کلیه ی اختلالات درام پرینترهای برادر را با استفاده از دانش و مهارت بالای خود انجام می دهند تا تجربه ی استفاده از دستگاهی بی نقص برای شما عزیزان پدید آید.

نمایندگی تعمیر پرینتر برادر

نمایندگی تعمیر پرینتر برادر مجموعه ای فوق تخصصی است که ضمن به کارگیری دانش به روز کارشناسان خبره ی خود به فعالیت می پردازد. خدمات و سرویس های ویژه ی این مرکز در بالاترین سطح کیفی ممکن ارائه شده و انواع پرینترهای کوچک و بزرگ برادر را در بر می گیرد. گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی نیز از دیگر ویژگی های بارز سرویس ها و خدمات نمایندگی تعمیر پرینتر برادر به شمار می رود.

5/5(1 امتیاز)