اشتراک گذاری
  • مقالات
  • آموزش تنظیم اندازه کاغذ در پرینتر

آموزش تنظیم اندازه کاغذ در پرینتر

پرینترهای برادر و یا سایر برندهای موجود در بازار دارای قابلیت های مختلفی هستند. یکی از قابلیت های ساده اما کاربردی چاپگرهای امروزی، قابلیت تنظیم اندازه کاغذ است. شما می توانید با انجام صحیح مراحل تنظیم اندازه کاغذ در پرینتر، اسناد مورد نیاز خود را با سایز دلخواه چاپ کنید. در این مقاله به شما می گوییم برای تنظیم سایز کاغذ در پرینتر چه کار باید کرد.

آموزش تنظیم اندازه کاغذ در پرینتر

مراحل تنظیم اندازه کاغذ در پرینتر

تنظیم اندازه کاغذ در پرینتر کار چندان پیچیده ای نیست. کافی است یک بار مراحل زیر را به دقت انجام دهید تا برای بار دوم بدون نیاز به کمک خود فرآیند تغییر سایز کاغذ پرینتر برادر را طی کنید:

مرحله ی اول: تنظیم اندازه کاغذ در پرینتر

مرحله اول تنظیم اندازه کاغذ، آشنایی با ظرفیت کلی چاپگر و مطالعه ی دفترچه ی راهنمای آن است. هر دستگاه چاپ ویژگی های ساختاری منحصر به فردی دارد که پیش از هر چیز باید با آن آشنا باشید. فراموش نکنید که عدم توجه به حالت های پیش فرض پرینتر می تواند منجر به خرابی بسیاری از قطعات اصلی آن چون کاغذکش و درام شود.

مرحله ی دوم: سینی کاغذ را بیرون کشیده و ضامن هایی که باعث آزاد شدن قفل های نگهدارنده ی صفحات محرک پرینتر می شوند را باز کنید. دقت کنید که این قفل ها باید در جهت درست و حساب شده ای باز شوند.

مرحله ی سوم: سینی کاغذ می تواند پروسه ی تنظیم اندازه کاغذ در پرینتر را آسان سازد. معمولا شیارهای خاصی برای راهنمایی کاربر درون این سینی ها حک می شود. در این مرحله نوع کاغذ مورد نظر خود را بر روی سینی کاغذ بیابید و آن را جاسازی کنید. بهتر است از کاغذهای استاندارد استفاده کنید تا درگیری خاصی برای جاسازی کاغذ اتفاق نیفتد.

مرحله ی چهارم:در مرحله ی آخر می بایست به سراغ رایانه ی متصل به پرینتر بروید و تنظیمات دیجیتالی مرتبط با تغییر سایز را انجام دهید. برای این منظور کافی است نرم افزاری که ارسال کننده ی دستورات چاپ است را باز کنید و در منوی File بر روی گزینه Print کلیک کنید. سپس گزینه Properties را زده و عبارت Paper/Quality را برگزینید. در حالت Advanced روی Paper Size کلیک نمایید و از لیست اندازه های مختلف، سایز مورد نظر خود را انتخاب کنید. جهت کسب راهنمایی های بیشتر می توانید با کارشناسان نمایندگی رسمی برادر مشورت کنید.

5/5(2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید