اشتراک گذاری

فوم رول کارتریج چیست؟

فوم رول کارتریج یکی از قطعات موجود در کارتریج‌های لیزری است که معمولاً جنس آن از لاستیک یا نمد است. فوم رول کارتریج یکی از قطعات حساس موجود در کارتریج است که می‌بایست به دور از هر گونه ضربه و فشار نگهداری شود. زیرا اگر ضربه‌ای به فوم رول وارد شود و جای آن بماند، دقیقا همان قسمت از فوم رول، دیگر قادر به تمیز کردن درام نخواهد بود. این اتفاق سبب می‌شود که روی کاغذ به ازای هر چرخش فوم رول پرینت گرفته شود. البته فوم رول کارتریج تنها قطعه بکاررفته در کارتریج است که در قیاس با سایر قطعات، میزان خرابی آن کمتر است. (این موضوع در شرایطی صدق می‌کند که استانداردهای لازم جهت کار با این قطعه و نگهداری از آن رعایت شود).

فوم رول کارتریج

کار فوم رول کارتریج چیست؟

وظیفه فوم رول،  پاک‌سازی سطح درام و جلوگیری از ورود تونرهای سوخته بر روی سطح درام، پس از یک چرخش کامل به مخزن تونر است. این قطعه از کارتریج لیزری، تمیز کردن ضایعات باقی مانده بر روی درام را برعهده دارد. ضایعاتی که بعد از چسبیده شدن تونر روی کاغذ به درام هم می‌چسبد. نشانه خرابی این قطعه آن است که در تصاویر و اسناد چاپ شده، هاله‌هایی شبیه به سایه مشاهده می‌شود. با وجود اهمیتی که فوم رولر در کیفیت چاپ و خروجی نهایی ماشین های اداری، یعنی دستگاه پرینتر لیزری و دستگاه فتوکپی دارد، این قطعه، وسیله چندان پیچیده‌ای به شمار نمی‌آید. مهم‌ترین فاکتوری که با وجود آن می‌توان مناسب بودن فوم کارتریج را تشخیص داد، جنس آن است. با اینکه همه فوم رولر‌ها معمولاً از جنس پلاستیک یا نمد ساخته می‌شوند، ولی تکنولوژی ساخت و آلیاژ بکار رفته در آن ها می‌تواند تفاوت‌هایی داشته باشد.

نشانه‌های خرابی فوم رول کارتریج

اگر عمل پاک‌سازی سطح درام پرینتر به خوبی انجام نگیرد، در پرینت‌هایی که بعداً گرفته می‌شود شاهد مواردی از قبیل تیرگی تمام یا بخشی از سطح کاغذ، وجود نقاط نامنظم بر روی سطح کاغذ و خطوط اضافی در کاغذ چاپ شده خواهیم بود. از دیگر نشانه‌های خرابی فوم رول کارتریج  -که ممکن است به دلیل عدم جای‌گذاری صحیح این قطعه اتفاق بیفتد- آن است که کاغذ پس از سپری کردن عملیات چاپ کاملاً سیاه شود. بعلاوه اگر در چاپ اسناد، یک کلمه پشت سر هم تکرار شود و در ادامه کمرنگ‌تر شود، احتمالا این ایراد پیش آمده هم به دلیل خرابی فوم رول کارتریج باشد. نکته آخر آنکه بعضی زمینه‌های مشکی ابرمانند که روی کاغذ چاپ می‌شود نیز نشان از فرسوده شدن فوم رول کارتریج است.

تعمیر فوم رول کارتریج

در بخش های قبل اشاره کردیم که فوم رول کارتریج، قطعه ای با ضریب حساسیت بالاست. آسیب دیدگی و خرابی این بخش، کیفیت چاپ را مختل کرده و روی نحوه عملکرد کارتریج و به طور کلی دستگاه کپی و پرینتر، تاثیر منفی میگذارد. در این شرایط باید برای تعمیر فوم رول کارتریج از تعمیرکاران ماهر و مجرب کمک بگیرید. تیم تعمیرات کپی نمایندگی برادر، ضمن باز کردن دستگاه و بیرون آوردن کارتریج، فوم رول را بررسی کرده و آن را ترمیم می کنند. البته ممکن است این قطعه خاصیت خود را از دست داده و غیر قابل ترمیم باشد. در این صورت همکاران ما ضمن تعویض فوم رول کارتریج، جان دوباره به این قطعه می بخشند.

تعمیر پرینتر برادر

تعمیرات پرینتر برادر در در این مرکز به دست کارشناسانی انجام می‌پذیرد که مهارت تعمیر این دستگاه را بر اساس متدهای روز دنیا آموخته و از این راهرو موفق به بازیابی کیفیت اولیه پرینترهای برادر گشته‌اند. تعمیرات پرینتر برادر در این مرکز محدود به مدل خاصی از پرینتر نیست و تمامی مدلهای پرینتر اعم از جوهری، لیزری و … را دربر می‌گیرد. کارشناسان حاضر در این مرکز به ساختار سخت افزاری و نرم افزاری این محصول مسلط بوده و در صورت نیاز با مهارت‌های تخصصی خود پرینترهای برادر را به همان شکل اولیه تعمیر و بازسازی می کنند. خدمات ارائه شده در این مرکز منحصر به موردی خاص نیست و کلیه سرویس‌های مرتبط با این دستگاه نظیر تعمیر و تعویض فوم رول کارتریج پرینتر را شامل می‌گردد.

نمایندگی تعمیرات برادر

مرکز تعمیرات برادر کادری متخصص و کارآمد از برترین تعمیرکاران این حوزه را به همکاری فراخوانده تا شما هموطنان گرامی با یک بار مراجعه به این مرکز، بتوانید هرگونه اختلال و ایراد ایجاد شده در دستگاه‌ خویش را برطرف سازید و از مراجعه به مراکز دیگر بی نیاز گردید. مرکز تعمیرات برادر به دلیل همکاری با تعدادی از مجرب‌ترین کارشناسان این حوزه، توانسته است در صدر بیست مجموعه برتر ارائه دهنده خدمات قرار گیرد. برخی از خدمات ارائه شده در مرکز تعمیرات برادر عبارتند از: ارائه مشاوره‌ های تخصصی و عمومیِ پیش از خرید، ارائه خدمات مرتبط با تعمیر محصولات برادر، تعمیر فتوکپی برادر، تعمیر پرینتر برادر، ارائه‌ لوازم و مواد جانبی، تعویض قطعات با نمونه‌ ارجینال و دیگر خدمات مربوط به تعمیر و سرویس هریک از محصولات برادر. واحدهای ارائه دهنده خدمات در نمایندگی تعمیرات برادر در بخش زیر معرفی شده است.

نمایندگی برادر

تمرکز نمایندگی برادر بر حوزه تعمیرات به ویژه تعمیرات فکس ، تعمیرات کپی ، تعمیرات پرینتر ، تعمیرات اسکنر، تعمیرات دستگاه چندکاره و… است. متخصصان و کارشناسان تعمیر در نمایندگی برادر به دلیل بهره مندی از سالها سابقه و در اختیار داشتن بروزترین ابزارآلات تعمیر و ترمیم قادر به رفع و حل تمامی ایرادات و مشکلاتی هستند که ممکن است به هر دلیل در محصولات این شرکت پدید آیند. بخشی از تبحر کارشناسان تعمیر در نمایندگی برادر به دلیل حضور در دوره های تعمیر تخصصی است که از سوی مدیریت این مرکز در سیکل های شش و دوازده ماهه برگزار می گردند.

Rate this post