اشتراک گذاری

علت کم رنگ بودن کپی چیست؟

یکی از مشکلاتی که کاربران ممکن است با آن مواجه شوند، کم رنگ بودن کپی است. این مشکل که هم در دستگاه های رنگی و هم سیاه و سفید وجود دارد ناشی از دلایل متعدد سخت افزاری و نرم افزاری می باشد. در دستگاه های سیاه و سفید این مشکل با کاهش کیفیت رنگ مشکی همراه است. به طوری که برخی از کلمات یا تصاویر چاپ شده قابل مشاهده نیستند. در دستگاه های رنگی ممکن است یک یا همه رنگ ها کم رنگ چاپ شوند.

در هر صورت کپی کم رنگ مشکلی است که باید در اسرع وقت برطرف شود چراکه امکان مشاهده اسناد و تصاویر در این صورت وجود ندارد. این امر به ویژه در ادارات و مراکز آموزشی از اهمیت بیشتری برخوردار است. در مکان هایی که نیاز مستمر به دستگاه کپی وجود دارد باید سرویس های دوره ای به موقع انجام شود تا امکان مواجهه با این مشکل وجود نداشته باشد. اگرچه در اغلب اوقات، این مشکل ناشی از تمام شدن تونر و یا جوهر دستگاه است اما ممکن است دلایل دیگری غیر از این امر در کم رنگ شدن کپی تأثیر گذار باشند. در ادامه به بررسی دلایل بروز این مشکل در مرکز تعمیرات دستگاه کپی می پردازیم.

کم رنگ بودن کپی

دلایل کم رنگ بودن کپی

کم رنگ بودن کپی ممکن است به دلیل بهم ریختگی تنظیمات دستگاه و رزولوشن کپی و چاپ باشد. اما به طور کلی اصلی ترین دلایل کم رنگ بودن کپی در دو بخش کارتریج و تونر دستگاه است. در صورتی که کارتریج دستگاه کپی خالی یا خراب باشد، چاپی بی کیفیت و کم رنگ را از دستگاه مشاهده خواهید کرد. استفاده از کاغذ بی کیفیت و نامرغوب نیز از دیگر عوامل مؤثر در کم رنگ شدن چاپ است.

انتخاب کاغذ مناسب و مرغوب تأثیر بسزایی در کیفیت چاپ دارد. بنابراین برای اینکه بدانید دلیل اصلی مشکل کم رنگ شدن چاپ چیست ابتدا کاغذ را بررسی کنید. نامرغوب بودن و استاندارد نبودن تونر نیز می تواند در بروز این مشکل نقش داشته باشد. این امر به ویژه در رابطه با دستگاه های رنگی از اهمیت بیشتری برخوردار است.

رفع مشکل کم رنگ بودن کپی

رفع این مشکل مستلزم شناسایی دلیل آن است. بنابراین در وهله اول باید تنظیمات دستگاه را بررسی کرده و در صورت لزوم گزینه ها را تغییر داد. در این صورت اگر پس از اعمال تغییرات، کیفیت چاپ بهتر نشود باید راهکارهای دیگری را برای رفع مشکل به کار بست. همانطور که گفتیم در اغلب موارد کم رنگ بودن کپی به دلیل خرابی کارتریج یا خالی بودن آن است.

در این صورت باید بررسی کنید که آیا تونر دستگاه کپی به اندازه کافی می باشد. اگر چنین نیست باید آن را شارژ کنید. همچنین در صورت خرابی کارتریج باید این قیمت تعمیر یا تعویض شود. توجه داشته باشید که تشخیص خرابی کارتریج توسط کارشناسان و پس از بررسی دقیق آن امکان پذیر است. بنابراین هنگام مواجه با این مشکل بهتر است دستگاه را به متخصصان نشان دهید.

نمایندگی تعمیر دستگاه کپی برادر

نمایندگی تعمیرات برادر، تخصصی ترین خدمات تعمیر دستگاه کپی را به کاربران ارائه می دهد. کارشناسان خبره و کارآزموده این نمایندگی با عنایت به الطاف الهی و تکیه بر دانش تخصصی خود قادرند تمامی اشکالات و عیوب دستگاه های کپی را شناسایی و به بهترین شکل برطرف نمایند. استفاده از تجهیزات پیشرفته و آخرین متدهای تعمیراتی، سبب شده تا میزان رضایتمندی مشتریان مراجعه کننده به این مرکز به طور قابل توجهی افزایش یافته و برای همیشه از مشتریان وفادار مجموعه باشند. برخی از خدمات این مجموعه عبارتند از: تعمیر مین برد دستگاه کپی، تعمیر درام، تعویض کارتریج، رفع ارورهای دستگاه کپی، تعمیر یونیت لیزر، تعمیر اسکن، رفع مشکل روشن نشدن دستگاه و…

Rate this post