اشتراک گذاری

چرا دستگاه کپی خطوط اضافی چاپ می کند؟

اگر تعداد دفعاتی که با دستگاه های کپی کار کرده اید؛ انگشت شمار نباشند مطمئنا با مشکل چاپ خطوط اضافی در دستگاه کپی رو به رو شده اید. این مسئله یکی از آزاردهنده ترین و در عین حال رایج ترین اتفاقاتی است که کاربران انواع دستگاه های کپی با آن مواجه می شوند.

اغلب اوقات مشکل چاپ خطوط اضافی در دستگاه کپی فارغ از مدل و نوع چاپگر رخ می دهد. ادامه ی این مطلب را از دست ندهید تا به شما بگوییم دلایل پیدایش این معضل چیست و چه کارهایی می توانید انجام دهید تا به راحتی از دردسرهای آن خلاص شوید.

چاپ خطوط اضافی در دستگاه کپی

دلایل چاپ خطوط اضافی در دستگاه کپی

چاپ خطوط اضافی در دستگاه کپی دارای دلایل متعددی است. دقت داشته باشید که با نادیده گرفتن این مشکل و تداوم استفاده از دستگاه در این حالت باعث افزایش شدت خرابی های چاپگر خواهید شد. بنابراین باید در اسرع وقت به دنبال رفع معضل خط انداختن دستگاه کپی بود.

به طور کلی خرابی هر عاملی که در فرآیند چاپ دست دارد به پیدایش خط های افقی و عمودی زائد کمک می کند. درام، بدنه ی کارتریج و غلتک های سیستم چاپ باید همگی عملکرد مناسبی از خود نشان دهند تا کیفیت چاپ حفظ شود. از طرفی وجود هر شی اضافی در برگه های اسناد چون سنجاق و منگنه و نیز چروک خوردگی بیش از اندازه ی صفحات باعث ایجاد خطوط تیره و مشکی بر روی کاغذ خواهند شد. پیشنهاد می کنیم همواره برای اطلاع از کارایی دستگاه کپی پیش از هر چیزی ابتدا ساختار برگه های سند مورد نظر خود را بررسی کنید.

چگونه مشکل چاپ خطوط اضافی در دستگاه کپی را برطرف کنیم؟

گاهی امکان دارد مشکل چاپ خطوط اضافی در دستگاه کپی تنها با چند راهکار ساده برطرف شود و نیازی به تعمیرات خاصی نداشته باشد. این راهکارهای رفع مشکل چاپ خط های افقی و عمودی زائد در دستگاه کپی عبارتند از:

شیشه ی دستگاه کپی را تمیز کنید.

اگر چاپ خطوط اضافی در دستگاه کپی به شیوه ای است که در بخش مشخصی از برگه ها تکرار می شود؛ به احتمال قوی شیشه ی دستگاه آلودگی خاصی دارد که با تمیز کردن آن اختلالات چاپ از بین می روند. البته نباید فرآیند تمیز کردن شیشه ی دستگاه کپی را موضوع پیش پا افتاده ای دانست.

کوچک ترین سهل انگاری در روند پاکسازی شیشه ی دستگاه کپی باعث خراشیده شدن این شیشه و در نتیجه افت کیفیت چاپ سیستم خواهد شد. براساس عقیده ی کارشناسان تمیز کننده های مخصوص لنز عینک برای پاک کردن این شیشه مناسب هستند. اما اگر احساس می کنید که قادر به پاکسازی صحیح شیشه ی دستگاه کپی نمی باشید، همواره می توانید از کارشناسان ما در نمایندگی تعمیر کپی کمک بگیرید.

وضعیت کارتریج را در دستگاه کپی بررسی کنید.

اولین کاری که برای رفع مشکل چاپ خطوط اضافی در دستگاه کپی باید انجام دهید، بررسی وضعیت کارتریج است. ذرات گرد و غبار و تونرهای اضافی باقی مانده بر روی بدنه ی کارتریج اختلالات زیادی در فرآیند چاپ ایجاد می کنند. این آلودگی ها را باید با نهایت دقت تمیز کنید. تمیز کردن کارتریج را توسط دستمال های بدون پرز انجام دهید.

قطعه ای به نام اسلایدشو را در دستگاه کپی تمیز کنید.

اسلایدشو قطعه ای از دستگاه کپی است که احتمال دارد کاربران عادی تا به حال حتی نام آن را نشنیده باشند. اما این بخش از دستگاه کپی نقش به سزایی در پاکسازی اجزای درونی ماشین فتوکپی ایفا می کند. زمانی که اسلایدشو خود با آلودگی رو به رو باشد، مشکل چاپ خطوط اضافی در دستگاه کپی شکل می گیرد. از این رو با تمیز کردن اسلایدشو از چاپ خط های افقی و عمودی زائد در دستگاه کپی جلوگیری کنید.

سرویس های دوره ای ماشین های فتوکپی را فراموش نکنید.

سرویس های دوره ای و منظم دستگاه کپی راهکار بسیار مهمی برای جلوگیری از خرابی این تجهیزات هستند. ذرات تونر در هر جای چاپگر که قرار بگیرند به مرور زمان خشک می شوند و باعث افت کیفیت و چاپ خطوط اضافی در دستگاه کپی می گردند. با سرویس های دوره ای از شر این تونرهای اضافی خلاص شوید و بر طول عمر اجزای مختلف دستگاه کپی بیافزایید.

رفع مشکل خط انداختن دستگاه فتوکپی برادر

همان طور که اشاره شد خرابی کارتریج، درام و غلتک ها منجر به  چاپ خطوط اضافی در دستگاه کپی می شوند. درام و کارتریج دو بخش مهم دستگاه کپی هستند که با کوچک ترین ضربه و خراش نیاز به تعویض دارند. باید برای تعمیر و یا تعویض این دو بخش از دستگاه کپی با مراکز تعمیراتی معتبر تماس بگیرید.

نمایندگی رسمی برادر در این بین مناسب ترین گزینه ی انتخابی است. با استفاده از سرویس های تعمیر در محل این مرکز هر یک از ایرادات سیستماتیک و حساس دستگاه کپی را در بالاترین سطح کیفی امکان پذیر برطرف سازید. لازم به ذکر است که تمامی خدمات و سرویس های این نمایندگی به همراه گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی عرضه می شوند.

تعمیر دستگاه های کپی برادر با گارانتی

نمایندگی رسمی برادر مرکز مجاز و معتبری برای دریافت خدمات تعمیراتی است. با حضور در یکی از شعب این مجموعه و یا از استفاده از سرویس های تعمیر در محل می توانید از تمامی مشکلات بزرگ و کوچک تولیدات برادر از جمله دستگاه های کپی آن رها شوید. کارشناسان مجرب ما طی انجام مراحل عیب یابی ریزبینانه هر یک از تجهیزات اداری برند برادر را به بهترین شکل ممکن تعمیر می کنند. خاطرنشان می نماییم که کیفیت تک تک خدمات و سرویس های نمایندگی مجاز برادر با ارائه گارانتی و ضمانت نامه های مدت دار معتبر تضمین شده است.

5/5(1 امتیاز)