اشتراک گذاری

چرا پرینتر نصفه پرینت می گیرد؟

نصفه پرینت گرفتن پرینتر برادر یا سایر برندهای موجود در بازار می تواند در تیتراژ بالا دوباره کاری های کلافه کننده ای برای کاربر ایجاد کند. این مشکل دارای دلایل متعددی می باشد. گاهی ممکن است چاپ نصفه در پرینتر با یک دستکاری ساده برطرف شود.

در حالی که که این امکان نیز وجود دارد که برای رهایی از چاپ های نصفه، تعمیرات تخصصی ضرورت یابد. در این مقاله شما را با دلایل اصلی چاپ نصفه در پرینتر آشنا می سازیم. اگر به تازگی شاهد خروج برگه های چاپ نصفه و پرینت های ناقص از پرینتر هستید تا انتهای این مقاله با ما باشید.

نصفه پرینت گرفتن پرینتر برادر

علل اصلی نصفه پرینت گرفتن پرینتر

همان طور که گفته شد، معضل نصفه پرینت گرفتن پرینتر می تواند ریشه در دلایل جزیی و کلی بسیاری داشته باشد. اما اصلی ترین علت چاپ نادرست و نصفه ی پرینتر، خرابی کارتریج است. کارتریج محفظه ی حساسی است که با کوچک ترین اختلال کارایی خود را از دست می دهد. باید بدانید که خرابی های کارتریج به سرعت به درام، مگنت و دیگر اجزای داخلی پرینتر سرایت خواهد کرد. در نتیجه افت کیفیت چاپ در اثر از کار افتادگی کارتریج، امری طبیعی است.

یک خراش کوچک بر روی بدنه ی سازنده ی کارتریج کافی است تا مشکل چاپ نصفه ی پرینتر شکل گیرد. در چنین شرایطی باید پس از بررسی وضعیت کلی پرینتر، کارتریج و دیگر اجزای مرتبط با خرابی تعویض شوند. البته نحوه ی جاسازی کاغذ در سینی تغذیه ی کاغذ کپی یا پرینتر نیز موضوع با اهمیتی در پیدایش چاپ های ناقص است. دقت کنید که حتما برگه های کاغذ مصرفی را مطابق با دستورالعمل هایی که در دفترچه ی راهنمای سیستم وجود دارد، جاسازی نمایید.

چگونه مشکل نصفه پرینت گرفتن پرینتر را برطرف کنیم؟

  • وضعیت کارتریج را بررسی کنید.

اگر پس از تعویض کارتریج با مشکل نصفه پرینت گرفتن پرینتر رو به رو شده اید، احتمالا دستگاه به درستی با کارتریج جدید ست نشده است. معمولا بسته بندی اطراف کارتریج در حدی ظریف است که کاربر باز کردن آن ها را فراموش می کند. مسلما اگر بسته بندی کارتریج را به طور کامل باز نکنید، سیستم چاپگر قدرتی برای برقراری ارتباط با کارتریج نخواهد داشت.

اما از آنجایی که کارتریج با تونر کامل در سیستم موجود است، احتمالا یک چاپ نصفه از پرینتر خارج می شود. بنابراین بسته بندی اطراف کارتریج را به آرامی باز کنید و با دقت بسیار کارتریج را در پرینتر جاسازی کنید. این جاسازی زمانی به طور کاملا صحیح به اتمام می رسد که یک صدای کلیک مانند ظریف نیز بشنوید. به این صدا دقت کنید.

  • برگه های درون سینی کاغذ را جا به جا کنید.

برای تنظیم برگه های درون سینی کاغذ باید حتما به علائم و دستوراتی که به صورت برجسته در سینی حک شده است، دقت نمایید. پس از اینکار باید مطمئن شوید، تنظیمات مرتبط با سایز برگه های کاغذ نیز مطابق با نوع کاغذی باشد که درون سیستم حضور دارد.

این کار به راحتی با چند انتخاب ساده میان سایزهای پیش فرض توسط نمایشگر پرینتر به اتمام می رسد. اگر پرینتر مورد نظر دارای صفحه نمایش مجزا نیست، این تنظیمات را جهت مبارزه با مشکل نصفه پرینت گرفتن پرینتر در محیط ویندوز انجام دهید.

  • سرویس  پرینتر را به تاخیر نیندازید.

سرویس دهی پرینتر موضوع بسیار مهمی است که برای مبارزه با تک تک مشکلات احتمالی پرینترهای مختلف از جمله نصفه پرینت گرفتن پرینتر باید انجام شود. زمانی این سرویس ها کارساز هستند که به صورت دوره ای هر چند وقت یک بار صورت پذیرند.

احتمال اینکه یک شی خارجی سد راه بخشی  از یونیت لیزر پرینتر شده باشد و چاپ به طور کامل شکل نگیرد، همواره وجود دارد. این مسئله به سادگی با سرویس های دوره ای برطرف می شود. خاطرنشان می نماییم که نمایندگی تعمیر پرینتر برادر مناسب ترین گزینه ی انتخابی برای دریافت سرویس های دوره ای و استاندارد انواع پرینترهای کمپانی برادر است. برای دریافت این خدمات با کارشناسان ما تماس بگیرید.