اشتراک گذاری

چه نوع کاغذی برای دستگاه های کپی مناسب است؟

هر کاربری ممکن است پس از استفاده از دستگاه کپی با کیفیت نامناسب چاپ و حتی پارگی و چروک شدن کاغذ چاپ شده روبه رو گردد. بسیاری از این مشکلات ریشه در کاغذ غیر استانداردی دارد که به دلیل عدم آگاهی کاربر مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع بی‌توجهی به ویژگی‌های کاغذ مناسب برای دستگاه‌ های کپی و استفاده از هر نوع کاغذی برای کپی گرفتن با این دستگاه‌ها، سبب بروز اشکالاتی چون گیر کردن کاغذ، مچاله شدن کاغذ و مواردی از این دست در دستگاه کپی می‌گردد.

بنابراین توصیه می‌شود در حین خرید و تهیه کاغذهای دستگاه کپی، ویژگی‌های یک کاغذ مناسب جهت استفاده در دستگاه کپی را در نظر داشته و بر این اساس اقدام نمایید. با ما همراه باشید تا به شناسایی ویژگی های کاغذ استاندارد برای دستگاه کپی بپردازیم.

ویژگی های بارز کاغذ مناسب برای دستگاه های کپی

به جرات می توان گفت که مهم ترین علت گیر کردن کاغذ در دستگاه های کپی و دیگر چاپگرهای موجود در بازار جنس، وزن و کیفیت نامناسب بافت کاغذ مورد استفاده است. عموما کاغذ مناسب برای دستگاه های کپی وزنی حدود 80 گرم داشته و در سایز دقیق و استاندارد A3, A4 و یا A5 قرار می گیرد.

آن چه که در این میان حائز اهمیت است، عدم استفاده از کاغذهای رنگیست. چرا که رنگدانه های کاغذهای رنگی در طولانی مدت می توانند با عبور از قطعاتی چون یونیت هیتر و پونیت درام سیستم کپی را دچار اختلال کنند. توصیه می شود از برندهای معتبر اقدام به تهیه ی کاغذ مصرفی نمایید. برخی از کاغذها بافت خاصی دارند که در حین چاپ ذرات ریزی از خود منتشر می کنند که می توانند موجب خرابی سنسورهای دستگاه کپی، کاغذکش سیستم و رول های هدایت کاغذ گردند.

کیفیت هر برگه ی کاغذ را پیش از فرآیند چاپ بررسی کنید.

معمولا کاربران به خرید حجم عظیمی از کاغذ می پردازند. این خرید عمده احتمال وجود کاغذ ناکارآمد در میان کاغذهای خریداری شده را افزایش می دهد. لازم است بدانید که هر گونه آلودگی جزیی کاغذ می تواند سبب آسیب درام دستگاه کپی گردد. به طور کلی اگر برگه دارای ایراد یا آلودگی باشد، نه تنها اجزای داخلی دستگاه کپی در خطر هستند، بلکه کپی انجام شده هم می تواند فاقد کیفیت مناسب باشد و غیر قابل استفاده شود. بنابراین پیش از انجام فرآیند چاپ حتما برگه ی کاغذ را چک نمایید؛ از عدم حضور منگنه و لاک غلط گیر بر روی کاغذ اطمینان حاصل کرده و سپس اقدام به انجام فرآیند چاپ نمایید.

فراموش نکنید که کاغذ مناسب برای دستگاه های کپی ، برگه ایست که اندازه اش دقیقا متناسب با ابعاد استاندارد دستگاه باشد. دقت به ظرفیت دستگاه کپی مورد استفاده نیز امر بسیار مهمیست. ظرفیت ساختاری هر دستگاه کپی را می توانید در دفترچه ی راهنمای آن مطالعه نمایید.

نمایندگی تعمیرات برادر

نمایندگی تعمیرات برادر، مرکز مجاز عرضه ی خدمات مرتبط با تعمیر و بازیابی انواع تجهیزات اداری کمپانی برادر است. خدمات تخصصی نمایندگی مجاز برادر با استفاده از سطح بالای دانش کارشناسان و تکنسین های ماهر IT و به کارگیری تجهیزات کاری پیشرفته شکل می گیرد.

خاطرنشان می نماییم که در کارگاه های مجهز نمایندگی تعمیرات کپی برادر پس از عیب یابی دقیق دستگاه معیوب، مراحل تعمیر در بالاترین کیفیت امکان پذیر و مطابق با پارامترهای استاندارد انجام می شوند. ارائه ی گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی نیز از دیگر ویژگی های بارز این مرکز می باشد که ارائه ی دستگاهی بی نقص را ضمانت می نماید.