اشتراک گذاری
  • مقالات
  • راهکارهای رفع ارور تمام شدن کارتریج در پرینتر برادر

راهکارهای رفع ارور تمام شدن کارتریج در پرینتر برادر

ارور تمام شدن کارتریج پرینتر، باید پس از به پایان رسیدن حجم مواد مصرفی موجود در این مخزن نمایش داده شود. اما گاهی این ارور دقیقا زمانی صادر می شود که کارتریج به تازگی شارژ شده است. در این صورت ممکن است عملیات پرینت هم انجام نشده و عملا نتوانید محتوای مورد نظرتان را چاپ کنید.

در ادامه این مطلب، دلایل نمایش خطای اتمام کارتریج در پرینتر برادر را بررسی کرده و راهکارهای حل این مشکل را نیز به شما معرفی می کنیم. با این حال اگر موفق به برطرف کردن ارور تمام شدن کارتریج پرینتر نشدید، با نمایندگی برادر در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید تا کارشناسان ما، مشاوره رایگان و خدمات تخصصی تر را به شما ارائه دهند.

ارور تمام شدن کارتریج در پرینتر برادر

انواع ارور تمام شدن کارتریج پرینتر

کد خطای خالی شدن کارتریج پرینتر به شکل های مختلفی در این دستگاه نمایش داده می شود. بسته به مدل و برند دستگاه، ممکن است یکی از ارورهای Toner low، Cartridge is low، Replace cartridge و یا Cartridge is very low را در نمایشگر دستگاه ببینید. اگر دستگاه قدیمی و فاقد صفحه نمایش است، ارور تمام شدن کارتریج پرینتر به صورت عددی یا عبارتی ظاهر نمی شود.

در این مدل ها هشدار تمام شدن پودر کارتریج با چشمک زدن چراغ های هشدار دهنده تعبیه شده بر روی دستگاه به کاربر اطلاع داده می شود. همچنین بد نیست بدانید که پیش از نمایش ارور و یا چشمک زدن چراغ ها، همچنان می توانید عملیات چاپ را انجام دهید؛ به جز در مواردی خاص که خطای پایان محتوای کارتریج با مشکلات دیگری هم همراه باشد.

آیا می دانید : چطور بفهمیم زمان خالی کردن سطل آشغال کارتریج است؟

رفع خطای تمام شدن کارتریج پرینتر

برای حل مشکل ارور تمام شدن کارتریج پرینتر در شرایطی که واقعا مواد مصرفی کاهش پیدا کرده است، باید کارتریج را شارژ کنید. بهتر است برای شارژ کارتریج از تکنسین های مجرب تعمیر پرینتر برادر کمک بگیرید تا این کار به بهترین شکل و با استفاده از مواد باکیفیت و درجه یک انجام شود. اما گاهی این ارور ربطی به محتوای کارتریج نداشته و بر اثر خطاهای سیستمی و باگ ها و ایرادات نرم فزاری صادر می شود. در این صورت باید برای برطرف کردن خطای تمام شدن کارتریج چاپگر برادر و دیگر بندها به ترتیب زیر عمل کنید:

  • پرینتر را روشن کنید.
  • کمی صبر کنید تا چاپگر به حالت آماده به کار درآید.
  • کابل برق پرینتر را از پشت آن جدا کنید.
  • به این ترتیب، چاپگر ریست شده  و ناهماهنگی های نرم افزاری آن برطرف می شوند.
  • حدود یک دقیقه صبر کرده و هیچ کاری با دستگاه انجام ندهید.
  • در ادامه برای حل مشکل ارور تمام شدن کارتریج پرینتر، کابل برق را به دستگاه وصل کرده و دوشاخه آن را به پریز بزنید.
  • حالا چاپگر را روشن کنید.
  • در نهایت پس از روشن شدن پرینتر لازم است در حدود 5 دقیقه صبر کنید تا پرینتر داده ها را آنالیز کرده و کد خطا از بین برود.
1/5(1 امتیاز)