اشتراک گذاری

دلیل افت کیفیت کپی برادر چیست؟

با توجه به اینکه دستگاه های چاپ و یا همان پرینترها امروزه در اکثر امور روزانه ما استفاده می شوند بنابراین کاربران نیز به دنبال برندهای مختلفی از این دستگاه هستند. به طوری که می خواهند پرینتری که خریداری می کنند ، بتواند همه امور آنها را به راحتی و بدون هیچ مشکلی انجام دهد، یکی از برندهایی که خیلی از کاربران ایرانی برای خرید پرینتر به سراغ آن می روند ، برند برادر است. اما همانند هر دستگاه دیگری ، پرینتر برادر نیز ممکن است دچار افت کیفیت شود و شاید شما نیز مانند خیلی از کاربران دیگر ندانید که دلیل افت کیفیت پرینتر برادر چیست؟ بنابراین برای رسیدن به پاسخ خود و آشنایی با دلایل افت کیفیت پرینتر برادر بهتر است که این مقاله را تا انتها بخوانید.

افت کیفیت کپی برادر

بررسی دلایل افت کیفیت کپی برادر

 • عدم بارگذاری کاغذ توسط پرینتر برادر

یکی از دلایل افت کیفیت کپی برادر ، عدم بارگذاری کاغذ توسط این دستگاه است. در هنگام بروز این مشکل در دستگاه کپی برادر ، معمولا عبارتی مانند No Paper بر روی نمایشگر پرینتر به نمایش در می آید.

در چنین شرایطی باید مطمئن شوید که کاغذها به درستی در چاپگر قرار گرفته اند و همچنین شاید نیاز باشد که یک بار به طور کامل کاغذها را از داخل دستگاه بیرون آورده ، ‌پشت و رو کرده و مجدد آنها را داخل پرینتر برادر قرار دهید.؛ یا باید از میزان کاغذهای قرار گرفته در دستگاه کم کنید و حتما بررسی کنید که حالت ورق گذاری دستی را در پرینتر برادر ، انتخاب نکرده باشید.

 • عدم کیفیت لازم در کاغذهای مورد استفاده

استفاده از کاغذهای بسیار نازک و یا کاغذهای نامرغوب و یا تا خورده نیز یکی دیگر از دلایل افت کیفیت پرینتر برادر است. برای رفع این مشکل باید هنگام خرید و یا به کار گرفتن ورق مورد نظر از این موضوع اطمینان پیدا کنید که کاغذ انتخابی با آن مدلی که دستگاه تعیین کرده ، یکی باشد.

همچنین برای رفع افت کیفیت در دستگاه چاپ برادر به دلیل عدم کیفیت کاغذ بهتر است که یک بار کاغذها را از داخل دستگاه بیرون آورده و آنها را پشت و رو کنید ، سپس مجدد آنها را داخل پرینتر قرار دهید. و یا می توانید برای اینکه بدانید چه نوع کاغذی برای پرینتر برادر شما مناسب است به راهنمای کاربر در نرم افزار دستگاه بروید و از آنجا نوع ورق و ضخامت آن را برای پرینتر خود مشاهده کنید.

 • استفاده از تنظیمات نادرست هنگام چاپ

گاهی ممکن است هنگام استفاده از پرینتر برادر به تنظیمات مختلفی که برای پرینت و چاپ نیاز است ، توجه لازم را نکنید. این تنظیمات شامل اطلاعات مهمی مانند: ناحیه امن برای چاپ بر روی کاغذ ، نوع کاغذ و میزان نرمی یا سختی ورق مورد استفاده است.

بنابراین بهتر است برای جلوگیری از بروز مشکل افت کیفیت در پرینتر برادر ، ابتدا تنظیمات دستگاه را با دقت بررسی کرده و مطابق آن کار پرینت و چاپ خود را انجام دهید.

 • بروز مشکل در تونر دستگاه پرینتر برادر

یکی از مهم ترین دلایل افت کیفیت دستگاه چاپ برادر ، بروز مشکل در تونر پرینتر است. برای رفع این مشکل بهتر است قبل از انجام پرینت توسط چاپگر برادر موارد زیر را بررسی کنید:

 1. بررسی کنید که تونر به درستی در جای خود قرار گرفته است.
 2. میزان جوهر موجود در تونر دستگاه برادر را بررسی کرده و مطمئن شوید که میزان جوهر در تونر خیلی کم و یا خیلی زیاد نباشد.
 3. از تنظیمات موجود در منوی پرینتر گزینه ذخیره جوهر در تونر یا Toner Save Mode را غیرفعال کنید.
 4. گزینه Toner Save Mode را از درایور پرینتر برادر خود نیز خاموش کنید.
 5. وارد تب اصلی در درایور پرینتر شده و به قسمت تنظیمات بروید ، سپس گزینه Enhance Black Printing را فعال کنید.
 • خراب شدن فیوزینگ پرینتر برادر

از دیگر عوامل افت کیفیت در پرینتر برادر ، خراب شدن فیوزینگ در این دستگاه است. فیوزینگ در پرینتر وظیفه گرم کردن تونر کارتریج را بر عهده دارد به طوری که  تونر بعد از گرم شدن توسط فیوزینگ ، عمل چاپ روی کاغذ را شروع می کند. اما در صورت اینکه خودتان متوجه خراب شدن فیوزینگ پرینتر برادر شدید نباید برای تعمیر یا تعویض آن کاری انجام دهید ، باید با نمایندگی تماس گرفته تا در اسرع وقت ، کارشناسان مجرب این نمایندگی برای رفع مشکل پرینتر شما اقدام کنند.

 • خراب شدن درام

درام نیز یکی دیگر از قطعاتی است که می تواند بر روی افت کیفیت دستگاه کپی برادر تاثیر گذار باشد. بهتر است بدانید که تونر برای انجام امور مربوط به چاپ از پودر استفاده می کند و این پودر نیز از قطعه ای به نام درام گرفته شده و بر روی کاغذ پخش می شود.

بنابراین بروز هرگونه مشکل در درام باعث درست عمل نکردن تونر در چاپگر برادر شده و در نهایت باعث افت کیفیت کپی یا پرینت در این دستگاه می شود. برای تعمیر و یا تعویض این قطعه نیز باید با نمایندگی پرینتر برادر تماس گرفته و از تکنسین های ماهر این مجموعه برای رفع ایراد دستگاه خود ، کمک بگیرید. برای تعمیر دستگاه کپی خود با ما تماس بگیرید.

Rate this post