اشتراک گذاری

چرا دستگاه کپی کار نمی کند؟

کار نکردن دستگاه کپی اگرچه مشکل مهمی است، اما خوشبختانه می توان آن را برطرف کرد. عوامل متعددی ممکن است موجب از کار افتادن دستگاه فتوکپی شوند که در ادامه مطلب، آنها را بررسی می کنیم. در عین حال با توجه به دلیل بروز مشکل، روش های مختلفی هم برای حل مشکل کار نکردن دستگاه کپی برادر و دیگر برندها وجود دارد.

در ادامه، دلایل و راهکارهای حل مشکل کار نکردن کپی brother را معرفی کرده و به شما آموزش می دهیم. اگر مشکل حل نشد، می توانید برای دریافت مشاوره رایگان و خدمات تخصصی با نمایندگی برادر در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

کار نکردن دستگاه کپی برادر

دلایل کار نکردن دستگاه کپی برادر

همانطور که در بخش اول اشاره کردیم، عوامل مختلفی باعث از کار افتادن دستگاه کپی می شوند. به عنوان مثال اگر برد آسیب دیده و یا به هر دلیل دیگری درست کار نکند، ممکن است عملیات کپی متوقف شده و دستگاه کپی، کار نکند. همچنین خرابی فیوزینگ هم می تواند مانع از کار کردن دستگاه فتوکپی برادر و سایر برندها شود.

کارشناسان تعمیر کپی برادر، ولتاژ بالا و غیر استاندارد را نیز در کار نکردن این دستگاه موثر می دانند. عوامل دیگری همچون خالی شدن کارتریج، مشکلات لیزر و خرابی یا قطع شدت اتصالات هم موجب کار نکردن دستگاه کپی برادر و سایر برندها می شوند.

راهکارهای حل مشکل کار نکردن فتوکپی برادر

تعمیر یا تعویض برد دستگاه کپی

یکی از اولین قطعاتی که تکنسین های تعمیر دستگاه کپی برادر هنگام کار نکردن این دستگاه بررسی می کنند، برد است. خرابی برد، به هر دلیلی که باشد، مشکلات مختلفی را در عملکرد فتوکپی ایجاد می کند که یکی از آنها کار نکردن دستگاه کپی است. به عنوان مثال اگر برد بسوزد، دستگاه نیز کار نکرده و ممکن است حتی روشن هم نشود. با تعمیر برد فتوکپی و یا تعویض این قطعه در صورت نیاز، می توان مشکل دستگاه را برطرف کرد.

تعویض فیوزینگ کپی

کار دیگری که تکنسین ها برای رفع مشکل کار نکردن دستگاه کپی انجام می دهند، تعویض فیوزینگ است. خرابی و از کار افتادن فیوزینگ یکی از اصلی ترین اتفاقاتی است که می تواند دستگاه را از کار بیندازد. این قطعه نقش اساسی در فرایند چاپ دارد و اگر درست عمل نکند، می تواند کارتریج را نیز دچار مشکل کند. چنانچه دلیل کار نکردن فتوکپی، خرابی این قطعه باشد، با تعمیر یا تعویض آن می توان مساله را برطرف نمود.

رفع مشکلات ولتاژ بالا

گاهی باید برای حل مشکل کار نکردن دستگاه کپی برادر یا دیگر برندها، مشکلات مربوط به ولتاژ بالا را برطرف کنید. وقتی برق دچار نوسان می شود یا به دلیل استفاده از منابع برق غیر استاندارد، ولتاژ بالای برق وارد دستگاه می شود، ممکن است شاهد از کار افتادن کپی باشیم. حل مشکلات ناشی از نوسانات برق، به معنی تعمیر یا تعویض قطعات بوده و بعضا هزینه بر است. اما می توان با استفاده از یک محافظ برق مطمئن، از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کرد.

شارژ یا تعویض کارتریج کپی برادر

اگر کارتریج خالی باشد، کار نکردن دستگاه کپی اتفاق عجیب و دور از ذهنی نیست. با خالی شدن کارتریج، فرایند چاپ به هیچ وجه صورت نمی گیرد و دستگاه هیچگونه کارایی نخواهد داشت. در این شرایط، باید هرچه سریع تر اقدام به شارژ یا تعویض کارتریج نمایید تا به این ترتیب، مشکل پیش آمده نیز برطرف گردد. البته توصیه کارشناسان تعمیرات دستگاه کپی این است که کارتریج را تعویض کنید تا با مشکلاتی همچون تونرریزی و … مواجه نشوید.

تعمیر یا تعویض لیزر فتوکپی برادر

راهکار دیگر برای حل مشکل کار نکردن دستگاه کپی برادر یا هر برند دیگری، تعمیر یا تعویض لیزر این دستگاه است. از کار افتادن لیزر که به دلیل خرابی قطعات آن اتفاق می افتد، منجر به بروز ایراد در عملکرد دستگاه شده و گاهی، فتوکپی را به حالت خاموش در می آورد. البته این مورد مربوط به دستگاه های فتوکپی لیزری است.

تعمیر و تعویض اتصالات

گاهی کار نکردن دستگاه کپی یک دلیل ساده دارد و آن هم معیوب شدن اتصالات است. وقتی کابل برق و سایر اتصالات این دستگاه دچار پوسیدگی، زدگی، پارگی و مشکلاتی از این دست شوند، دستگاه قادر به کار کردن نبوده و حتی گاهی روشن هم نمی شود. این مورد به راحتی قابل تشخیص است و می توانید با یک بررسی ساده، متوجه آن شوید. تعویض اتصالات در این شرایط، مشکل را برطرف کرده و عملکرد دستگاه را به حالت عادی باز می گرداند.

5/5(1 امتیاز)