اشتراک گذاری

چرا دستگاه کپی صدا می دهد؟

استهلاک عامل اصلی خرابی دستگاه های فتوکپی برادر و یا سایر برندهای موجود در بازار است. این خرابی ها احتمال دارد نشانه های مختلفی داشته باشند. اما گاهی اوقات با پیدایش مشکل صدا دادن دستگاه کپی همراه می شوند. برای مقابله با این صدای ناهنجار باید دلیل اصلی آن نمایان گردد. در ادامه شما را با علل اصلی ظهور مشکل صدا دادن دستگاه فتوکپی برادر آشنا می سازیم.

صدا دادن دستگاه کپی برادر و از کار افتادگی آن

صدا دادن دستگاه کپی برادر یک مشکل جدی و مهم است که باید به آن توجه داشته باشید. متاسفانه بسیاری از کاربران عادی در حین کار با دستگاه های فتوکپی و چاپ کاملا به صداهای تولید شده از دستگاه بی توجه هستند. معمولا چنین افرادی تا جایی که دستگاه فتوکپی قادر به چاپ اسناد مورد نظر باشد به ادامه ی ارسال دستورات چاپ ادامه می دهند. این موضوع می تواند پس از مدتی کاملا دردسرساز شود.

اگر توجهی به تعمیر صدای ناهنجار دستگاه کپی نداشته باشید، ممکن است شاهد مرگ کامل دستگاه و غیرقابل تعمیر شدن آن باشید. چرا که دستگاه فتوکپی یک سیستم به هم پیوسته است. خرابی یک قطعه به سرعت می تواند به قطعات دیگر سرایت کند.

چرا دستگاه کپی صدا می دهد؟

دلایل اصلی صدا دادن دستگاه فتوکپی برادر

فرا رسیدن زمان شارژ کارتریج فتوکپی برادر

تونر ماده ی مصرفی هر دستگاه فتوکپی است. زمانی که کارتریج دستگاه فتوکپی خالی باشد، پیدایش مشکل صدا دادن دستگاه کپی برادر امری طبیعی است. بنابراین پیشنهاد می کنیم به عنوان اولین گام در مسیر رفع صدای ناهنجار دستگاه کپی وضعیت کارتریج را بررسی کنید.

اختلالات کاغذکش دستگاه کپی برادر

کاغذکش یکی از مهم ترین اجزای دستگاه کپی است که به سرعت در اثر استهلاک و استفاده ی بیش از حد از چاپگر کارایی خود را از دست می دهد. اغلب اوقات خرابی کاغذکش با مشکلات نظیر گیر کردن کاغذ و یا مچاله شدن کاغذ ظهور می کند. اما در حین شکل گیری این دسته از مشکلات دردسرساز امکان دارد صدای ناهنجاری از درون دستگاه فتوکپی به گوش برسد. برای جلوگیری از خرابی های کاغذکش و پیشگیری از مشکل صدا دادن دستگاه کپی، سرویس های دوره ای را فراموش نکنید. برای سرویس دستگاه می توانید از تکنسین های تعمیر دستگاه کپی کمک بگیرید.

خرابی مگنت های درون فتوکپی برادر

مگنت با استفاده از خاصیت مغناطیسی خود، تونر را به درام منتقل می کند. از طرفی بلید نیز پس از اتمام فرآیند چاپ و انجام وظیفه ی درام، شروع به پاکسازی درام کرده و آن را آماده ی چاپ بعدی می نماید. مگنت و بلید باید در فواصل زمانی مختلفی فعالیت داشته باشند. اگر مگنت به بلید  درون چاپگر برخورد کند، مشکل صدا دادن دستگاه کپی پدیدار می شود.

فرسودگی چرخ دنده های دستگاه فتوکپی برادر

فرسودگی چرخ دنده های دستگاه کپی پس از چند سال استفاده ی روزانه از چاپگر اتفاق می افتد. این مشکل خیلی ساده با یک روغن کاری اصولی و ایده آل برطرف می شود. اگر احساس می کنید از عهده ی انجام این کار بر نخواهید آمد، از سرویس های تعمیر در محل نمایندگی رسمی برادر استفاده کنید.

1/5(2 امتیاز)