اشتراک گذاری

راهنمای خرید دستگاه کپی

خرید دستگاه کپی ، نکاتی دارد که اگر از آنها اطلاع داشته باشید، می توانید از بودجه خود حداکثر استفاده را کرده و بهترین مدل را انتخاب و خریداری نمایید. با استفاده از نکات ارائه شده در راهنمای خرید دستگاه فتوکپی، تمامی عوامل و پارامترهای اساسی جهت داشتن یک انتخاب مناسب و به صرفه را می شناسید و با توجه به آنها خرید می کنید. اگر در پایان مقاله قصد خرید دستگاه کپی داشتید، می توانید برای دریافت اطلاعات و راهنمایی های بیشتر از همکاران ما در نمایندگی برادر مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

خرید دستگاه کپی

برای خرید دستگاه کپی به چه نکاتی توجه کنیم؟

تنها با توجه به چند نکته ساده، می توانید بهترین دستگاه فتوکپی را برای منزل یا محل کارتان خریداری کنید. تعداد کپی که در روز به آن نیاز دارید، در انتخاب ظرفیت دستگاه به شما کمک می کند. هزینه های جانبی، مسئله دیگری است که باید مد نظر قرار دهید.  مدل و برند دستگاه هم اهمیت دارد چون ممکن است در کیفیت کار کپی و قیمت آن تاثیر داشته باشد. ممکن است طرفدار یک برند خاص باشید و یا توجه چندانی به برند نداشته باشید و به جای آن، دنبال یک مدل ویژه و خاص باشید. شما باید نوع کاربری خود را نیز مشخص کنید تا در انتخاب دستگاه رنگی، سیاه و سفید، لیزری، جوهرافشان و … با مشکل مواجه نشوید. در ادامه هریک از معیارهای خرید دستگاه کپی را بیشتر بررسی می کنیم.

قیمت دستگاه کپی

برای بسیاری از کاربران، قیمت، اولین و مهم ترین معیار در خرید فتوکپی برادر و دیگر برندهاست. بسته به بودجه ای که دارید، می توانید یکی از مدل های پایین رده، میان رده و یا فتوکپی های حرفه ای را انتخاب و خریداری کنید.  دقت کنید مدل هایی که از نظر توان و ظرفیت کاری در رده های بالا قرار دارند، گران تر بوده و البته هزینه نگهداری از آنها نیز بیشتر است. این در حالی است که مدل های میان رده، ارزان تر هستند. از طرفی چند کاره ها هم معمولا با قیمت بیشتری به فروش می رسند و در عین حال، قابلیت های دیگری همچون پرینتر، فکس و اسکن را نیز به شما ارائه می دهند.

بیشتر بخوانید: ریست پرینتر برادر 

کاربری کپی

دومین معیار خرید دستگاه کپی، نوع کاربری آن است. شما باید مشخص کنید که انتظار چه حجم کاری از فتوکپی دارید. اگر برای یک دفتر فنی یا مرکز چاپ خرید می کنید، باید دستگاهی با ظرفیت بالا را انتخاب نمایید و مدل های چندکاره یا رنگی، چندان برای شما مناسب نیستند. اما اگر می خواهید یک دستگاه کپی در خانه داشته باشید، چند کاره ها انتظارات شما را برآورده می کنند.

قابلیت های دستگاه فتوکپی

پیش از خرید فتوکپی، باید به قابلیت ها و آپشن های ویژه آن توجه داشته باشید. این قابلیت ها به شما اجازه می دهند که کارهای ویژه تری مثل چاپ دو رو، اتصال به شبکه و … را نیز انجام دهید. مثلا با استفاده از قابلیت چاپ دوروی اتوماتیک، می توانید به صورت همزمان از پشت و روی برگه کپی بگیرید. اگر دستگاه شما حافظه بالا داشته باشد، کپی سریع تر انجام شده و می توان برخی اسناد را در آن ذخیره کنید. فیدر یا تغذیه کننده ی اتوماتیک کاغذ هم قابلیت دیگری است که پیش از خرید دستگاه کپی باید به آن توجه داشته باشید. عدم وجود فیدر در فتوکپی، به این معنی است که برای گرفتن کپی، باید برگه ها را تک تک روی شیشه قرار دهید.

مدل و برند دستگاه کپی

مسئله دیگری که باید قبل از خرید دستگاه کپی تکلیف آن را روشن کنید، مدل و برند دستگاه است. دستگاه های کپی برادر، کیفیت کار بالایی داشته و از هر نظر امتحان خود را پس داده اند. می توانید اطمینان داشته باشید که دستگاه های این برند، از نظر عملکردی شما را راضی می کنند و تا چند سال می توانید از آنها استفاده کنید.

انواع مدل های دستگاه کپی

فتوکپی سیاه و سفید

دستگاه های کپی سیاه و سفید یا تک رنگ، برگه ها را به صورت سیاه و سفید کپی می کنند. این مدل ها معمولا ارزان تر از کپی های رنگی هستند و با عنوان مونوmono   هم شناخته می شوند. این مدل ها توان کاری پایینی دارند و بیشتر مناسب کسب و کارهایی با حجم کاری کم هستند که مصرف کاغذ در آنها پایین است.

دستگاه کپی رنگی

 برای خرید دستگاه کپی، یک گزینه جذاب پیش روی شماست و آن هم فتوکپی رنگی است. اگر نیاز به کپی های رنگی از اسناد و مدارک خود دارید، پیشنهاد می دهیم یک دستگاه فتوکپی رنگی انتخاب کنید. این مدلها معمولا توان کار بالایی دارند و قابلیت افزایش کاست کاغذ هم در بیشتر مدل های آنها تعبیه شده است. معمولا 4 کارتریج مجزای مشکی , آبی , زرد و قرمز در این مدلها وجود دارد؛ البته این نکته را هم مد نظر داشته باشید که هزینه نگهداری از فتوکپی های رنگی به مراتب بالاتر است.

بیشتر بخوانید: علت صدا دادن دستگاه کپی

دستگاه کپی چند کاره

اغلب دستگاه های کپی موجود در بازار چند منظوره هستند و علاوه بر گرفتن کپی، قابلیت اسکن، پرینت و بعضا فکس را نیز دارند. خرید دستگاه کپی چند کاره به شما این امکان را می دهد که بدون نیاز به خرید دستگاه های مجزا، از قابلیت های فکس، اسکن و پرینت هم بهره مند شوید.

 

Rate this post