اشتراک گذاری
  • سوالات متداول
  • چگونه مشکل به هم چسبیدن کاغذها در دستگاه کپی را رفع کنیم؟

چگونه مشکل به هم چسبیدن کاغذها در دستگاه کپی را رفع کنیم؟

به هم چسبیدن کاغذها در دستگاه کپی مشکل متداولی است که کاربران این سیستم ها همواره از آن شکایت دارند. این اتفاق جدا از نوع و برند سازنده ی دستگاه پدیدار شده و در تیتراژ بالا دردسرساز می گردد. خوشبختانه مشکل یکی شدن برگه های مصرفی در دستگاه کپی اغلب اوقات به تعمیرات تخصصی خاصی نیاز ندارد.

چنین مشکلاتی را می توان با اعمال راهکارهای ساده و استانداردسازی جنبه های مختلف فرآیند چاپ از بین برد. در ادامه ی این مقاله قصد داریم به معرفی این راهکارها بپردازیم. از شما دعوت می نماییم با ما همراه شوید.

مشکل به هم چسبیدن کاغذها در دستگاه کپی

چرا کاغذها در دستگاه کپی به هم می چسبند؟

مشکل به هم چسبیدن کاغذها در دستگاه کپی در صورت تداوم بسیار آزاردهنده می گردد. این مسئله در تیتراز بالا و چاپخانه های عظیم می تواند باعث دوباره کاری های فراوانی شود. عامل اصلی به هم چسبیدن کاغذها در دستگاه کپی، وجود بار الكتريسيته ی ساكن در سطح كاغذهای مورد استفاده ی سیستم است.

الكتريسيته ساكن با عدم تعادل مقدار بار منفی و مثبت شکل می گیرد. زمانی که بار مثبتی از سطح کاغذ کم جدا می شود، چندین برگه ی کنار هم به یکدیگر می چسبند. این کم و زیادی  مقدار بار در اثر رطوبت کم و خشکی بیش از اندازه ی هوای محیط ایجاد می شود.

اینو بخون حتما به کارت میاد : چرا دستگاه کپی کار نمی کند؟

راهکارهای رفع مشکل به هم چسبیدن کاغذ در دستگاه کپی برادر

اگر نوع حرفه ی شما در محل کارتان تا حد زیادی به کیفیت برگه های چاپ شده توسط دستگاه کپی مورد استفاده بستگی دارد، بهتر است دستگاه مدرنی به نام  paper jogger را تهیه کنید. این دستگاه گران قیمت جهت رفع مشکل به هم چسبیدن کاغذها در دستگاه کپی کاربرد دارد.

خرید این سیستم برای کاربران عادی مقرون به صرفه نبوده و توسط کارشناسان توصیه نمی شود. paper jogger با از بین بردن الکتریسیته ساکن میان کاغذها از ایجاد برگه های به هم چسبیده ی چندتایی در انواع ماشین های فتوکپی موجود در بازار جلوگیری کرده و سطح کاغذهای مصرفی را از نظر الکترون های موجود در حد متعادلی نگاه می دارد. مطلب دلیل چروک شدن برگه در دستگاه فتوکپی را بخوانید.

1. آب و هوای شرجی محیط را متعادل کنید

همان طور که رطوبت کم باعث به هم چسبیدن برخی از برگه های کاغذ به یکدیگر می شود، آب و هوای شرجی نیز عاملی برای پدید آمدن این مشکل می باشد. اگر در محیط مرطوبی از دستگاه کپی استفاده می کنید، بهتر است هر چند وقت یک بار کاغذهای درون سیستم را تعویض کنید. جهت صرفه جویی در مصرف کاغذ می توانید کاغذهای درون دستگاه را بیرون کشیده و اجازه دهید در فضایی معتدل مقداری خشک شوند.

2. از ماشین های بخور و رطوبت ساز بهره بگیرید

در زمستان و پاییز، حرارت وسایل گرمایشی دفاتر مختلف موجب دفع رطوبت موجود در هوا می شود. برای رفع مشکل رطوبت کم فضا و جلوگیری از پیدایش مشکل چسبیدن کاغذها در دستگاه کپی از دستگاه‌های بخور و رطوبت ساز بهره ببرید و میزان رطوبت موجود در محیط را افزایش دهید.

3. دستگاه paper jogger را تهیه کنید

اگر نوع حرفه ی شما در محل کارتان تا حد زیادی به کیفیت برگه های چاپ شده توسط دستگاه کپی بستگی دارد، استفاده از دستگاه مدرنی به نام  paper jogger را به شما پیشنهاد می کنیم. این سیستم گران قیمت در راستای رفع مشکل به هم چسبیدن کاغذها در دستگاه کپی کاربرد حرفه ای دارد.

البته خرید paper jogger برای کاربران عادی و مصارف خانگی یا اداره های کوچک مقرون به صرفه نبوده و توصیه نمی شود. بهتر است اختلالات مرتبط با یکی شدن کاغذها در دستگاه کپی خانگی را با تغییر کیفیت برگه های مورد استفاده برطرف کنید. در این میان گاهی ممکن است پشت و رو کردن کاغذهای درون سیستم نیز کارساز باشد.

فیلم آموزش رفع مشکل بهم چسبیدن برگه ها در دستگاه کپی

نمایندگی فتوکپی بردار

نمایندگی دستگاه فتوکپی برادر با تجهیز فضایِ خویش به پیشرفته ترین ابزارآلات تعمیر و فراخوانی زبده‌ترین همکاران این حوزه، موفق به ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات در حیطه ترمیم، تعمیر، بازیابی و بهبود محصولات برادر گشته است. این مرکز در بخش فروش، عرضه‌کنندۀ محصولات این برند و در پارت تعمیر دستگاه کپی ، ارائه دهندۀ خدمات پس از فروش است.

تمامی خدمات ارائه شده در نمایندگی رسمی برادر توسط تیمی از کارشناسان متخصص دو حوزه فروش و تعمیر انجام می‌پذیرد و تلفیق این دو مجموعه، یعنی «کارشناسان متخصص» و «امکانات و تجهیزات حرفه‌ای»- سبب گشته تا این مرکز موفق به ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات به کاربران خویش گردد.

3.3/5(3 امتیاز)