اشتراک گذاری
  • مقالات
  • رفع پیغام خطای alignment failed در چاپگرهای جوهری

رفع پیغام خطای alignment failed در چاپگرهای جوهری

ارور alignment failed در چاپگرهای جوهری، نشان می دهد که مشکلی در ساختار دستگاه ایجاد شده و عملکرد آن را مختل کرده است. به عنوان مثال ممکن است جوهر به درستی روی صفحه چاپ نشده و به دنبال آن، کیفیت چاپ کاهش پیدا کند. در این شرایط باید برای رفع خطای alignment failed پرینتر، اقداماتی را انجام  داده و یا از تعمیرکاران مجرب این حوزه کمک بگیرید.

در ادامه ضمن بررسی دلایل صدور ارور alignment failed در چاپگرهای جوهری، روش های برطرف کردن این خطا را به شما آموزش می دهیم. برای دریافت مشاوره رایگان و یا خدمات تخصصی در این زمینه می توانید با نمایندگی برادر مرکز سخت افزار ایران تماس گرفته و از کارشناسان تعمیر پرینتر مشاوره رایگان دریافت کنید.

رفع پیغام خطای alignment failed در چاپگرهای جوهری

دلایل صدور ارور alignment failed در چاپگرهای جوهری

ارور alignment failed معمولا زمانی در پرینترهای لیزری نمایش داده می شود که دستگاه به درستی تراز نشده باشد. در این شرایط کارتریج ها تکان می خورند و مشکلاتی را در چاپ محتوا ایجاد می کنند. همچنین وقتی جوهر روی برگه پخش نشود، این کد خطا نمایش داده می شود.

از طرفی ممکن است تنظیمات چاپگر به هم ریخته باشد و ارورهایی از جمله alignment failed در دستگاه نمایش داده شوند. گاهی ارور alignment failed در چاپگرهای جوهری به دنبال استفاده از کاغذ غیر استاندارد و ناسازگار با دستگاه صادر می شود. هریک از این دلایل، راهکارهایی دارند که در ادامه آنها را به شما آموزش می دهیم.

راهکارهای رفع خطای alignment failed در پرینترهای جوهری

تنظیم مجدد پرینتر

یکی از اقداماتی که می توانید برای رفع ارور alignment failed در چاپگرهای جوهری انجام دهید، تنظیم مجدد پرینتر است. بدین منظور باید دستگاه را روشن کرده و در حالی که روشن است، سیم برق را از پشت آن جدا کنید. سپس دوشاخه برق را از پریز بیرون آورده و به مدت 15 ثانیه صبر کنید.

بعد دوشاخه را به برق وصل کنید و کابل برق را مجددا متصل نمایید. حالا صبر کنید تا پرینتر به صورت اتوماتیک روشن شود. اگر این اتفاق نیفتاد، دکمه روشن / خاموش را فشار دهید تا پرینتر مجددا روشن شود. در ادامه از یک صفحه پرینت بگیرید تا مطمئن شوید که دستگاه تراز شده و تنظیمات آن به درستی انجام شده است.

استفاده از کاغذ مناسب

گاهی برای حل ارور alignment failed در چاپگرهای جوهری، کافی است از کاغذ مناسب و استاندارد استفاده کنید. برای این کار، تمام کاغذها را از سینی ورودی پرینتر بردارید. سپس برگه ها را بررسی کرده و مطمئن شوید که کاملا تمیز هستند و اندازه آنها با مدل پرینتر سازگاری دارد. سپس کلید Setup را بزنید و گزینه “ Tools”را انتخاب کنید. در مرحله بعدی، فلش پایین را لمس کرده و گزینه “Align Printer” را انتخاب کنید تا پرینتر، صفحه تست تراز را چاپ کند.

سپس درب بالای چاپگر را باز کنید و صفحه تست تراز را به گونه ای که نوشته های مورد نظر شما روی شیشه اسکنر باشند، قرار دهید. برگه را در گوشه سمت راست شیشه اسکنر قرار دهید. ضمن بستن درب پرینتر، دکمه «OK» را فشار دهید تا صفحه تراز، اسکن شود. در ادامه باید صفحه تراز را بررسی کنید تا مطمئن شوید که یک سری علامت های سیاه و آبی رنگ را نشان می دهد. اگر مشکل حل نشد، باید برای عیب یابی دقیق تر، از تکنسین های تعمیر پرینتر برادر کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

دو + یک =