اشتراک گذاری

تنظیم رنگ فتوکپی برادر

رنگ در دستگاه کپی نقش حیاتی را بازی می کند، زیرا در هنگام کپی گرفتن چه سیاه و سفید و چه رنگی، کیفیت رنگ ها بسیار مهم است. دستگاه کپی برادر با کیفیت رنگ متفاوت طراحی و تولید شده و با پیشرفت تکنولوژی این کیفیت ها دچار پیشرفت و دگرگونی قابل توجهی شده است. آن چه هر کاربری انتظارش را دارد کیفیت مناسب رنگ در دستگاه کپی  میباشد. اما نگران نباشید این قابلیت تا حدود زیادی توسط خود دستگاه قابل تنظیم است. مراحل تنظیم رنگ فتوکپی برادر ، شامل ؛ بهبود کیفیت رنگ اسناد، گرافیک و تصاویر چاپ شده میشود.

پیش از استفاده از دستگاه کپی برادر باید تنظیمات لازم انجام شود. این تنظیمات شامل؛ تنظیمات چاپ، برنامه کاربردی مورد استفاده برای پردازش، تنظیمات کاغذ در دستگاه، نوع کاغذ استفاده شده و کیفیت سند اصلی هستند. تمامی این موارد تاثیر قابل توجهی بر کیفیت چاپ نهایی دارند. در ادامه به بررسی مراحل تنظیم رنگ فتوکپی برادر می پردازیم.

تنظیم رنگ فتوکپی برادر

مراحل تنظیم رنگ فتوکپی برادر

تنظیم رنگ فتوکپی برادر به شرح ذیل است:

1- تغییر تنظیمات پیش فرض دستگاه کپی :

دسترسی به تنظیمات پیش فرض دستگاه های کپی در برند های مختلف فرق دارد، تنظیم رنگ فتوکپی برادر از طریق پنل کنترل انجام میگیرد. در این قسمت کاربر باید کیفیت رنگ را از نرمال یا پایین به بالا ارتقا دهد.

2- تنظیم کیفیت رنگ دستگاه کپی برای پردازش سند و گرافیک :

کاربر باید تنظیمات Advanced setting  دستگاه کپی را پیدا کرده و بعد از آن کلید تنظیم رنگ فتوکپی برادر را در آن پیدا کند و در صورت نیاز آن را بالا تر ببرد.

تنظیم کیفیت رنگ دستگاه کپی برای پردازش سند و گرافیک

3- چک کردن کارتریج یا تونر دستگاه کپی :

برای تنظیم رنگ فتوکپی برادر لازم است قبل از انجام مراحل دیگر تونر یا کارتریج چک شود. در صورت نیاز باید کاتریج یا تونر دستگاه کپی تعویض یا شارژ گردد. این مسئله بر کیفیت رنگ تاثیر قابل توجهی دارد. تعویض کارتریج یا تونر حتما باید طبق دستورالعمل دستگاه و توسط کارشناسان انجام گردد.

4- تهیه ی کاغذ مناسب با نوع دستگاه کپی :

امر دیگری که در تنظیم کیفیت رنگ دستگاه کپی تاثیر زیادی دارد، ضخامت و بافت کاغذ مورد استفاده در دستگاه کپی است. این تناسب و تطابق، نیاز به تایید کاربر دارد و از طریق  منوی Advanced setting  قابلیت دسترسی پیدا میکند.

آموزش تنظیم رنگ دستگاه کپی برادر

5- بهره مندی از دستورالعمل های تعمیر و نگهداری سازنده دستگاه کپی برادر:

توصیه میشود کاربر در این رابطه به دفترچه ی راهنمای مربوط به دستگاه کپی خود مراجعه کند. آشنایی با مراحل تعمیر و نگهداری دستگاه کپی تاثیر زیادی در تنظیم کیفیت رنگ دستگاه کپی دارد.

6- استفاده از تصاویر با کیفیت :

از آن جا که رزولوشن تصویر اصلی یا فایل گرافیکی بر روی کیفیت محصول کپی شده تاثیر قابل توجهی دارد، لذا برای کسب بهترین نتیجه به کیفیت فایل اصلی هم توجه داشته باشید. جهت آگاهی از رزولوشن تصویر میتوانید با کلیک راست به properties  تصویر مراجعه کرد و از وضوح آن مطلع شوید.

 تماس با نمایندگی تعمیر دستگاه کپی برادر

در صورتی که مشکلاتی چون به هم ریختگی رنگ فتوکپی ، وجود خطوط روی برگه ی کپی شده ، بی کیفیت بودن رنگ ها یا کم رنگ بودن فتوکپی مواجه هستید. می توانید از طریق تماس با نمایندگی تعمیر دستگاه کپی برادر از کارشناسان تعمیر دستگاه کپی برای رفع مشکل خود یاری بخواهید. نمایندگی برادر با بهره مندی از برترین تکسنسین ها در سراسر تهران ، کرج و شهرستان ها آماده ی تعمیر انواع مدل های دستگاه کپی و پرینتر می باشد. جهت آشنایی با شعب ما در تهران و کرج و بهره مندی از خدمات به صفحه “تماس با ما” مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

4 × 3 =