اشتراک گذاری
  • مقالات
  • تفاوت پرینترهای جوهر افشان و لیزری

تفاوت پرینترهای جوهر افشان و لیزری

پرینتر که در زبان فارسی از آن با نام چاپگر یاد میشود یکی از تجهیزات جانبی رایانه است.احتمالا همگی ما حداقل برای یک بار هم که شده مجبوربه استفاده از این دستگاه شده ایم. مخصوصا اگر سر و کارمان با اداره ها و سازمان ها بوده باشد یا مشغول به تحقیق بوده ایم.میتوان گفت پرینتر حالا به یکی از ضروری ترین و اساسی ترین کالاهای مورد نیاز بشر تبدیل شده است.

از مطرح ترین و پر طرفدار ترین پرینترهای حال حاضر جهان پرینترهای جوهر افشان و لیزری میباشند که در نسخه ها و مدل های بسیار مختلفی از سوی برندهای مطرح جهان به بازار راه یافته اند. ممکن است برای شما هم سوال باشد که کدام یک از این پرینترها پاسخگوی نیاز شما میباشد،در ادامه به کاربرد هر کدام و تفاوت پرینترها میپردازیم. کمپانی برادر یکی از شرکت های تولید کننده ی پرینتر است که توانسته نظر مخطبان را به محصولات خود جلب نماید. در صورتی که مایل به خرید و یا تعمیرات پرینتر برادر هستید ، کارشناسان نمایندگی برادر همواره در کنار شما خواهند بود.

تفاوت پرینترها

تفاوت پرینترهای جوهر افشان و لیزری

پرینترهای جوهر افشان:

پرینترهای جوهرافشان که از کاربردی ترین پرینترهای دنیا میباشد از سال 1980 به بازار معرفی شده اند این پرینترها به دلیل کارایی بالا و قیمت بسیار مناسب نسبت به سایر مدل ها و نسخه های موجود طرفداران بیشتر از میان کاربران دارد.پرینترهای جوهر افشان مکانیسم کار پیچیده ای ندارند و از روند تقریبا یکسانی برای انجام کار پیروی میکنند.این پرینترها بیشتر برای چاپ عکس های رنگی و شفاف مورد استفاده قرار میگیرند و مناسب چاپ متن و نوشته نیستند.به دلیل تنوع بسیار بالای این دستگاه های چاپگر طراحی آن ها در ابعاد خیلی کوچک و برای استفاده ی منازل هم انجام میشود.

اخیرا پرینترهای جوهر افشانی به بازار آمده اند که دارای هد با ابعاد عرض کاغذ آ4 بوده و نیاز به جابه جایی سیستم مکانیکی در آن وجود ندارد در این نمونه از پرینتر سرعت کار به طرز قابل توجهی بالا رفته این دستگاه ها هم به دو مدل تک رنگ و رنگی به فروش میرسند و بیشتر در خانه و برای چاپ عکس در عکاسی های دیجیتال و دفاتر نسبتا کوچک مورد استفاده قرار میگیرند.در راستای تفاوت پرینترها میتوان گفت پرینترهای جوهر افشان فضای کمتری نسبت به پرینترهای لیزری اشغال میکنند.

پرینترهای لیزری:

این پرینترها همانطور که از نامشان مشخص است از تکنولوژی چاپ لیزری بهره مند هستند و از جوهر استفاده نمیکنند.به این صورت که هنگامی که دستور پرینت برای دستگاه ارسال میشود دستورات پردازش شده و سپس توسط یک لامپ لیزری کوچک که در داخل پرینتر تعبیه شده به صورت خطی تصاویر و متن ها بر روی درام مستقر در روی کارتریج ارسال میگردند.

مورد استفاده ی این دستگاه پرینتر بیشتر در چاپ متون و اسناد برای اداره ها و سازمان هاست و خیلی مناسب چاپ عکس و تصویر نمی باشد.این پرینترها برای حجم و سرعت بالای ارائه خروجی طراحی و تولید شده اند و قیمت بالاتری نسبت به مدل های جوهر افشان دارند اما  تفاوت پرینترها به گونه ایست که هزینه ی ثانویه ی آن ها مقرون به صرفه تر میباشد.البته پرینترهای سیاه و سفید لیزری از قیمت پایینتری نسبت به پرینترهای جوهر افشان برخوردارند که بسته به نوع کار شما میتواند مورد استفاده واقع شود.

نگاه کلی به تفاوت پرینترها

از تفاوت ها پرینترها میتوان به صورت خلاصه گفت که پرینترهای جوهرافشان بیشتر برای چاپ عکس استفاده میشود و پرینترهای لیزری برای متون و اسناد اداری مورد استفاده قرار میگیرند.اگر مبنای انتخاب شما تنها قیمت پرینترهای جوهرافشان و لیزری میباشد.با بوجه ی کم میتوانید پرینتر جوهری مخصوص متن های سیاه و سفید خریداری کنید.پرینترهای جوهرافشان هم برای کاربران خانگی مناسب است اما باید هزینه های ثانویه ی آن را نیز در نظر بگیرید.

مرکز تعمیرات پرینتر برادر

مرکز تعمیرات پرینتر برادر با افتخار و طی سال ها تجربه ی مفید ،ضمن در اختیار داشتن مجرب ترین متخصصان و امکانات بسیار بالا آماده ی هر گونه خدمت رسانی به شما مشتریان گرامی در زمینه ی مشاوره و خرید و ارائه خدمات پس از فروش می باشد.

لذا در صورت بروز هر گونه مشکل در نحوه ی عملکرد پرینتر شما متخصصین زبده و با تجربه ی ما را  در جهت خدمت رسانی و به منظور شناسایی و رفع مشکل پیش آمده باخبر کنید.حل مشکل شما فارغ از تفاوت پرینترها در اسرع وقت در یک مرکز تخصصی تعمیرات پرینتر،تضمین کننده ی سلامت دستگاه شما خواهد بود. لذا توصیه ی ما به شما این است که در مواقع بروز هرگونه اختلال،هرگز اقدام به بازکردن و تعمیر خودسرانه ی دستگاهتان نکیند چون ممکن است عواقب جبران ناپذیری برای پرینتر شما داشته باشد.

Rate this post