اشتراک گذاری

چه پرینتری برای چاپ عکس مناسب است؟

کاربرانی که ساعت ها در اینترنت به دنبال یافتن پاسخ مناسب برای این سوأل هستند که چه پرینتری برای چاپ عکس مناسب است؟ با ما همراه باشند تا آنها را در خرید یک پرینتر مناسب برای چاپ عکس کمک کنیم. کسانی که به دنیای عکاسی علاقه دارند و همیشه تمایل به چاپ عکس های ثبت شده دارند باید پرینتری را انتخاب کنند که عکس ها را با کیفیت مناسب چاپ کند.

همچنین افرادی که در زمینه چاپ عکس اشتغال دارند همواره به یک پرینتر مناسب برای چاپ عکس نیاز دارند. برخی از پرینترها مخصوص چاپ عکس ساخته شده اند و در برخی از پرینتر در کنار چاپ اسناد، امکان چاپ عکس نیز برای آنها تعریف شده است. در این میان کاربر هنگام خرید پرینتر ممکن است با این مسئله مواجه شود که کدامیک از این نوع پرینترها را انتخاب کند. در این مطلب تلاش خواهیم کرد با معرفی انواع پرینتر مناسب برای چاپ عکس ، شما را در تصمیم گیری برای خرید یک دستگاه مناسب راهنمایی کنیم.

پرینتری برای چاپ عکس

انواع پرینترهای مناسب برای چاپ عکس

به طور کلی پرینترهایی که برای چاپ کردن عکس ها مناسب هستند به دو دسته پرینترهای اختصاصی و نیمه اختصاصی تقسیم می شوند. پرینترهای اختصاصی همانطور که از نام آن پیداست، به این منظور ساخته شده اند که تنها با آنها عکس پرینت گرفته شود. این نوع پرینترها به نام  small-format نیز شناخته می شوند. در این نوع چاپگرها کاغذهای مناسب برای پرینت عکس با حداکثر سایز ۲*۳ ، ۴*۶ و یا ۵*۷ اینچ مورد استفاده قرار می گیرند.

جالب است بدانید این نوع چاپگرها کوچک و قابل حمل هستند و می توانند بدون استفاده از کامپیوتر عکس ها را چاپ کنند. نوع دیگر پرینتر مناسب برای چاپ عکس ، پرینترهای نیمه اختصاصی چاپ عکس هستند. این نوع پرینترها برای کابرانی مفید است که به تازگی وارد دنیای عکاسی شده اند. این نوع چاپگرها، عکس هایی با کیفیت حرفه ای ارائه چاپ می کنند و تا اندازه ۱۹*۱۳ اینچ نیز توانایی چاپ بر روی کاغذ دارند.

اینو بخون حتما به کارت میاد : نحوه كنسل كردن دستور پرينت

شناخت انواع پرینتر مناسب برای چاپ عکس

پرینترهای چاپ عکس در سه دسته پرینترهای جوهرافشان، لیزری و چاپ عکس فوری تقسیم می شوند. پرینترهای جوهر افشان تصاویر و متون را چاپ می کنند. در این نوع پرینترها به دلیل استفاده از جوهر مایع، کیفیت تصاویر به مراتب بهتر از سایر پرینترها است. معمولاً در این نوع دستگاه از کاغذهای A4 با ابعاد استاندارد 2128 x سانتیمتر استفاده می شود. مدل های حرفه ای تر نیز تصاویر را تا سایز 3543 x سانتیمتر چاپ می کنند. چاپگرهای جوهرافشانی که از تعداد کارتریج های بیشتری برخوردار هستند، عکس ها را با رنگ واقعی تری چاپ می کنند.

نوع دیگر پرینتر مناسب برای چاپ عکس ، پرینتر لیزری رنگی است. این نوع چاپگرها گزینه ای بسیار به صرفه برای چاپ عکس ها هستند اما معمولاً کیفیت تصاویر در آنها کمتر از نوع جوهرافشان است. اگر به دنبال یک پرینتر، تنها برای چاپ عکس آن هم با کیفیت بالا می گردید نوع سوم پرینترها یعنی پرینتر عکس فوری گزینه مناسب تری است. این چاپگر با ابعادی کوچک و قابل حمل بوده که فضای بسیار کمی را اشغال می کند. این نوع پرینتر با انتقال رنگ دانه های گرم بر روی کاغذ باعث چاپ فوری عکس می شود.

نمایندگی تعمیر پرینتر برادر

تعمیر کارتریج، تعمیر درام پرینتر ، تعویض بلید، تعمیر مین برد پرینتر، تعمیر پیکاپ رولر، تعمیر لیزر پرینتر، شارژ کارتریج، تعمیر پنل و… بخشی از خدمات تخصصی نمایندگی تعمیر پرینتر برادر است. این مرکز با در اختیار داشتن پیشرفته ترین تجهیزات تعمیر ماشین های اداری، قادر به شناسایی تمامی عیوب دستگاه می باشد.

علاوه بر این، تکنسین های فنی این مرکز با گذراندن آموزش های تخصصی بین المللی و آشنایی کامل با انواع چاپگرها، اشکالات دستگاه ها را با جدیدترین متد تعمیراتی برطرف کرده و آن را همانند روز اول به مشتریان تحویل می دهند. تنها هدف والای نمایندگی تعمیر پرینتر برادر، ارائه خدمات باکیفیت و مطلوب به هموطنان گرامی است.

Rate this post