اشتراک گذاری
  • مقالات
  • نحوه شناسایی کارتریج اصل از تقلبی

نحوه شناسایی کارتریج اصل از تقلبی

کارتریج بخش مهمی از هر چاپگر است. تونر موجود در این محفظه حتی زمانی که شما استفاده ی چندانی از دستگاه ندارید هم باید پس از مدتی تعویض شود. عموما به صرفه ترین راه، شارژ تونر کارتریج است. اما این مسئله تنها زمانی ممکن می شود که کارتریج کارایی اولیه ی خود را حفظ کرده باشد.

این مسئله پس از دو بار شارژ تونر کمی بعید است. در نتیجه تهیه ی کارتریج جدید، نیازی غیر قابل چشم پوشی برای کاربران دستگاه های کپی و پرینترهای برادر یا هر برند دیگری می باشد. در این بین خرید کارتریج مرغوب و با کیفیت حائز اهمیت است. برای شناسایی کارتریج اصل از تقلبی باید معیارهای خاصی را مد نظر قرار دهید که در ادامه به تشریح آن ها می پردازیم. البته همواره با حضور در نمایندگی رسمی برادر می توانید اطمینان داشته باشید که کارتریج اصل و باکیفیتی را تهیه کرده اید.

شناسایی کارتریج اصل از تقلبی

راهکارهای شناسایی کارتریج اصل از تقلبی

نشان هولوگرامی بسته بندی کارتریج

شاید اصلی ترین راه شناسایی کارتریج اصل از تقلبی ، نشان هولوگرامی ویژه ای است که با لوگوی اصلی شرکت سازنده ی کارتریج دیده می شود. معمولا اجناس تقلبی این برچسب را با کیفیت نامناسبی به چاپ می رسانند. خبری از حالت هولوگرام در نمونه های تقلبی نیست. اگر لوگوی شرکت کاملا با حرکت دادن جعبه تغییر رنگ می دهد به احتمال قوی با جنس اورجینال روبه رو هستید.

اسکن کد بسته ‌بندی کارتریج

اسکن کد مخصوص روی بسته بندی کارتریج یکی از اصلی ترین راهکارهایی می باشد که در شناسایی کارتریج اصلی از تقلبی کاربرد دارد. در برندهای مختلف دستگاه های کپی با یک برنامه ی اسکن جداگانه رو به رو هستید. خیلی راحت این برنامه ها را می توان دانلود کرد و با تلفن همراه پروسه ی اسکن را انجام داد. اما ممکن است محدودیت هایی برای استفاده از چنین اپ هایی در کشور ما وجود داشته باشد. بنابراین پیشنهاد ما یادگیری راهکارهای دیگر تشخیص کارتریج اصل از تقلبی می باشد.

مقایسه ی قیمت کارتریج

اگر بخواهیم قیمت را به عنوان ملاکی برای شناسایی کارتریج اصل از تقلبی در نظر بگیریم، باید کارتریج های بسیار ارزان را از لیست خرید خود حذف کنیم. البته قیمت بالا هم نمی تواند دلیلی برای اصل بودن کارتریج باشد. ممکن است یک کالای تقلبی را شما به قیمت اورجینال یا حتی بالاتر از آن تهیه کنید. براساس توصیه ی کارشناسان نمایندگی تعمیر دستگاه کپی برادر بهترین کار یک آمارگیری قیمتی است. به فروشگاه های اینترنتی مختلف مراجعه کنید و محدوده ی قیمت کارتریج مورد نظر خود را بیابید.

بررسی وضعیت چاپ کارتریج

شکست در پروسه ی شناسایی کارتریج اصل از تقلبی با بررسی کیفیت چاپ اسناد نمایان می شود. پس از اعمال ترفندهای بهبود کیفیت چاپ، باز هم زمانی که کارتریج تقلبی را وارد دستگاه چاپ می کنید، شاهد برگه های به چاپ رسیده ای هستید که از سطح کیفی بسیار پایینی برخوردار هستند. اگر در این حالت از به هدر رفتن هزینه ی پرداختی بابت کارتریج تقلبی واهمه داشته باشید و به استفاده از کارتریج نامرغوب ادامه دهید، دیر یا زود خرابی های بسیاری در چاپگر ایجاد می شود که به مراتب دارای هزینه های تعمیراتی بالاتری خواهند بود.

کیفیت این کارتریج‌ها مخصوصا کارتریج تونرهای رنگی قابل مقایسه با مدل اصلی خود نیستند. اگر کمی دقت کنید، می‌توانید از روی اولین برگه ی چاپ شده به تقلبی بودن کارتریج جدید پی ببرید. برای  کسب راهنمایی های بیشتر در مسیر تشخیص کارتریج اصلی از تقلبی همواره امکان دریافت مشاوره های رایگان از طریق تماس با نمایندگی برادر وجود دارد.

عواقب استفاده از کارتریج های تقلبی

کارتریج های تقلبی می توانند قیمت های وسوسه کننده ای داشته باشند. اما نباید فراموش کنید که عدم توجه به پروسه ی شناسایی کارتریج اصلی از تقلبی، عواقب غیر قابل جبرانی دارد. این موضوع به طور کامل کیفیت ساختار دستگاه چاپ را مختل می سازد. بازیابی کیفیت اولیه ی دستگاه ممکن است گاهی غیرممکن شود.

کارتریج های تقلبی به راحتی پول شما را هدر می دهند. متاسفانه از آنجا که خرید کارتریج برای دارندگان تمامی دستگاه های چاپ پس از چند سال استفاده از چاپگر ضرورت می یابد، کارتریج های تقلبی فراوانی همه ساله روانه ی بازار می شوند. اگر احساس می کنید شناسایی کارتریج های اورجینال فرآیند سختی دارد، از مراجعه به فروشگاه های ناشناس بپرهیزید.

نمایندگی رسمی برادر

نمایندگی رسمی برادر در کنار شماست تا بتوانید با صرف مدت زمان کوتاهی از عیوب ریز و درشت چاپگر مورد استفاده ی خود رهایی بیابید. فرقی ندارد که مشکل پرینتر مورد نظر سخت افزاری است یا نرم افزاری، تمامی ایرادات پرینترها در مرکز نمایندگی رسمی برادر به بهترین شکل ممکن برطرف خواهند شد. خاطرنشان می نماییم که اگر در پروسه ی تعمیر و بازیابی نیاز به تعویض قطعه ی خاصی شناسایی شود، جایگزینی با نمونه های اورجینال سازگار با ساختار پرینتر انجام می شود.

5/5(1 امتیاز)