اشتراک گذاری

آیا دستگاه کپی اشعه دارد؟

از نظر اینکه آیا فتوکپی دارای اشعه است یا نه باید گفت که این نوع دستگاه ها اشعه ماورای بنفش تولید می کنند. اشعه فرا بنفش، انرژی الکترو مغناطیسی است که طول موج کوتاه و انرژی زیادی تولید می کند. این موج توسط چشم انسان قابل مشاهده نیست و می تواند برای سلامتی چشم و پوست بسیار مضر باشد.

بسیاری از اجسام و اجرام دارای اشعه ماورای بنفش هستند که نور خورشید یکی از آنها است. دستگاه کپی نیز هنگام کار به ویژه فعال شدن اسکنر آن، اشعه فرا بنفش تولید می کند. در صورتی که درب دستگاه کپی باز باشد اشعه دستگاه کپی به محیط اطراف نیز سرایت می کند و در صورتی که در مسیر آن قرار داشته باشید ممکن است در آینده تأثیر نامطلوب بر سلامتی شما بگذارد.

اشعه دستگاه کپی

اشعه دستگاه کپی برای جنین مضر است؟

اگر باردار هستید و با دستگاه کپی کار می کنید و یا اینکه در محلی زندگی می کنید که دستگاه کپی در آن فعال است، احتمالاً این سوأل را بپرسید که آیا اشعه دستگاه کپی برای جنین مضر است یا نه؟ در جواب به این سوأل باید گفت که اشعه دستگاه کپی در صورتی برای سلامتی فرد و جنین ضرر دارد که درب آن هنگام کپی گرفتن باز باشد. بنابراین در صورتی که درب دستگاه بسته بوده و فاصله مناسب نیز رعایت شود، اشعه فرابنفش دستگاه کپی تأثیری بر سلامتی جنین ندارد. مهمتر از اشعه فتوکپی، قرارگیری زیاد در معرض مواد شیمیایی از جمله تونر است. این پودر نوعی ماده سمی تولید می کند که برای سلامتی فرد و جنین بسیار مضر است.

عوارض اشعه دستگاه کپی

اشعه تولید شده توسط دستگاه کپی در صورت عدم رعایت نکات ایمنی کار با دستگاه کپی می تواند عوارض جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد. بیشترین تأثیر اشعه دستگاه کپی روی پوست و چشم انسان است. اشعه فرابنفش در درازمدت عوارض قابل توجهی بر تمام سطوح چشم گذاشته که از شایع ترین آنها اختلال و بیماری های پلك و ملتحمه چشم است.

از عوارض اشعه ماورای بنفش بر پوست باید به سوختگی، قرمزی، خشكی، سوزش، خارش و پوسته پوسته شدن پوست اشاره کرد. این مشکلات معمولاً با دارو قابل درمان هستند اما باعث احساسات ناخوشایند در بیمار می شوند. با توجه به این توضیحات بهتر است همیشه نکات ایمنی را در خصوص استفاده از دستگاه کپی رعایت کنید. در ادامه این نکات را توضیح می دهیم.

تعمیرات دستگاه کپی در تهران و کرج

کاربران دستگاه کپی در تهران و کرج تنها با یک تماس تلفنی می توانند خدمات مورد نیاز را برای تعمیر دستگاه کپی در محل خود دریافت کنند. این مرکز پس از تماس شما، در اسرع وقت نسبت به درخواست ثبت شده رسیدگی کرده و تعمیرکاران دستگاه فتوکپی را به همراه تجهیزات مورد نیاز به محل اعزام می کند. تعمیرات دستگاه کپی طیف وسیعی از خدمات را در بر می گیرد که می توان آن را به دو دسته «سرویس های دوره ای و ضروری» و «تعمیر قطعات دستگاه کپی» تقسیم کرد. امکان ارائه تمامی این خدمات در محل مشتری ضرورت دارد.

2.5/5(2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

13 − 11 =