اشتراک گذاری

چطور با پرینتر پاکت نامه چاپ کنیم؟

چاپ کردن پاکت نامه با پرینتر، مراحل و جزئیاتی دارد که باید با آنها آشنایی کامل داشته باشید. این مراحل ساده هستند و به عنوان یک کاربر، می توانید آنها را اجرا کنید. این کار به ویژه برای افرادی که روزانه بسته های زیادی را به آدرس های مشترک ارسال می کنند، کاربردی است.

با چاپ کردن آدرس روی پاکت نامه، دیگر نیازی نیست آدرس را به صورت دستی وارد کنید و سرعت و کیفیت کار شما افزایش پیدا می کند. در ادامه، مراحل چاپ کردن پاکت نامه با پرینتر را به شما آموزش می دهیم و نکات مهم آن را نیز بررسی می کنیم. اگر به راهنمایی بیشتر در این زمینه نیاز داشتید، با نمایندگی برادر در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید تا کارشناسان ما به شما مشاوره رایگان دهند.

چطور با پرینتر پاکت نامه چاپ کنیم؟

مراحل چاپ کردن پاکت نامه با پرینتر

برای پرینت گرفتن پاکت نامه با استفاده از چاپگر، کافی است چند مرحله را با دقت انجام دهید. بدین منظور باید پاکت نامه را داخل دستگاه قرار داده و مراحل چاپ را به ترتیب اجرا کنید. هریک از مراحل چاپ کردن پاکت نامه با پرینتر، جزئیات و نکاتی دارند که در ادامه آنها را بررسی می کنیم.

مرحله اول: قرار دادن پاکت نامه در پرینتر

پیش از هر کاری برای چاپ کردن پاکت نامه با پرینتر، باید پاکت را داخل سینی قرار دهید. این کار در مدل های مختلف پرینتر، به شکل متفاوت انجام می شود. در پرینترهای جوهر افشانی که سینی آنها در پشت دستگاه قرار دارد، باید جلوی پاکت رو به بالا و قسمت فلپ (flap) در سمت چپ قرار داشته باشد. در مدل های جوهر افشان با سینی جلو، جلوی پاکت رو به پایین و قسمت فلپ (flap) در سمت چپ قرار می گیرد. برای چاپ کردن پاکت نامه در پرینترهای لیزری با سینی جلو، باید جلوی پاکت رو به بالا و قسمت فلپ (flap) در سمت چپ باشد.

مرحله دوم: چاپ کردن پاکت

پس از این که پاکت نامه را در سینی پرینتر جای دادید، یک سند WordPad را برای چاپ پاکت نامه قالب کنید. معمولا این فایل به صورت پیش فرض روی ویندوز نصب شده است. در ادامه مراحل چاپ کردن پاکت نامه با پرینتر، باید عبارت Wordpad را در ویندوز جستجو کرده و سپس آن را از نتایج انتخاب کنید. روی نماد منو کلیک کرده و گزینه Page Setup را انتخاب کنید. در پنجره Page Setup ، نوع پاکت نامه خود را از فهرست اندازه انتخاب کرده و در ادامه، گزینه Landscape orientation را بزنید و روی OK کلیک کنید.

حالا باید آدرس را تایپ کرده و سپس از ابزار قالب بندی در برگه Home برای تراز و قرار دادن متن استفاده کنید. بعد از کلیک کردن روی نماد منو، نشانگر ماوس را روی Print قرار داده و سپس Print preview را کلیک کنید تا مطمئن شوید آدرس به درستی مرکز و اندازه دارد. در نهایت روی گزینه چاپ کلیک کرده و منتظر چاپ شدن محتوا روی پاکت نامه بمانید.

چاپ پاکت نامه در Microsoft Word

حالا که با مراحل چاپ کردن پاکت نامه با پرینتر آشنا شدید، بد نیست بدانید که پاکت نامه های مایکروسافت ورد چطور چاپ می شوند. برای این کار می توانید از ابزار Mailings  استفاده کنید. همچنین وقتی روی File> New کلیک می کنید، اکثر نسخه های ورد شامل مجموعه ‌ای از الگوهای قابل جستجو برای بسیاری از انواع پاکت و طرح هستند. در برنامه Microsoft Word روی نامه ها کرده و سپس روی علامت پاکت نامه کلیک کنید.

در صفحه Envelopes and Labels، آدرس را در قسمت Delivery address تایپ کرده و سپس آدرس Return را در قسمت Return Address وارد کنید. پس از کلیک کردن روی گزینه پیش نمایش یا Preview ، صفحه Envelope Options باز می شود. حالا باید اندازه پاکت را انتخاب کرده و در صورت لزوم، نوع و اندازه قلم را تغییر دهید. روی برگه Printing Options کلیک کرده و روشfeed  و سینی را براساس نوع پرینتر خود انتخاب کنید. در نهایت گزینه های تایید و چاپ را بزنید.

 

چاپ پاکت نامه در Microsoft Word
چاپ پاکت نامه در Microsoft Word