اشتراک گذاری

تعمیر پرینتر جوهرافشان برادر

تعمیر پرینتر جوهرافشان برادر در نمایندگی برادر مرکز سخت افزار ایران، به شکل حرفه ای و تخصصی انجام می شود. چنانچه از چاپگرهای این برند استفاده کرده و شاهد بروز ایرادی در عملکرد آن هستید، تیم تعمیرات پرینتر، برای عیب یابی و رفع مشکل در خدمت شما هستند.

البته برخی از ایرادات این دستگاه، با اقداماتی همچون خاموش و روشن کردن دستگاه برطرف می شوند. اما گاهی باید برای تعمیر پرینتر جوهرافشان برادر و دیگر برندها از تعمیرکاران مجرب این حوزه کمک بگیرید. برای آشنایی با جزئیات کاربردی در مورد تعمیرات چاپگر برادر، ادامه مطلب را دنبال کنید.

تعمیر پرینتر جوهرافشان برادر

هزینه تعمیر پرینتر جوهرافشان برادر

برای برآورد هزینه تعمیر چاپگر جوهرافشان، باید اول دستگاه به خوبی عیب یابی شده و منشأ ایرادات آن مشخص گردد. سپس تعمیرکار با توجه به قطعات آسیب دیده و این که نیاز به تعمیر دارند یا تعویض، به صورت تقریبی هزینه تعمیرات پرینتر را اعلام می کند. گاهی در طول روند تعمیر پرینتر جوهرافشان برادر، تکنسین متوجه خرابی قطعات دیگری هم می شود. در این صورت قطعه مورد نظر پس از هماهنگی با مشتری، تعمیر یا تعویض می گردد. در این شرایط، بخشی از هزینه تعمیر چاپگر، مربوط به قیمت قطعه جدید است.

خدمات تعمیر چاپگر جوهرافشان برادر

اقداماتی همچون بررسی و عیب یابی دستگاه، تعمیر و تعویض فیوزینگ، تعویض و پاکسازی درام، شارژ کارتریج، تعویض کارتریج آسیب دیده، تعمیر کاغذ کش، تعمیر و تعویض برد، تعمیر برد پاور، ترمیم مین برد، ترمیم و تعویض دکمه های آسیب دیده، تعویض مواد مصرفی، تعویض کابل ها و اتصالات معیوب و اقداماتی از این دست، بخشی از مهم ترین خدمات تعمیر پرینتر جوهرافشان برادر به شمار می روند. این خدمات با ضمانت نامه رسمی مرکز سخت افزار ایران همراه هستند تا کاربران بتوانند هرگونه مشکل یا ایراد احتمالی را در بازه زمانی تعیین شده، پیگیری و برطرف کنند.

شارژ کارتریج جوهرافشان برادر

شارژ کارتریج جوهرافشان برادر و دیگر برندها، به شکل متفاوت با شارژ کارتریج های لیزری انجام می شود. بدین منظور باید جوهر را از طریق منافذ روی کارتریج به داخل این قطعه تزریق کرد. برای این منظور، اول دستگاه خاموش شده و کارتریج از آن خارج می گردد. سپس باید هد تمیز شود؛

چون ممکن است جوهر در آن خشک شده باشد. پس از تهیه جوهر سازگار با مدل دستگاه، آن را با یک سرنگ به کارتریج تزریق می کنند. در مرحله بعدی، کارتریج هواگیری شده و به خوبی تمیز می شود. در نهایت کارتریج نصب شده و محکم می شود. این کار باید توسط تکنسین های تعمیر پرینتر جوهرافشان برادر انجام شود تا مراحل، کامل و بدون ایراد اجرا شوند.

تعمیر چاپگر جوهرافشان برادر در محل

اگر نمی توانید برای تعمیر پرینتر به مرکز تعمیرات مراجعه می کنید، این کار را در محل مورد نظر خود (منزل یا محل کار) انجام دهید. شما می توانید بدون جابجا کردن پرینتر، این دستگاه را تعمیر کرده و بدون هیچ ایرادی از آن استفاده کنید. کافی است با نمایندگی brother تماس بگیرید تا همکاران ما سرویس پذیرش و تحویل در محل پرینتر برادر را به شما ارائه دهند.

به این ترتیب کارشناس به آدرس مورد نظر شما آمده و دستگاه را تحویل می گیرد. سپس پرینتر به مرکز تعمیرات منتقل شده و در آنجا توسط تکنسین های مجرب تعمیر پرینتر جوهرافشان برادر، بررسی و تعمیر می گردد. در نهایت دستگاه بدون ایراد به شما تحویل داده می شود.

تعمیر و تعویض درام پرینتر جوهرافشان برادر

یکی از خدمات تخصصی تعمیر پرینتر جوهرافشان برادر، تعمیر و تعویض درام است. درام، وظیفه پردازش و مشخص کردن جایگاه‌ های جوهر را بر عهده دارد و اگر آلوده شده و یا درست کار نکند، مشکلاتی را در چاپ ایجاد می کند. مثلا ممکن است برگه های چاپ شده لکه داشته و یا آلوده باشند. در این شرایط می توان با تمیز کردن و یا تعمیر و تعویض درام پرینتر برادر، مشکل را برطرف کرد. دقت کنید که پاکسازی و تعمیر درام، نیاز به مهارت داشته و باید توسط تعمیرکاران مجرب انجام شود.

تعمیر مین برد چاپگر جوهرافشان برادر

گاهی باید برای تعمیر پرینتر جوهرافشان برادر و سایر برندها، مین برد را تعمیر یا تعویض کرد. مین برد درواقع هسته اصلی چاپگر است و دستورها و اطلاعات را به دیگر بخش های دستگاه انتقال می دهد. تمامی عملکرد‌های چاپ در پرینتر به این قطعه بستگی دارد و در صورت خرابی آن، دستگاه با مشکلات جدی مواجه می شود. معمولا امکان تعمیر مین برد چاپگر جوهرافشان برادر وجود دارد؛ اما اگر این قطعه سوخته باشد، نیاز به تعویض آن با نمونه جدید است.

تعمیر پاور پرینتر جوهرافشان برادر  

پاور هم یکی از قطعات مهم پرینتر است که جریان و ولتاژ را بین سایر اجزای این دستگاه تقسیم می کند. این بخش میزان ولتاژ مورد نیاز برای انجام فعالیت‌ های هر بخش را تأمین می کند و در صورت آسیب دیدگی، موجب خاموش شدن یا حتی روشن نشدن دستگاه می شود. تیم تعمیرات پرینتر جوهرافشان برادر، تلاش می کنند که تا حد امکان، این قطعه را تعمیر کنند. چنانچه پاور سوخته باشد، راهی جز تعویض پاور نیست.

5/5(1 امتیاز)