اشتراک گذاری

رفع مشکلات پرینترهای بی سیم یا وایرلس

پرینترهای بی سیم در حال حاضر یکی از بهترین گزینه‌های پیش‌رو برای کاربرانی هستند که نیاز به یک چاپگر جمع‌وجور، مرتب و به دور از به‌هم ریختگی دارند. در پرینترهای بی‌سیم خبری از تراکم سیم و کابل نیست و همین ویژگی،‌ آنها را بدل به گزینه‌ای مناسب برای محیط‌های عمومی و اداری نظیر مراکز آموزشی، ادارات، بانک‌ها، فضاهای کوچک و مواردی از این دست کرده‌ است.

با این وجود تجربه نشان داده که کار با این پرینترها نیز به دور از اشکال نیست و در برخی موارد حتی اشکالات پیش آمده در این دستگاه‌ها، بیشتر از پرینترهایی است که از طریق کابل کار می‌کنند. در این مقاله برآنیم تا برخی از رایج‌ترین اشکالات مرتبط با پرینترهای بی سیم یا وایرلس را بررسی کرده و شیوه رفع آنها را شرح دهیم. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر جهت کار با پرینترهای بی سیم می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیر پرینتر برادر تماس بگیرید.

پرینترهای بی سیم

آموزش رفع مشکلات پرینترهای بی سیم

استفاده از کابل برای وصل کردن پرینتر

 در صورتی که پرینت ارسال شده به دستگاه، بدون هیچ دلیل مشخصی متوقف شود، توصیه می‌شود برای رفع اشکال پیش آمده در وهله نخست سعی کنید به کمک یک کابل به پرینتر متصل شوید. این کار به شما کمک می‌کند تا تشخیص دهید که آیا اشکال پیش آمده مربوط به سیگنال مورد استفاده از WiFi است یا خیر.

قرار دادن پرینتر نزدیک مودم یا روتر

توصیه می‌شود پرینترهای بی سیم را جایی نزدیک به مودم یا روتر قرار دهید تا سیگنال های مورد نیاز را به راحتی دریافت کنند. این احتمال وجود دارد که سیگنال های ارسال شده از سوی روتر و مودم، به دلیل مانع شدن برخی از اشیای موجود در محیط به خوبی توسط پرینتر دریافت نشوند. بنابراین توصیه می‌شود اگر پرینتر مورد استفاده خود را جایی در زیر میز یا داخل کمد جای داده‌اید، آن را جا به جا کنید و نزدیک روتر و مودم قرار دهید.

سیستم عامل کامپیوتر

در برخی موارد اشکال پیش امده در پرینترهای بی سیم به دلیل به روز رسانی و آپدیت دستگاه اتفاق می‌افتد. تجربه نشان داده که انتقال از یک سیستم عامل به سیستم عاملی بالاتر – مثلا از ویندوز 8 به ویندوز 10 – می‎تواند وقفه در اتصال ایجاد کند و به روز رسانی نرم افزارها ممکن است بتواند مشکل را حل کند. بنابراین در صورتی که اشکال پیش امده پس از آپدیت سیستم عامل دستگاه‌تان اتفاق افتاده احتمالا دلیل این مشکل همین بروزرسانی باشد.

ری‌استارت پرینترهای بی سیم

اشکالات پیش امده در پرینترهای بی سیم نیز همچون سایر گجت ها و دستگاه‌های هوشمند امروزی گاهی با یک ری استارت ساده برطرف می‌شوند. بنابراین در صورت مواجهه با اشکال در این دستگاه‌ها، یکی از روش های پیشنهادی برای رفع مشکل پیش امده ری استارت کردن است. دستگاه را از برق بیرون بیاورید، یک دقیقه صبر کنید و آن را دوباره وصل و روشن کنید.

بررسی پرینترهای بی سیم موجود در صف

توصیه دیگر جهت رفع اشکالات پیش آمده در پرینترهای بی سیم آن است که پرینتهای موجود در صف را بررسی کنید. وجود یک عملیات پرینت دارای خطا در صف، بقیه پرینتها را نیز منتظر نگه می‎دارد. در این صورت، تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که پرینت دارای خطا را لغو کنید. از طرفی سندی بزرگ با حجم زیاد طبیعتا زمان انتظار طولانی تری را برای دانلود و پردازش به همراه خواهد داشت.

بد نیست بدانید در صورتی که ارسال فایل از طریق گجت های هوشمند امروزی نظیر تلفن همراه، تبلت و … انجام شده باشد، دریافت آن توسط پرینتر، نیاز به زمان بیشتری دارد. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر جهت کار با پرینترهای بی سیم می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیر پرینتر برادر تماس بگیرید.

ریست کردن پرینترهای بی سیم

آخرین روش پیشنهادی برای رفع مشکل پرینترهای بی سیم، ریست کردن آنهاست. درصورتی که هیچ یک از موارد درج شده در بخش فوق، علت اشکال پیش آمده در دستگاه شما نیست، توصیه می‌شود راه‌حل ریست کردن تنظیمات پرینتر را امتحان نمایید. برای این کار، تمامی اطلاعات پرینتر از جمله اطلاعات لاگین وای‎ فای خود را پاک کنید.

توجه داشته باشید که دستورالعمل انجام تنظیم مجدد کارخانه، برای هر پرینتر بر اساس نام و مدل متفاوت است. برای اطلاع از روش ریست کردن دستگاه خود می‌توانید به دفترچه راهنمای آن مراجعه نمایید. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر جهت کار با پرینترهای بی سیم می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیر پرینتر برادر تماس بگیرید.

نمایندگی تعمیرات پرینتر برادر تهران

نمایندگی تعمیرات پرینتر برادر تهران ارائه‌دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌های تعمیر، بهسازی، ترمیم و تعویض قطعات مرتبط با این محصول به متقاضیان است. کاربران انواع پرینتر برادر اعم از جوهرافشان، لیزری، سیاه و سفید، رنگی و … می‌توانند به نمایندگی تعمیرات پرینتر برادر مراجعه کرده و تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با دستگاه خویش را دریافت نمایند. در نمایندگی تعمیر پرینتر Brother تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با این دستگاه نظیر تعمیر کاغذکش پرینتر، تعمیر و تعویض درام پرینتر، تعمیر لیزر پرینتر، تعمیر بلید پرینتر، تعمیر مگنت پرینتر، تعمیر و تعویض رولر، مین برد و … ارائه می‌گردد. آندسته از کاربران چاپگرهای برادر که به هر دلیل امکان جابجایی دستگاه و تحویل آن به تعمیرگاه را ندارند، می‌توانند از سرویس «تعمیر پرینتر در محل» استفاده نمایند.

Rate this post