اشتراک گذاری
  • مقالات
  • علت سفید چاپ کردن پرینتر برادر

علت سفید چاپ کردن پرینتر برادر

چاپ سفید پرینتر، دلایل و راهکارهای این مسئله را در این مقاله بررسی می کنیم. جالب است بدانید که پرینت سفید، گاهی یک آپشن است و نمی توان لزوما آن را ایراد به شمار آورد. با این حال در برخی از موارد، چاپ سفید پرینتر، نشان دهنده بروز یک مشکل یا آسیب دیدگی در دستگاه است و باید به صورت دقیق تر، بررسی شود.

زمانی که برگه ها سفید از پرینتر بیرون می آیند و هیچ محتوایی روی آنها چاپ نمی شود، باید تنظیمات و بخش های دیگر را بررسی کنید. در ادامه دلایل چاپ سفید پرینتر برادر را بررسی کرده و راه حل هایی را برای برطرف کردن این مسئله به شما آموزش می دهیم. اگر با راه حل های ارائه شده موفق به حل مشکل نشدید، می توانید برای دریافت خدمات تخصصی در این زمینه با تیم تعمیر پرینتر در نمایندگی برادر مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

سفید چاپ کردن پرینتر برادر

دلایل چاپ سفید پرینتر برادر

 دلیل  اصلی چاپ سفید در چاپگرهای تمامی برندها، فعال بودن این قابلیت در تنظیمات است. به عبارت بهتر می توان گفت که این ویژگی، یک قابلیت کمکی است که برگه ها را از یکدیگر جدا می کند. مثلا اگر تنظیمات را انجام دهید، دسته های 5 تایی چاپ شده با یک کاغذ سفید از هم جدا می شوند تا جدا کردن آنها راحت تر باشد. بنابراین اگر پرینتر شما برگه های سفید هم چاپ می کند، اول مطمئن شوید که این قابلیت فعال نیست و سپس موارد دیگر چک کنید.

دلیل دیگر چاپ سفید پرینتر برادر و دیگر برندها ویروسی شدن سیستم رایانه ای که دستگاه به آن وصل شده است، می باشد. توضیح این که برخی از ویروس ها دستگاه های جانبی متصل به رایانه ها را نیز تحت تاثیر قرار داده و مشکلاتی را در عملکرد آنها ایجاد می کنند. البته دقت کنید که قدیمی بودن فریمور چاپگر هم می تواند باعث بروز این مشکل شود. گاهی هم درایور پرینتر و دستگاه کپی ایراد دارد و به همین دلیل، تنظیمات اعمال شده به درستی اجرا نمی شوند.

راهکارهای رفع مشکل پرینت سفید در چاپگر برادر  

اسکن رایانه و ویروس کشی سیستم

یکی از اقداماتی که به حل مشکل چاپ سفید پرینتر brother کمک می کند، اسکن کردن و ویروس کشی سیستم است. حتما پیش از هر اقدام دیگری، لپ تاپ یا کامپیوتر را با یک آنتی ویروس قوی، اسکن کنید. اگر بعد از انجام این کار مشکل حل نشد، روش هایی را که در ادامه معرفی می کنیم اجرا نمایید.

این آموزش را از دست ندهید : آموزش اتصال پرینتر به وای فای

به روز رسانی فریمور پرینتر

اقدام کاربردی دیگر برای حل مشکل پرینت سفید در چاپگر برادر، بروز رسانی فریمور است. برای این منظور، باید وارد وب سایت سازنده پرینتر شده و مدل دستگاه را جستجو و فایل مناسب را دانلود کنید. معمولا با آپدیت کردن فریمور، مشکل چاپ سفید و بسیاری ایرادات دیگر برطرف می شوند. دقت کنید که تنها از سایت های معتبر استفاده کرده و به هیچ عنوان فایل مورد نظرتان را از وب سایت های ناشناس دانلود نکنید.

حذف و نصب مجدد درایورهای پرینتر

گاهی باید برای حل مشکل چاپ سفید پرینتر برادر، درایورها را حذف کرده و مجددا آنها را نصب نمایید. قدیمی بودن درایور یا نصب معیوب آن، مشکلاتی را در عملکرد چاپگر ایجاد می کند که چاپ سفید، یکی از آنهاست. برای حذف و نصب مجدد درایور، باید اول کابل USB را از پشت دستگاه جدا کنید. بعد Control Panel را باز کرده و گزینه Program And Features را انتخاب نمایید. بعد از پیدا کردن نام چاپگر خود، گزینه Uninstall را بزنید و درایور را پاک کنید. پس از آن باید سیستم را ریستارت کرده و پس از راه اندازی مجدد، فایل درایور جدید را دانلود و نصب نمایید. چنانچه پس از انجام دادن این مراحل باز هم شاهد چاپ برگه سفید بودید، بهتر است از یک تعمیرکار برای بررسی و تعمیر تخصصی پرینتر خود کمک بگیرید.

ایو بخون حتما به کارت میاد : كنسل كردن دستور پرينت

5/5(1 امتیاز)