اشتراک گذاری

آموزش تعویض تونر فتوکپی

تونر، پودری خاص با فشردگی و غلظت زیاد است که در شارژ کارتریجِ فتوکپی یا پرینترهای لیزریِ به کار می رود. تونر توسط قطعه‌ درام -که به روش الکترواستاتیکی شارژ شده منتقل میشود و طی فرآیند چاپ، توسط رولرهای داغ‌شده به کاغذ می چسبد. تونر فتوکپی یکی از قطعاتی است که اگر با شیوه تعویض آن آشنا شوید می توانید براحتی آنرا شارژ یا تعویض کنید.

همانطور که می دانید تونر ماده اصلی برای چاپ در دستگاه های فتوکپی است که پس از مدتی نیاز به تعویض دارد. این ماده در محفظه ای قرار دارد که به آن کارتریج می گویند. در تعویض تونر می بایست نکاتی را رعایت کنید چراکه عدم توجه به آنها ممکنست عملکرد دستگاه را با مشکل مواجه کند.

لذا برای جلوگیری از چنین مشکلاتی می توانید از متخصصان شرکت مربوطه کمک بخواهید یا با ما در مراحل آموزش تعویض تونر فتوکپی همراه باشید. اما قبل از آن با یکی از مشکلات رایج در تونر ها آشنا می شویم :

آموزش تعویض تونر فتوکپی

آموزش تعویض تونر فتوکپی در چند گام

در صورتیکه تونر فتوکپی شما نیاز به تعویض دارد می توانید در آموزش تعویض تونر فتوکپی به شیوه زیر عمل کنید :

1- پوشش جلو دستگاه کپی را باز کنید.

2- سینی کارتریج را بیرون بکشید.

3- کارتریج تونر مورد نظر را مستقیم به طرف بالا کشیده و از دستگاه خارج کنید.

4- کارتریج جدید را آماده کنید.

5- نوار روی مواد بسته بندی را جدا کنید.

6- کارتریج تونر را بیرون بکشید.

7- کارتریج تونر را چند بار تکان دهید تا تونر در داخل کارتریج به صورت یکنواخت پخش شود.

8- کارتریج تونر را نصب کنید. توجه کنید که هر رنگ کارتریج تونر در سینی کارتریج تونر، شکاف خود را دارد و این سینی با یک برچسب رنگی مربوطه نشان داده می شود.

9- سینی کارتریج تونر را به عقب فشار دهید تا در جای خود قرار بگیرد.

10- درپوش را ببندید.

مشکلات رایج کارتریج یا تونر

قبل از آموزش تعویض تونر فتوکپی لازمست به مشکلات رایج توجهی داشته باشید و در جهت رفع آن باشید. در غیر اینصورت اقدام به تعویض تونر نمائید.

معمولا مشکلات کم، خالی شدن یا بد عمل کردن تونر ممکن است برای دستگاه کپی رخ بدهد.

1) اگر تونرها کم یا خالی شده باشند، ساده ترین راه حل تعویض آن هاست.

2) اگر تونرها عملکرد درستی نداشته باشند یکی از دو روش زیر باید انجام شود:

مشکل سازنده :

ممکن است کارتریجی که خریداری شده دچار نقص و اشکال باشد که باید جهت تعویض به سازنده برگردانده شود.

مشکل ناسازگاری :

اغلب دستگاه های کپی از تونر مشخصی استفاده می کنند. در صورتی که از تونر ناسازگار استفاده شود، نتیجه ی کار بی کیفیت است و کپی مطلوبی به دست نخواهد آمد.

تعمیر فتوکپی برادر

نمایندگی برادر مجهز به پیشرفته ترین ابزارآلات تعمیر و خبره ترین متخصصان این حوزه است. او موفق به ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات در حیطه آموزش ، ترمیم، تعمیر، بازیابی و بهبود محصولات برادر گشته است. خدمات ارائه شده در نمایندگی برادر منجمله آموزش تعویض تونر فتوکپی که در این مقاله به آن پرداخته شد ، توسط تیمی از کارشناسان متخصص انجام می‌پذیرد تا در کنار تجهیزات پیشرفته و خدمات متنوع، این مرکز موفق به ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات به کاربران خویش گردد.

مدیریت این مرکز به سبب اطمینان از تخصص و دانش کادر فنی حاضر در این مجموعه، تمامی خدمات ارائه شده توسط کارشناسان خویش را گارانتی و ضمانت نموده است. کارشناسان حاضر در نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی برادر به دلیل حضور در دور‌ه های تخصصی و دارا بودن مدارک بین المللی، قادر به رفع تمامی عیوب و اختلالات ایجاد شده در محصولات این برند پرطرفدار و محبوب می باشند.

تمامی سرویس‌های ارائه شده در این مرکز مبتنی بر اصول و استانداردهایی است که از سوی شرکت های سازنده مطرح شده اند. شما کاربران گرامی با برقراری تماس با این مرکز، می توانید از مجموعه سرویس های متنوع نمایندگی مورد بحث بهره مند شوید.

Rate this post