اشتراک گذاری

تفاوت فکس اینترنتی و سنتی

باورتان می شود؟ فکس هنوز وجود دارد! حتما باید تعجب کنید که با پیشرفت همه جانبه تکنولوژی چگونه هنوز فکس وجود دارد، اما باید بدانید اینترنت جای این دستگاه های پر هزینه را گرفته و امروز ما با موضوع بررسی تفاوت فکس اینترنتی و سنتی در خدمت شما هستیم.

هزینه هایی که فکس روی دست یک مجموعه گسترده و پیچیده می گذاشت واقعا قابل توجه بود. در مقابل دریافت فکس ها توسط مخاطب باید اغلب به صورت تلفنی بررسی می شد و امنیت اسناد و نامه های محرمانه نیز حفظ نمی شد. در مقابل دستگاه های بزرگ فکس، امروز برای فکس کردن اسناد تنها به یک حساب کاربری روی سرویس های ارائه دهنده فکس ابری نیاز دارید. سریع، کم هزینه و امن.

تفاوت فکس اینترنتی و سنتی

تفاوت فکس اینترنتی و سنتی در چیست؟

دستگاه های بزرگ گران قیمت، تعداد زیادی کاغذ و اسنادی که مشخص نیست در مقصد به دست چه کسی خواهند رسید. این ها ویژگی های دستگاه های فکس سنتی است. تفاوت فکس اینترنتی و سنتی در همه چیز است! فکس ابری، امن است، هیچ فضایی اشغال نمی کند، برای بایگانی اسنادش لازم نیست «کاغذ» ذخیره کنید و بسیار سریع تر و مطمئن است.

با ما همراه باشید تا در ادامه به تفصیل این تفاوت ها را بررسی کنیم و ببینیم چه عواملی فکس های اینترنتی را از سنتی ها برتری می دهند؟

امنیت حداکثری

زمانی که از فکس اینترنتی یا ابری استفاده شود، کاربران باید برای ارسال و دریافت فکس وارد حساب کاربری خود شوند. بنابراین دیگر فکس به صورت خودکار چاپ نمی شود تا هر کسی با رد شدن از کنار دستگاه بتواند به فکس های دریافتی دسترسی داشته باشد.

به این ترتیب سازمان ها و مجموعه هایی که اسناد و مدارک محرمانه را توسط فکس ارسال می کنند می تواند با خیالی راحت از فکس اینترنتی استفاده کنند. فایل هایی که توسط فکس اینترنتی دریافت شده را نیز می توان به راحتی روی سیستم ذخیره کرد و حتی از بانک داده های اینترنتی نیز خارج نمود.

 برای تعمیر فکس Brother خود کلیک کنید

کاهش هزینه ها

اولین تفاوت بین این دو که بیشتر از همه چیز به چشم می آید حذف شدن دستگاه غول پیکر فکس است. بعد از حذف این دستگاه و هزینه هایش، پاک شدن ردیف های کاغذ و جوهر از فاکتور، مهمترین هزینه هایی هستند که فشارشان از روی مجموعه برداشته می شود.

به غیر از این هزینه های مستقیم باید توجه کرد که زمان و انرژی که باید خرج بایگانی کردن کاغذها می شد نیز از بین می روند. این مسئله هم می تواند محل توجه باشد که حذف کاغذ از فرایند فکس، کمک قابل توجهی هم به طبیعت می کند.

از هر نقطه ای فکس بفرستید

از اداره خارج شدید و فراموش کردید یکی از مدارک را فکس کنید؟ وسط مرخصی و سفر تفریحی هستید و از شما می خواهند تعدادی از مدارکی که دست شماست را برایشان ارسال کنید؟ شاید هم دور از جان روی و زیر پتو دوران نقاهت خود را می گذرانید و مجموعه لنگ یک برگه کاغذ مانده! احتمالا این جملات شما را یاد تبلیغات های بی مزه می اندازد، اما خب با حقیقت چه کنیم؟

یک تفاوت اینجاست که دیگر مهم نیست کجا هستید و برای فکس فرستادن حتما به دستگاهش نیاز ندارید. از هر جای دنیا به وسیله تلفن، کامپیوتر، لپ تاپ یا حتی ساعت هوشمندتان می توانید فکس ارسال کنید!

اصلا بیایید یک طور دیگر به قضیه نگاه کنیم. با این امکانات بسیاری از کارمندان می توانند به صورت دور کاری مشغول باشند و ما یک لیست بلند بالای دیگر خواهیم داشت که به موارد صرفه جویی در هزینه اضافه کنیم.

امکانات سیستمی

زمانی که با کاغذ سر و کار دارید، بایگانی، دسته بندی، نگهداری و جستجوی اطلاعات همه و همه از شما وقت و انرژی قابل توجهی می گیرد. تفاوت فکس اینترنتی و سنتی اینجاست که با وجود فکس ابری، به راحتی می توانید هر سند یا فایل جدید را به پوشه های از قبل تعیین شده انتقال دهید و با تایپ تنها چند عبارت آن ها را پیدا کنید.

همچنین دیگر دردسرهای مکان و شرایط نگهداری مقدار قابل توجهی کاغذ را نخواهید داشت. یک قابلیت مهم دیگر فکس اینترنتی این است می توانید فکس های اینترنتی اشتباه ارسال شده را پاک کنید. در صورتی که تنها راه از بردن فکس اشتباه چاپ شده، بیرون کشیدن آن از دست کسی است که در مقصد اشتباه شما، آن را به صورت چاپ شده در دست دارد!

در نهایت شما با استفاده از فکس اینترنتی می توانید در آن واحد یک سند یا فایل را با یک بار دریافت کردن، بدون هیچ هزینه ای در اختیار هر تعداد کارمند که می خواهید بگذارید. یک تفاوت این است که فرقی نمی کند که کارمند شما درست پشت میز کناری باشد یا در خانه اش در یک استان یا حتی کشور دیگر.

کلام آخر

برای استفاده از خدمات فکس اینترنتی یا ابری می توانید به سایت سرویس های ارائه دهنده فکس اینترنتی مراجعه کنید. از اینکه تا انتهای این مطلب همراه ما بودید سپاس گزاریم.