اشتراک گذاری

تعمیر فیش پرینتر

با وجود اینکه فیش پرینتر کمتر دچار خرابی می شود، اما در برخی مواقع ممکن است با مشکلاتی روبرو شده و باید برای تعمیر فیش پرینتر اقدام نمایید. به منظور تعمیرات فیش پرینتر باید ابتدا دستگاه را به دقت عیب یابی کرده و با توجه به نوع و شدت ایراد، برای رفع آن بکوشید.

چنانچه آسیب های وارد شده به دستگاه جزئی باشند، می توانید آن را به سرعت تعمیر کنید. اما در صورتی که ایرادات گسترده بوده و عملکرد کلی دستگاه دچار اختلال شده باشد، باید سریعا از تکنسین های ماهر تعمیرات پرینتر در این زمینه درخواست کمک کنید.

تعمیر فیش پرینتر

عملکرد و قطعات فیش پرینتر

پیش از آنکه به تعمیر فیش پرینتر بپردازیم، لازم است مختصری راجع به فیش پرینتر و عملکرد آن صحبت کنیم. فیش پرینتر دستگاهی بوده که به وسیله حرارت قادر به چاپ روی کاغذ است و در تمام فروشگاه ها کاربرد دارد.

این دستگاه از انواع مختلفی برخوردار بوده که از طریق پورت های مختلف می توان آن را به صندوق های فروشگاهی یا کامپیوتر متصل نمود. با توجه به اینکه فیش پرینتر با سرعت بالایی چاپ کرده و هزینه آن نیز پایین است، بازدهی بالایی داشته و اغلب کاربران به دنبال استفاده از این دستگاه مقرون به صرفه هستند.

در برخی از مدل های فیش پرینتر برش دهنده خودکار وجود دارد و از گیر کردن کاغذ در دستگاه جلوگیری می کند. این دستگاه نصب راحتی داشته و بسیار بی صدا کار می کند و به آسانی با سایر برنامه های فروش مچ می شود. چنانچه هد فیش پرینتر دچار خرابی شود، قابل تعمیر نبوده و باید آن را تعویض کنید.

تعمیر مشکلات رایج فیش پرینتر

فیش پرینتر ممکن است با مشکلاتی مواجه شود و نیاز به تعمیر فیش پرینتر داشته باشید. در این بخش ایرادات متداولی که در این دستگاه رخ می دهد، اشاره می کنیم:

در برخی مواقع فیش پرینتر روشن نمی شود و باید برد آن را مورد بررسی قرار داده و سپس برای تعمیر یا تعویض آن اقدام نمایید.

ممکن است فیش پرینتر از ارتفاع سقوط کرده و دچار آسیب شود.

با ریختن آب یا مایعات روی فیش پرینتر، دستگاه روشن نشده و قطعات داخلی آن دچار سوختگی می شوند.

ایراد دیگری که ممکن است در فیش پرینتر ایجاد شود، عدم چاپ کامل نوشته ها روی کاغذ است. در این شرایط لازم است هد یا سوزن دستگاه را مورد بررسی قرار دهید.

گاهی اوقات فیش پرینتر به کامپیوتر وصل نمی شود و باید اتصالات و نرم افزار آن ها را بررسی کنید.

وجود اختلال در عملکرد اینترنت دستگاه، می تواند از مودم داخل پرینتر باشد.

ممکن است یو اس بی دستگاه به درستی کار نکند. بنابراین باید آن را با دقت مورد بررسی قرار داده و تمیز کنید.

روش تعمیرات فیش پرینتر

با وجود اینکه فیش پرینتر طول عمر بالایی دارد و به زودی دچار استهلاک و خرابی نمی شود، اما ممکن است در برخی مواقع نیاز به تعمیرات فیش پرینتر داشته باشید. فیش پرینتر دارای ابعاد کوچکی بوده و فضای زیادی را اشغال نمی کند. همچنین می توانید از این دستگاه بدون شارژ و سرویس استفاده کنید.

تکنسین ها ابتدا دستگاه را به طور کامل بررسی می کنند و برای صرفه جویی در هزینه ها، اولویت را بر تعمیر دستگاه قرار می دهند. در صورتی که قطعات فیش پرینتر قابل تعمیر باشد، آن را تعمیر کرده و در غیر این صورت قطعات آسیب دیده را با نوع جدید آن تعویض می کنند.

5/5(1 امتیاز)