اشتراک گذاری
  • مقالات
  • راهنمای خرید دستگاه پلاتر

راهنمای خرید دستگاه پلاتر

اگر قصد خرید دستگاه پلاتر دارید، بهتر است پیش از انتخاب، راهنمای پیش رو را مطالعه کنید. دستگاه های پلاتر موجود در بازار، دارای مدل های متنوعی هستند و برندهای مختلفی اقدام به تولید و عرضه آنها کرده اند. این تنوع بالا، انتخاب پلاتر را برای خریداران دشوار کرده است. برای این که عملکرد بهتری در حوزه چاپ نقشه ‌ها، کاغذهای بزرگ، طرح‌ های گرافیکی، بنرهای تبلیغاتی و … داشته باشید، به یک دستگاه پلاتر با کیفیت و خوب نیاز دارید؛ اما اگر ویژگی های این دستگاه و تفاوت مدل های مختلف آن را نشناسید، قادر به انتخاب و خرید دستگاه پلاتر خوبی نخواهید بود.

ممکن است مبلغ بالایی را صرف خرید پلاتر کنید، اما دستگاه به اندازه کافی کارایی نداشته باشد. در ادامه معیارها و فاکتورهای مهم برای خرید یک دستگاه پلاتر خوب و کاربردی را به شما معرفی می کنیم تا بهترین انتخاب را داشته باشید. برای دریافت راهنمایی و مشاوره رایگان هم می توانید با نمایندگی برادر در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید؛ کارشناسان تعمیرات دستگاه کپی پاسخگوی شما هستند.

راهنمای خرید دستگاه پلاتر

ویژگی های مهم در خرید دستگاه پلاتر

برای چاپ کردن بنرهای تبلیغاتی و هر نوع محتوای دیگری در ابعاد بزرگ تر، نمی توان از پرینترهای معمولی استفاده کرد. صاحبان چنین مشاغلی به پلاتر نیاز دارند تا با استفاده از این دستگاه، محتوای مورد نظرشان را در ابعاد بزرگ چاپ کنند. اما خرید دستگاه پلاتر به سادگی خرید پرینتر نیست و نیاز به دقت بیشتری دارد. اگر دنبال یک دستگاه پلاتر هستید، برای انتخاب بهترین مدل باید معیارهای زیر را مد نظر داشته باشید.

قیمت دستگاه پلاتر

قیمت یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که باید پیش از خرید دستگاه پلاتر و هر دستگاه دیگری به آن توجه کنید. پلاترها بسته به مدل و کیفیت ساخت، با قیمت های مختلفی در بازار عرضه شده اند. به طور متوسط میتوان گفت که برای خرید یک پلاتر، به مبلغی بیشتر از 80 میلیون تومان نیاز دارید.

تعداد قابلیت‌ ها، نوع کاربری، اندازه دستگاه، تعداد رنگ ‌های دستگاه و بسیاری ویژگی های دیگر در تعیین قیمت یک دستگاه پلاتر تاثیرگذار هستند. با توجه به قیمت بالای این دستگاه، لازم است فاکتورهای بعدی را نیز با دقت مطالعه کرده و پیش از خرید، آنها را به خوبی چک کنید.

کارایی پلاتر

مورد دومی که باید پیش از خرید دستگاه پلاتر به آن توجه کنید، کارایی آن است. درواقع شما باید مشخص کنید که پلاتر را دقیقا برای چه کاری می خواهید. پلاترهای مختلفی در بازار وجود دارند که هریک برای کاربری خاصی طراحی شده اند. به عنوان مثال افرادی که کار هنری انجام می دهند، نیاز به نوع خاصی از پلاتر دارند که برای چاپ برندهای تبلیغاتی چندان مناسب نیست. بنابراین اول مشخص کنید که برای چه کاری از پلاتر استفاده می کنید و پس از آن، مناسب ترین مدل را انتخاب و خریداری کنید.

اندازه پلاتر

پس از انتخاب نوع کارایی و قیمت، برای خرید دستگاه پلاتر باید به اندازه و ابعاد آن توجه کنید. اگر دستگاهی بزرگ تر از فضایی که دارید تهیه کنید، با مشکلات جدی مواجه خواهید شد. از طرفی با توجه به حساس بودن قطعات این دستگاه، امکان قرارگیری آن در فضای باز نیز وجود ندارد. بنابراین بهتر است با توجه به فضای محل کارتان، دستگاه های کوچک تر را در اولویت انتخاب قرار دهید.

کیفیت چاپ پلاتر چقدر است؟

فاکتور بسیار مهم دیگر در خرید دستگاه پلاتر، کیفیت چاپ آن است. به طور مثال اگر می‌خواهید بنرهای تبلیغاتی بسیار باکیفیت را چاپ کنید، باید از پلاترهایی که کیفیت بالایی دارند استفاده کنید. برای اطلاع از کیفیت پلاتری که قصد خرید آن را دارید، باید به عدد DPI در مشخصات دستگاه دقت کنید. در واقع هر چه اندازه DPI اعلام شده در مشخصات فنی دستگاه بیشتر باشد، کیفیت پلاتر بالاتر بوده و به تبع آن، قیمت بیشتری هم دارد.

سرعت چاپ پلاتر

در صورتی که حجم کاری بالایی دارید و زیاد از پلاتر استفاده می کنید، باید دستگاهی با سرعت چاپ بالا خریداری کنید. سرعت پلاتر بر اساس متر مربع بر ساعت اندازه گیری می ‌شود و یکی از مهم ترین فاکتورها در خرید دستگاه پلاتر به شمار می رود. درواقع این عدد به شما می گوید که دستگاه در طول یک ساعت، چند متر مربع را چاپ می کند.

راه‌ های ارتباطی پلاتر

پیش از خرید پلاتر، مطمئن شوید که راه های ارتباطی آن برای نوع کاری که انجام می دهید کافی است. به عنوان مثال ممکن است بخواهید به صورت بی سیم به دستگاه وصل شده و یا آن را به اشتراک بگذارید. لذا بهتر است به قابلیت هایی همچون وایرلس توجه کرده و مطمئن شوید دستگاهی که قصد خرید آن را دارید، از تعداد مناسب درگاه ‌USB و  LAN برخوردار است. در غیر این صورت برای وصل کردن پلاتر به کامپیوتر و دیگر روش های ارتباطی با مشکل مواجه خواهید شد.

 

5/5(1 امتیاز)