اشتراک گذاری

چگونه حافظه پرینتر را پاک کنیم؟

چگونه حافظه پرینتر را پاک کنیم؟ برای پاک کردن حافظه پرینتر، شما می توانید به چند طریق اقدام کنید. اما قبل از پرداختن به این موضوع بد نیست بدانید حافظه پرینتر چیست و چه کاربردی دارد. حافظه پرینتر که به آن (RAM) گفته می شود، یک حافظه موقت قرار گرفته در چاپگر است. این حافظه با حافظه های موجود در لپ تاپ و کامپیوتر متفاوت است. در تمامی پرینترها از حافظه رم استفاده شده که یک حافظه موقت محسوب می شود. البته برخی از آنها نیز قابلیت ارتقا دارند و به واسطه آن می توان سرعت چاپ را به طور قابل توجهی افزایش داد.

این حافظه برای ذخیره و پردازش امور مربوط به دستورات پرینت که از طریق کامپیوتر و لپ تاپ به چاپگر ارسال می شوند، مورد استفاده قرار می گیرد. گاهی که این حافظه پر می شود، دیگر نمی توانید فایل های بعدی را برای چاپ آماده کنید. در چنین شرایطی، پرینتی انجام نمی شود و معمولاً ارورهایی مبنی بر مجاز نبودن ارسال دستور پرینت نمایش داده می شود. به طور کلی اگر حافظه موقت پرینتر که به آن قرقره چاپ یا Spool گفته می‌شود، پر شود، پرینت انجام نشده و برای چاپ اسناد باید نسبت به حذف کردن و پاک کردن حافظه اقدام کنید. امام چگونه باید این کار را انجام داد؟ با ما همراه باشید تا راهکارهای رفع این مشکل را بررسی کنیم.

پاک کردن حافظه پرینتر

راهکارهای پاک کردن حافظه پرینتر

شاید پاک کردن صف انتظار پرینت در مدل های مختلف پرینترها متفاوت باشد اما به طور کلی می توان از راهکارهای زیر برای رفع مشکل پرینت نگرفتن و پاک کردن حافظه پرینتر استفاده کرد. در اکثر پرینترهای برادر این راهکارها مثمر ثمر بوده است. لغو چاپ، ریست کردن دستگاه و پاک کردن حافظه دستگاه سه راهکار قابل توجه در این زمینه هستند.

لغو دستورات چاپ

اولین راهکار برای حذف حافظه، لغو تمامی پرینت های در صف چاپ است. جهت انجام این کار به کنترل پنل کامپیوتر رفته و گزینه Devices and printers  را انتخاب کنید. در مرحله بعد باید پرینتر خود را در میان دستگاه های متصل به کامپیوتر انتخاب کرده و راست کلیک کنید. از بین گزینه ها، گزینه See What’s Printing باز کرده و در منوی جدید Cancel all document را انتخاب کرده و سپس گزینه YES را بزنید.

پس از انجام این مراحل، تمامی فایل های در صف چاپ، لغو می شوند و در نتیجه حافظه پرینتر خالی می گردد. در پرینترهای تحت شبکه باید این مراحل را در تمامی کامپیوترهای متصل به چاپگر انجام دهید.

پاک کردن حافظه پرینتر از طریق ریست کردن

ریست کردن در اغلب دستگاه های دارای حافظه موقت روش مطمئنی برای حذف داده ها است. در پرینتر نیز یکی از راه های پاک کردن حافظه، انجام ریست یا راه اندازی مجدد پرینتر است. البته این کار در صورتی انجام می شود که پاک کردن حافظه از طریق ویندوز موفقیت آمیز نباشد. برای پاک کردن حافظه پرینتر از این طریق، ابتدا دستگاه را خاموش کرده و پریز آن را از برق جدا کنید.

چند لحظه صبر کرده تا پرینتر کاملاً تخلیه شود. سپس دستگاه را مجدداً به برق متصل کرده و روشن کنید. در اینجا باید صبر کنید تا دستگاه مراحل راه اندازی خود را آغاز کرده سپس اقدام به ارسال دستور چاپ به پرینتر کنید.

پاک کردن اطلاعات در حافظه پرینتر

بعضی از پرینترهای برادر و دیگر برندها، این قابلیت را دارند که اطلاعات تنظیمات پرینتر را در حافظه بلند مدت ذخیره می‌کنند. به عبارت دیگر برخی از چاپگرها علاوه بر حافظه موقت، دارای حافظه بلند مدت نیز هستند. این حافظه جزء حافظه های پایدار است که حتی اگر دستگاه را از برق جدا کنید، اطلاعات آن پاک نمی شود. این اطلاعات شامل تنظیمات شبکه و تنظیمات کاغذ است.

فرآیند پاک کردن حافظه پرینتر، بر اساس نوع برند و مدل پرینترها تغییر می‌کند. در برخی از مدل ها کلیدی با نام GO این کار را انجام می دهند. اگر در هنگام REBOOT شدن دستگاه این کلید را نگه دارید، حافظه پرینتر ریست می شود.

نمایندگی پرینتر برادر

نمایندگی پرینتر برادر مفتخر است سؤالات و مشکلات شما را در خصوص استفاده از پرینتر و رفع مشکلات آن پاسخ دهد. این مرکز در تمامی ایام هفته فعال بوده و کارشناسان هر لحظه آمادگی ارائه خدمات و برطرف کردن نیازهای شما را دارند. رفع مشکل پرینت نگرفتن دستگاه، رفع مشکل سیاه شدن برگه، تعمیر مین برد، تعمیر درام، تعویض کارتریج، رفع مشکل گیر کردن کاغذ در پرینتر، شارژ کارتریج، تعمیر فیوزینگ و تعمیر یونیت لیزر برخی از خدمات تخصصی این مرکز به شمار می روند. این نمایندگی جهت ارائه خدمات باکیفیت، در زمان تعمیر، خدمات سرویس و پاکسازی داخلی دستگاه را نیز انجام می دهد.

Rate this post