اشتراک گذاری

چگونه درام دستگاه کپی را تمیز کنیم؟

درام یکی از قطعات اصلی و تأثیرگذار در دستگاه‌های کپی است که خرابی و کثیفی آن تأثیر بسزایی در افت کیفی چاپ خواهد داشت. به باور برخی از کارشناسان درام دستگاه فتوکپی، در واقع قلب این دستگاه محسوب می‌شود. درام فتوکپی در اصل غلطکی فلزی است که با لایه‌ای از مواد حساس به نور پوشانده شده است.

جهت کامل شدن فرآیند چاپ، لازم است تا درام چندین بار توسط قطعه‌ی بلید تمیز شده، با یون‌ها شارژ شده و در مقابل فوتون‌های نوری قرار گیرد تا با پاشیده شدن ذرات تونر به آن، صفحه کاغذی به طور کامل چاپ شود. در شرایطی که درام فتوکپی به دلیل کثیفی، وظیفه خود را به درستی انجام ندهد، فرآیند چاپ نیز با اشکال مواجه شده و این موضوع در نهایت سبب چاپ خطوط نابهنجاری در برگه‌ها خواهد شد.

همین موضوع سبب شده تا تمیز کردن درام بدل به یکی از سرویس‌های تخصصی مرتبط با دستگاه‌های کپی گردد. باید توجه داشت که برخی از درام ها را می‌توان تمیز کرد؛ این در حالیست که برخی از آن‌ها را باید به دست سازنده تعویض گردند. در این مقاله برآنیم تا شیوه تمیز کردن درام دستگاه کپی را با شما کاربران گرامی به اشتراک بگذاریم.

تمیز کردن درام دستگاه کپی برادر

آموزش تمیز کردن درام دستگاه کپی

اگر از کاربران دستگاه‌های کپی برادر و یا سایر برندهای موجود در بازار هستید می‌توانید با دنبال کردن مقاله‌ی پیش رو، روش تمیز کردن درام دستگاه کپی را فرا بگیرید. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر در این رابطه و یا دریافت سرویس مرتبط با تمیز کردن و تعویض درام دستگاه کپی برادر می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی برادر تماس بگیرید.

برای تمیز کردن درام دستگاه کپی ابتدا دستگاه کپی خود را خاموش کرده و آن را از برق بکشید. (نکته: از سرویس درام در زمان روشن بودن دستگاه کپی اکیداً خودداری کنید. این کار ممکن است منجر به وارد شدن شوک به دستگاه و در نهایت خرابی دستگاه کپی گردد). درب دستگاه کپی را باز کنید. با باز کردن درب، احتمالا دیاگرامی از کپی در درب مشاهده کنید. (در غیراینصورت به دفترچه راهنمای دستگاه کپی مراجعه کنید).

درام دستگاه را پیدا کنید. در بیشتر دستگاه های کپی، درام به تونر کارتریج متصل شده است. تونر کارتریج را از دستگاه خارج کنید. نوار میلار داخل دستگاه –که یک نوار با تیغه پلاستیکی یا لاستیکی است- را پیدا کنید. با استفاده از نوار میلار، سطح درام دستگاه کپی را تمیز کنید. این کار به برداشته شدن تونر اضافی از سطح درام کمک می‌کند. با این کار تمیز کردن درام به پایان می‌رسد. شما می‌توانید درام را جای‌گیر کرده، درب دستگاه را ببندید و آن را روشن کنید.

تعویض درام دستگاه کپی برادر

در برخی شرایط میزان کثیفی و خرابی پیش آمده در درام دستگاه کپی به میزانی است که تمیز کردن درام تأثیری نخواهد داشت. در این شرایط نیاز است تا با تهیه‌ی یک نمونه نو و اورجینال جهت تعویض درام دستگاه کپی اقدام نمایید. تعویض درام دستگاه کپی با طی مراحلی چون جداسازی قفل محور درام، باز کردن مجموعه سیم شارژ، گردگیری و تمیز کردن و در نهایت گریس‌کاری دنده‌ها و قفل محور انجام می‌پذیرد.

در صورت عدم آشنایی با انجام این کار می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیر دستگاه کپی برادر تماس گرفته و درخواست خود مبنی بر نیاز به دریافت سرویس تعویض درام دستگاه کپی برادر را ثبت نمایید. شایان ذکر است کلیه خدمات ارائه شده توسط کارشناسان نمایندگی برادر – جز در مواردی معدود- مشمول گارانتی و ضمانت است.

نمایندگی تعمیر فتوکپی برادر

نمایندگی دستگاه فتوکپی برادر با تجهیز فضایِ خویش به پیشرفته ترین ابزارآلات تعمیر و فراخوانی زبده‌ترین همکارانِ این حوزه، موفق به ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات در حیطه ترمیم، تعمیر، بازیابی و بهبود محصولات برادر گشته است. این مرکز در بخش فروش، عرضه‌کنندۀ محصولات این برند و در پارت تعمیر، ارائه دهندۀ خدمات پس از فروش است.

تمامی خدمات ارائه شده در نمایندگی رسمی برادر توسط تیمی از کارشناسان متخصصِ دو حوزه فروش و تعمیر انجام می‌پذیرد و تلفیق این دو مجموعه، -یعنی «کارشناسان متخصص» و «امکانات و تجهیزات حرفه‌ای»- سبب گشته تا این مرکز موفق به ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات به کاربران خویش گردد.

Rate this post