اشتراک گذاری
  • مقالات
  • تعمیر لیزر دستگاه کپی برادر

تعمیر لیزر دستگاه کپی برادر

زمانی که دستگاه کپی برادر دچار مشکل می شود تعمیرکار باید با عیب یابی دقیق و تخصصی ایراد را تشخیص دهد تا بتواند به صورت دقیق دستگاه را تعمیر کند. یکی از قطعات اصلی دخیل در کپی گرفتن اسناد، لیزر است. لیزر در واقع همان نور دستگاه کپی است که در فرایند چاپ تاثیر مستقیم دارد. تعمیر لیزر دستگاه کپی برادر یکی از خدمات تخصصی است که برای ارائه آن به مهارت و دانش بالایی در خصوص این دستگاه ها نیاز است.

خرابی لیزر را می توان با دنبال کردن یک سری نشانه ها تشخیص داد. سپس بر اساس همین نشانه ها و تایید خرابی یونیت لیزر، تعمیر لیزر فتوکپی برادر را انجام داد. در نمایندگی برادر مرکز سخت افزار ایران به عنوان مرکز تخصصی تعمیر دستگاه های کپی این برند، تعمیرات این قطعه توسط بهترین و کاربلدترین تعمیرکاران انجام می شود. در این مقاله به بررسی نشانه های خرابی لیزر و مشکلاتی که به دنبال از کار افتادن این قطعه در دستگاه کپی به وجود می آید می پردازیم تا ببینیم روند تعمیر لیزر دستگاه کپی برادر چطور پیش می رود.

تعمیر لیزر دستگاه کپی برادر

هزینه تعمیر لیزر دستگاه کپی برادر

هزینه تعمیر لیزر کپی brother، بسته به شرایط این قطعه و میزان خرابی و نوع مشکلی که دارد متفاوت است. از چندین قطعه تشکیل شده که هر یک از آنها ممکن است در از کار افتادن این قطعه دخیل باشند. برد لیزر، آینه کوچک عدسی، لیزر و برد موتور گرداننده همگی از قطعات تشکیل دهنده یونیت لیزر دستگاه های کپی هستند که هر یک نقش مشخصی در عملکرد این قطعه دارند.

در صورت خرابی هر یک از این قطعات فرایند تعمیر لیزر دستگاه کپی برادر متفاوت است و قطعا هزینه تعمیرات نیز بسته به این که کدام بخش نیاز به تعمیر یا تعویض دارد متفاوت خواهد بود. بنابراین باید ابتدا دلایل خرابی لیزر و میزان مشکل به وجود آمده را تعیین کرد تا بر اساس روند تعمیرات برآورد هزینه ها صورت بگیرد.

نشانه های خرابی لیزر فتوکپی بردار

همانطور که پیش از این هم گفته شد، لیزر نقش نور دستگاه کپی را دارد. این قطعه مستقیما روی کیفیت چاپ تاثیر می گذارد و اگر لیزر و سنسور آن دچار هر گونه مشکلی شود، برگه ها به صورت سفید از دستگاه کپی خارج می شوند. بنابراین سفید بودن برگه های کپی را می توان به عنوان اصلی ترین نشانه خرابی لیزر در نظر گرفت. علاوه بر این اگر تصاویر به صورت تار کپی شوند یا این کپی ها فوکوس لازم را نداشته باشند می توان احتمال خرابی لیزر دستگاه کپی را داد.

به صورت کلی اگر کیفیت چاپ در دستگاه کپی افت کند یا این که تصاویر و کپی ها وضوح لازم را نداشته باشند، می توان گفت که احتمال خرابی یونیت لیزر دستگاه کپی برادر زیاد است. این علائم و نشانه ها خصوصا زمانی که کارتریج به تازگی شارژ شده یا این که تعویض کارتریج را انجام داده اید و دستگاه کپی به صورت کامل سرویس شده است اهمیت زیادی دارد و می توان با ردیابی آنها تعمیر لیزر دستگاه کپی برادر را انجام داد.

دلایل خرابی لیزر دستگاه کپی برادر

اگر بدانیم که چه عواملی می تواند دلیل خرابی لیزر در دستگاه های کپی باشد قطعا می توان تا جای ممکن از خرابی بیشتر این قطعه جلوگیری کرد یا حتی تعمیر لیزر دستگاه کپی برادر را سریع تر و بهینه تر انجام داد. باید در نظر داشت که دلایل بسیار مختلفی می تواند موجب خرابی یونیت لیزر شود و دلیل آن هم تعداد قطعات متنوعی است که در یونیت لیزر وجود دارد. اصلی ترین دلیل خرابی یونیت لیزر جمع شدن گرد و غبار یا نفوذ رطوبت در این قطعه است.

گرد و خاک به شدت می تواند روی عملکرد لیزر دستگاه کپی تاثیر منفی داشته باشد. یکی دیگر از دلایل خرابی یونیت لیزر در دستگاه های کپی جدا شدن پین آینه یونیت لیزر است. همچنین ممکن است سوکت یونیت لیزر شکسته شده باشد و به همین دلیل هم این قطعه از کار بیفتد. به هم خوردن تنظیمات لیزر یا جاگیری نامناسب این قطعه در دستگاه از دلایل دیگری است که یونیت لیزر می تواند در روند کپی گرفتن دستگاه اختلال ایجاد کند. برای تعمیرات یونیت لیزر فتوکپی برادر تمامی این دلایل باید در نظر گرفته شود.

مراحل تعمیر یا تعویض لیزر دستگاه کپی brother

تعمیرکاری که عملیات تعمیر لیزر کپی برادر را انجام می دهد باید به صورت کامل این قطعه را بررسی کند. در درجه اول باید مطمئن شود که مشکل از یونیت لیزر است و سایر قطعات از جمله کارتریج یا تونر دستگاه مشکلی ندارد، چرا که در این صورت برای رفع مشکل کیفیت پایین چاپ به تعمیر تونر دستگاه کپی نیاز است. تمیز کردن یونیت لیزر، تنظیم کردن مجدد آن و جا زدن صحیح لیزر از جمله اقدامات اولیه ای است که برای رفع مشکل لیزر دستگاه کپی برادر انجام می شود.

در ادامه ممکن است برای رفع مشکل یونیت لیزر نیاز به انجام کارهایی مانند تعمیر یا تعویض سوکت لیزر، جا زدن مجدد پین آینه یا سیم پیچی سوکت لیزر باشد. ترمیم قطعات یونیت لیزر نیز در مواردی برای تعمیر لیزر دستگاه کپی بردار انجام می شود. در نهایت ممکن است برای تعمیرات یونیت لیزر فتوکپی بردار به تعویض این قطعه نیاز باشد. تعمیرکاری که این کار را انجام می دهد باید با دقتی بالا و مهارت های لازم کار تعمیرات لیزر فتوکپی برادر را انجام دهد تا در طی تعمیرات این قطعه حساس مشکلی برای سایر قطعات به وجود نیاید.

5/5(1 امتیاز)