اشتراک گذاری

تعمیر پورت USB دستگاه کپی برادر

تعمیر پورت USB دستگاه کپی برادر از جمله مهمترین خدمات تخصصی است که در واحد تعمیرات نمایندگی دستگاه کپی برادر ارائه می شود. دستگاه کپی با استفاده از پورت یو اس بی، شبکه بی‌سیم و یا بلوتوث به کامپیوتر متصل می شود. استفاده از پورت یو اس بی برای برقراری ارتباط دستگاه و سیستم، امری متداول بوده و اغلب کاربران با استفاده از این روش به کامپیوتر متصل می شوند. همچنین پورت USB دستگاه کپی برادر کمک می کند به صورت مستقیم فایل ها را از روی فلش یا دیگر حافظه ها چاپ کرد.

برای دستگاه هایی که تنها روش ارتباط آنها پورت یو اس بی است، خرابی این قطعه می تواند کاربر را با مشکل روبرو کند. اگر جزو افرادی هستید که با خرابی پورت USB دستگاه کپی برادر دست و پنجه نرم می کنید، می توانید به مرکز سخت افزار ایران مراجعه کرده و نسبت به تعمیر دستگاه کپی اقدام کنید. در این مرکز با استفاده از تجهیزات و ابزارآلات پیشرفته، پورت یوس اس بی دستگاه، تعمیر و یا تعویض می شود. در ادامه مطلب روش های مختلفی برای اطمینان از خرابی پورت یو اس بی توضیح داده خواهد شد تا قبل از تعمیر دستگاه، آنها را امتحان کنید.

تعمیر پورت USB دستگاه کپی برادر

اطمینان از نصب درایو قبل از تعمیر پورت USB دستگاه کپی برادر

اگر درایو دستگاه روی سیستم نصب نشده باشد، کامپیوتر قادر به شناسایی آن نیست. در این شرایط مشکل از پورت یو اس بی نیست و با نصب راه انداز دستگاه، مشکل برطرف می شود. گاهی اوقات نیز ری استارت کردن سیستم می تواند مشکل را برطرف کند. اگر با انجام این اقدامات بازهم مشکل برطرف نشد، بهتر است دستگاه را بر روی سیستم دیگری امتحان کنید. در این شرایط اگر ارتباط برقرار نشد و از سلامتی کابل هم مطمئن بودید، احتمالاً پورت یو اس بی خراب شده است. یک راه دیگر، وصل کردن یک فلش مموری است. درصورتی که دستگاه کپی، فلش را شناسایی کند، سالم بوده و نیازی به تعمیر پورت USB دستگاه کپی برادر نیست.

بررسی کابل یو اس بی

کابل های یو اس بی به دلیل اینکه دائماً جا به جا می شوند، خیلی زود فرسوده شده و باید تعویض شوند. بنابراین قبل از اینکه مطمئن شوید تعمیر پورت USB دستگاه کپی برادر ضروری است، ابتدا کابل آن را چک کنید. برای این منظور دستگاه را با یک کابل دیگر امتحان کنید و یا مستقیماً از روی فلش مموری سندی را چاپ کنید. در صورتی که دستگاه سند را چاپ کند، کابل USB ایراد داشته و باید تعویض گردد.

تمیز کردن پورت USB

هنگامی که از پورت های یو اس بی استفاده نکنید در معرض ورود گرد و غبار و ذرات دیگر قرار می گیرند. این موضوع سبب می شود اتصال به درستی صورت نگیرد. بنابراین بهتر است قبل از تعمیر پورت USB دستگاه کپی برادر، وضعیت پورت را چک کرده و درصورتی که چیزی درون آن مشاهده کردید به وسیکه پارچه نازک یا وسیله دیگر مانند خلال دندان آن را تمیز کنید. توجه داشته باشید در این شرایط حتماً دستگاه خاموش باشد.

تعمیر پورت USB دستگاه کپی برادر به دلیل خرابی پورت

پورت USB دستگاه کپی می تواند به علت شل شدن یا شکسته شدن اتصال داخلی آسیب دیده و خراب شود. برای اینکه مطمئن شوید پورت یو اس بی خراب است دستگاه USB خود را وارد کرده و سپس به آرامی آن را تکان دهید. اگر شاهد قطع و وصل شدن آن بودید مشکل از پورت یو اس پی است و باید آن را تعمیر کنید. اگر هنگامی که دستگاه USB را به آرامی تکان می دهید، متوجه تکان های زیادی در آن شدید، به احتمال زیاد قسمتی از برد دستگاه کپی که یو اس بی بر روی آن قرار دارد شکسته است. تشخیص خرابی پورت توسط متخصص مربوطه که کار تعمیر پورت USB دستگاه کپی برادر را انجام می دهد صورت می گیرد.

معتبرترین نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی

چنانچه برای تعمیر دستگاه کپی خود به دنبال یک مرکز معتبر و تخصصی می گردید، این صفحه را به درستی باز کرده اید. در نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی، تمامی مشکلات دستگاه شما با استفاده از جدیدترین متد برطرف شده و دستگاه را همانند روز اول تحویل می گیرد. نه تنها تعمیر و تعویض پورت USB دستگاه کپی در این مرکز صورت می گیرد بلکه خدمات دیگری مانند تعمیر برد اصلی یا مین برد انواع دستگاه کپی، عیب یابی و تعمیر کارتریج،تعویض پیکاپ، تعمیر موتور الکتریکی انواع دستگاه کپی، عیب یابی و تعمیر یونیت کاغذ کش دستگاه کپی، تعمیر چیپ ست دستگاه کپی، تعمیر برد تغذیه و خدماتی از این دست به صورت کاملاً تخصصی در نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی برادر انجام می شود.

Rate this post