اشتراک گذاری
  • مقالات
  • آموزش رفع مشکل چاپ نشدن حاشیه در ورد

آموزش رفع مشکل چاپ نشدن حاشیه در ورد

در این مقاله با راهکارهای مشکل چاپ نشدن حاشیه در ورد آشنا می شوید. این مشکل، مانع از چاپ درست محتوای مورد نظر شده و مشکلاتی را در کار شما ایجاد می کند. چاپ نشدن حاشیه در ورد، مانع از آن می شود که بتوانید از تمامی قابلیت های این برنامه استفاده کنید. در ادامه روش هایی را به شما آموزش می دهیم تا ضمن حل مشکل چاپ نشدن حاشیه در ورد، از قابلیت های متنوع ابزارهای آفیس برای چاپ متن مورد نظرتان استفاده کنید. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر یا دریافت خدمات تخصصی تر هم تیم تعمیر پرینتر در نمایندگی برادر مرکز سخت افزار ایران، کنار شما هستند.

راهکارهای حل مشکل چاپ نشدن حاشیه در ورد

اگر حاشیه مطالبی که تایپ کرده اید در پرینتر چاپ نمی شوند، به سادگی می توانید این مشکل را حل کنید. گاهی این مسئله ناشی از باگ هایی است که در برنامه ورد وجود دارند. گاهی هم دکمه ای را به اشتباه زده اید. در برخی موارد هم کافی است فایل ورد را به پی دی اف تبدیل کنید. به عنوان بخشی از مهم ترین راه حل های رفع مشکل چاپ نشدن حاشیه در ورد، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- از خط کش داخلی ورد استفاده نکنید یکی از بهترین راه حل های رفع مشکل چاپ نشدن حاشیه در ورد

برنامه ورد به صورت پیش فرض، از گوشه های برگه کم می کند که این ویژگی، در چاپ تاثیرگذار است. اما در مقابل، ابزاری وجود دارد که شما می توانید این فاصله از حاشیه را به میزانی کاهش دهید که طبیعتا می تواند در واضح بودن صفحه و همچنین چاپ تاثیر بگذارد. لذا بهتر است برای حل مشکل چاپ نشدن حاشیه در ورد، تا حد امکان از ruller  یا همان خط کش داخلی ورد استفاده نکنید.

2- غیر فعال کردن  Scale content for A4

راهکار دیگر برای حل ایراد عدم چاپ حاشیه در ورد، غیر فعال کردن  Scale content for A4 است. اگر فایلی به دست شما رسیده است که حتی قسمت حاشیه آن هم دارای متن است و با انجام هر روشی باز هم نمی توانید هر صفحه از فایل را تنها در یک صفحه پرینت کنید، بد نیست گزینه Scale content for A4 را غیرفعال کنید. برای این کار، گزینه File را از بالا سمت چپ انتخاب کنید. سپس گزینه option را بزنید و در پنجره باز شده جدید، در منو سمت چپ گزینه Advanced را انتخاب کنید.  برای رسیدن به گزینه print ، به سمت پایین اسکرول کنید و تیک گزینه  Scale content for A4 را غیرفعال کنید. در انتها برای اعمال تغییرات بر روی OK قسمت پایین ضربه بزنید.

3- تبدیل فایل ورد به pdf 

آخرین روش برای حل مشکل چاپ نشدن حاشیه در ورد، تبدیل فایل ورد به pdf است. برای آنکه بتوانید یک فایل را در هر برنامه پرینت کنید، تنها کافی است که دو کلید Ctrl+P را همزمان بفشارید تا فایل مدنظر شما پرینت شود. درواقع در برنامه هایی مانند Adobe Reader  امکاناتی وجود دارد که کار شما را ساده تر می کند. هنگام چاپ کردن فایل پی دی اف، با 3 گزینه Fit، Actual size و Shrink oversized pages روبرو می شوید که می توانید ابعاد صفحه را به نسبت حاشیه های فایل، تغییر دهید. در این میان گزینه سوم، بهترین گزینه ممکن برای فایل های مختلف است.

تنظیمات کادر در ورد برای پرینت

تنظیم کادر در ورد بسیار ساده است. برای این کار کافی است مراحل زیر را انجام دهید:

  • ابتدا بر روی تب Layout کلیک کنید
  • اکنون گزینه Margin را انتخاب کنید
  • حالا می توانید از زیر منوی باز شده اندازه حاشیه مد نظر خود را انتخاب کنید.
  • اگر می خواهید به صورت دستی اندازه را وارد کنید کافیست که بر روی Custom margins در پایین همین منو کلیک کنید.
  • کادر برای شما باز می شود که می توانید اندازه حاشیه هر سمت را به دلخواه خود تغییر دهید یعنی اندازه بالا و راست و چپ و پایین
4/5(3 امتیاز)