تعمیرات اسکنر برادر

برد اسکنر را می توان یکی از قطعات اصلی دستگاه به شمار آورد. این قطعه نه تنها در اسکنر بلکه در تمامی لوازم الکترونیکی، نقش بسیار مهمی در عملکرد دستگاه داشته و در واقع رابط میان اجزا با یکدیگر است. برد از قطعات مختلفی تشکیل شده که هر یک از این قطعات وظیفه خاصی را برعهده داشته و با بخش مشخصی از دستگاه در ارتباط هستند. در صورتی که برد اسکنر برادر دچار اختلال شود، دستگاه از کار افتاده و در برخی از مواقع حتی روشن نمی شود. اهمیت برد در اسکنر از این نظر است که پس از ورود اطلاعات به دستگاه تصمیم می گیرد این اطلاعات چگونه و به چه شکلی از دستگاه خارج شود.

اگر از کاربران اسکنر Brother هستید و متوجه وجود اشکال در برد این دستگاه شده‌اید، می‌توانید با مراجعه به مرکز تعمیرات اسکنر، اشکالات پیش آمده در این دستگاه را مرتفع سازید. کارشناسان حاضر در واحد تعمیرات اسکنر برادر، مشکلات دستگاه را عیب یابی کرده و قسمت آسیب دیده دستگاه را تعمیر خواهند کرد. با اینکه در اغلب مواقع با تعمیر برد مشکل دستگاه برطرف می شود اما گاهی اوقات نیز امکان تعمیر برد وجود نداشته و این قطعه باید تعویض شود. این امر بستگی به تشخیص و صلاحدید کارشناسان فنی دارد.

تعمیرات اسکنر برادر با تأکید بر بازیابی کیفیت اولیه این محصول و عدم استفاده از لوازم جانبی غیرشرکتی، در پارت مجزا و اختصاصیِ موجود در نمایندگی برادر انجام می پذیرد. پارت تعمیرات برادر اسکنر نیروهایی متخصص و کارآمد از برترین تعمیرکاران این حوزه را به همکاری فراخوانده تا شما کاربران گرامی با یک بار مراجعه به این مرکز، بتوانید هرگونه عیب و نقص موجود در دستگاه های خویش را تعمیر و رفع نمایید و از مراجعه به دیگر تعمیرگاه ها بی نیاز گردید.

تعمیر برد اسکنر برادر

تعمیر و تعویض آینه اسکنر برادر

آینه ها نقش مهمی در اسکن فایل ها دارند. در فرآیند اسکن، تصویر سند توسط یک آینه زاویه دار به آینه دیگری منتقل می شود. سپس هر آینه با کمی خمیدگی تصویر را بر روی سطح کوچکتر بعدی انعکاس می دهد. درنهایت تصویر آینه آخر بر روی یک لنز انتقال یافته و به حسگر های CCD خواهد رسید. گرد و خاک و رطوبت دو عامل اصلی در خرابی آینه اسکنر میباشند. البته اگر سرویس های دوره ای به موقع روی اسکنر اعمال شود تا حد زیادی می توان از خرابی آینه جلوگیری کرد.

با این حال خرابی آینه ها در برخی مواقع اجتناب ناپذیر است. نکته ای که حائز اهمیت است، تخصصی بودن و حساس بودن تعمیر و تعویض آینه اسکنر برادر است. درصورت خرابی این قطعه حتماً آن را به تعمیرکاران نمایندگی تعمیرات اسکنر برادر بسپارید. در این نمایندگی هم تجهیزات خاص و سازگار با اسنکر برادر موجود است و هم متخصصان آن در زمینه تعمیرات اسکنر برادر به صورت تخصصی و حرفه ای آموزش دیده اند.

تعویض لامپ اسکنر برادر

لامپ اسکنر جهت روشن کردن سند به کار می رود. در اسکنرهای قدیمی از لامپ های فلورسنت کاتود سرد CCFL یا زنون برای این کار استفاده می شد اما در اسکنر های امروزی از LED استفاده می شود. خرابی لامپ اسکنر موجب تاریک شدن سند و در نتیجه اسکن نشدن فایل می شود. درصورت خرابی لامپ اسکنر باید آن را تعویض کرد. البته در برخی از مواقع ممکن است لامپ سالم بوده و اتصالات آن ایراد داشته باشد.

در این شرایط با تعمیر اتصالات می توان مشکل اسکنر را برطرف کرد. نکته مهم در تعویض لامپ اسکنر استفاده از لامپ فابریک و سازگار با دستگاه می باشد چراکه لامپ های غیر استاندارد هم خروجی نامطلوبی دارند و هم اینکه بسیار زودتر از لامپ های اورجینال خراب می شوند. در نمایندگی اسکنر برادر، لامپ معیوب با لامپ اورجینال تعویض می شود و در قبال آن به مشتری نیز ضمانت نامه ارائه می گردد.

تعمیر و تعویض هد اسکنر

تعمیر و تعویض هد اسکنر برادر از دیگر خدمات تخصصی نمایندگی تعمیرات اسکنر Brother می باشد. هد اسکنر توسط یک تسمه که به موتور پله ای وصل شده است، در زیر سند حرکت کرده و تثبیت سند را انجام می دهد. نوار تثبیت کننده نیز از لرزش سند به هنگام اسکن شدن جلوگیری می کند. در صورت خرابی هد اسکنر، مهمترین نشانه آن عدم اسکن شدن فایل ها است. تعمیر و تعویض هد اسکنر برادر در این شرایط برای رفع مشکل ضروری است.

البته تعمیر هد در انواع اسکنرهای برادر متفاوت بوده که این امر مستلزم داشتن تخصص و دانش لازم در این زمینه است. همکاران ما در نمایندگی تعمیر اسکنر برادر به صورت تخصصی در زمینه تعمیر دستگاه های اسکنر برادر آموزش دیده اند و به خوبی با کارکرد، نحوه قرارگیری قطعات و عملکرد هر یک آنها آشنایی دارند. از این رو جهت تعمیر اسکنر خود می توانید روی تکنسین فنی ما حساب ویژه باز کنید.

تعمیرات اسکنر برادر و دیگر واحدهای تعمیرات برادر

تعمیرات اسکنر برادر یکی دیگر از خدمات تخصصی ارائه شده در این مرکز است که به دلیل تمرکز بر عیوب شایع این دستگاه و شناسایی کارآمدترین متدهای تعمیر در بالاترین سطح کیفی انجام می پذیرد. برقراری امکانات استاندارد جهت ایجاد تعامل میان مشتریان و مرکز تعمیرات اسکنر برادر سبب گشته تا سطح کیفی خدمات در این مجموعه به طور مداوم آنالیز گشته و نواقص احتمالی برطرف گردند. کارشناسان این مرکز تمامی توان و امکانات خویش را به کار بسته اند تا خدماتی لایق و سزاوار نام «برادر» را به کاربران آن ارائه دهند. دیگر واحدهای تعمیرات برادر در بخش زیر معرفی می گردند.

خدمات واحد تعمیرات اسکنر برادر

 • تمییز نمودن و تعویض سنسورهای اسکنر
 • تعمیر بورد اسکنر برادر
 • تعمیر اسکنر برادر و موتورهای اسکنر
 • گردگیری و تعویض سنسورهای اسکنر برادر
 • نصب اسکنر و درایوهای مختلف
 • تعویض صفحه شیشه‌ای اسکنر برادر
 • تعمیر و عیب‌یابی پورت‌های اینترفیس اسکنرها
 • تعمیر و عیب‌یابی تثبیت‌کننده‌ها
 • تعمیر و عیب‌یابی روکش دستگاه اسکنر برادر
 • تعمیر و تعویض فیلتر اسکنر برادر
 • تعمیر اسکنر برادر در بخش تغذیه اسکنرها
 • تعمیر و اصلاح نگاتیو اسکنر برادر
 • تعمیر اسکنر برادر در بخش لنز
 • تعمیر و تعویض آینه اسکنر
 • تعمیر و تعویض هد دستگاه
 • تعویض و تعمیر سی‌سی‌دی

اخبار اسکنر برادر و دیگر خبرها

به‌خاطر داشته باشید تعمیرات اسکنر برادر در صورتی که به دست متخصصان این حوزه انجام پذیرد به دلیل انجام صحیح سرویس‌های تعمیر و رعایت برخی تکنیک‌ها زمینه‌ساز بهبود عملکرد دستگاه خواهد گردید و چه بسا دستگاه با کیفیتی بهتر به کار خود ادامه دهد. بنابراین خواهشمندیم پیش از تحویل اسکنر برادر جهت تعمیر، از مجاز بودن مرکز مربوطه و ارائه خدمات تخصصی در آن و به ویژه تخصص کارشناسان آن اطمینان حاصل نمایید. کارشناسان مرکز تعمیرات اسکنر برادر از طریق فضای زیر جدیدترین اخبار اسکنر برادر و دیگر خبرها را با شما به اشتراک خواهند گذاشت.

تعمیرات اسکنر برادر

مقالات اسکنر برادر و دیگر مقالات

عملکرد دستگاه های اسکنر عموماً از قاعده‌ای کلی پیروی می‌کند. در این میان آشنایی با شیوه‌ی عملکرد پرینتر موجب می‌شود تا ما دستگاه را به بهترین شیوه و بر اساس صحیح ترین دستورالعمل آن به کار بریم و بدین‌ترتیب احتمال نیاز به تعمیرات اسکنر برادر را تا حد امکان تقلیل دهیم. شیوه‌ی کار در این دستگاه‌ به طور کلی به این صورت است که پس از قرار دادن سند یا تصویر در دستگاه، هد اسکن کننده‌ (دربردارنده لامپ روشن‌کننده، دو یا چند آینه، لنز و …)  به حرکت درآمده و طول سطح اسکنر را طی می‌کند. وظیفه روشن‌کردن عکس و سند بر عهده لامپ روشن‌کننده می‌باشد. این لامپ تصویر مورد نظر را به آیینه اول و سپس به آینه‌های بعدی ارسال می‌کند. با تمرکز تصویر در آخرین آینه، تصویر با کیفیت بالاتری در اختیار لنز و حس‌گر قرار می‌گیرد.

حسگر موجود در دستگاه با تبدیل فتون‌های نوری به بار الکتریکی، مجموعه‌ای از سیگنال‌ها را به کامپیوتر می‌فرستد و عمل اسکن انجام می‌پذیرد. در مورد کیفیت تصاویر خروجی باید گفت که هر اندازه  کیفیت قطعات بکار رفته در اسکنر ( موتور، آینه‌ها، لنزها ، حسگرها و لامپ ) بالاتر باشد، کیفیت تصویر نهایی بالاتر خواهد بود. واحد وضوح تصویر در  اسکنرها DPI (Dot per Inch) به معنی تعداد نقطه در هر اینچ می‌باشد که این نقاط همان نقاط ریز در تصویر هستند. شما کاربران گرامی می توانید در صورت مواجه با هرگونه اختلال در این دستگاه به مرکز تعمیرات اسکنر برادر مراجعه و شاهد بازیابی کیفیت دستگاه خویش باشید.

انواع اسکنر برادر و دیگر محصولات برادر

تعمیرات اسکنر برادر در این مرکز دربردارنده تمامی سرویس ها و تعمیراتی است که ممکن است هر یک از کاربران اسکنرهای برادر به آن نیاز داشته باشند. اگر چه اسکنرهای برادر در مدلها و ابعاد متنوعی طراحی و تولید میگردند لیکن کاربران این محصول، صرف نظر از مدل دستگاه خویش، می توانند به مرکز تعمیرات اسکنر برادر مراجعه نمایند و تمامی خدمات تخصصی مرتبط با دستگاه خویش را دریافت کنند.

برخی از اشکالات رایج در این دستگاه ها که در این مرکز مرتفع می گردند عبارتند از: اختلال در عملکرد لامپ اسکنر برادر، کار نکردن موتور اسکنر، خرابی تثبیت‌کننده‌های اسکنر، اختلال در بخش تغذیه اسکنر برادر و نیز در مدارهای کنترل‌کننده اسکنر. انواع اسکنر برادر و دیگر محصولات برادر در بخش زیر معرفی خواهند شد.

سوالات متداول تعمیرات برادر

شما کاربران گرامی می توانید با حضور در نمایندگی برادر و مراجعه به پارت تخصصی مرتبط با دستگاه خویش تخصصی ترین خدمات مورد نیاز را دریافت نمایید. تعمیرات برادر در این مرکز تا حصول نتیجه نهایی ادامه خواهد داشت و آنچه که شما کاربران گرامی در پایان کار تحویل خواهید گرفت یک دستگاه سالم و بی عیب و نقص است که تمامی عیوب و اشکالات آن رفع و برطرف شده است.

مرکز تعمیرات برادر به دلیل بهره مندی از پیشرفته ترین تجهیزات تعمیر و همکاری با متخصصان این حوزه توانایی رفع تمامی عیوب و ایرادات ایجاد شده در دستگاه های برادر را داراست. شما کاربران گرامی می توانید پرسش های خویش را در رابطه با تعمیرات برادر از طریق راه های ارتباطی درج شده در وب سایت با کارشناسان ما در میان بگذارید. سوالات متداول تعمیرات برادر در بخش زیر پاسخ داده خواهد شد.

نمایندگی برادر

نمایندگی برادر با تجهیز فضایِ خویش به پیشرفته ترین ابزارآلات تعمیر و فراخوانی زبده‌ترین همکارانِ این حوزه، موفق به ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات در حیطه ترمیم، تعمیر، بازیابی و بهبود محصولات برادر گشته است. این مرکز در بخش فروش، عرضه‌کنندۀ محصولات این برند و در پارت تعمیر، ارائه دهندۀ خدمات پس از فروش است. تمامی خدمات ارائه شده در نمایندگی برادر توسط تیمی از کارشناسان متخصصِ دو حوزه فروش و تعمیر انجام می‌پذیرد و تلفیق این دو مجموعه، -یعنی «کارشناسان متخصص» و «امکانات و تجهیزات حرفه‌ای»- سبب گشته تا این مرکز موفق به ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات به کاربران خویش گردد.